طغیان رودخانه جراحی به مزارع شادگان خسارت زد

طغیان رودخانه جراحی به مزارع شادگان خسارت زد ثبت آسان: معاون جهادكشاورزی شادگان اظهار داشت: طغیان رودخانه جراحی سپس بارش های هفته گذشته افزون بر 630 میلیون ریال به مزارع كشاورزی این شهرستان خسارت زده است.


خلیل منیعات روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: بارش باران پاییزی پس از چندسال خشكسالی موجب شد انهار، زمین های كشاورزی و به خصوص نخلستان های شهرستان شادگان سیراب شوند اما این بارش ها خسارات هم به بخش كشاورزی وارد كرد.
وی اضافه كرد: طغیان رودخانه و سرازیر شدن جریان آب از مناطق بالادست حوزه جراحی به سمت رامشیر و شادگان خسارت هایی به روستاها همچون دهستان بزی و دهستان حسینی شامل روستاهای منصوره، نهربن عربید، نهر بن ناصر و غریبه است وارد كرد.
معاون جهاد كشاورزی شادگان اظهار داشت: پنجهزار و 700 هكتار مزرعه گندم به میزان 420 میلیون ریال، هزار و 400 هكتار مزرعه جو 70 میلیون ریال، 30 هكتار كلزا 58 میلیون ریال و 10 هكتار یونجه به میزان 86 میلیون ریال بر اثر طغیان رودخانه و بارندگی گرفتار خسارت شدند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا شادگان با 57 هزار هكتار اراضی قابل كشت با آب و هوای گرم و مرطوب یكی از مركز تامین محصولات گرمسیری در استان خوزستان است.
گندم، انواع سبزیجات، بامیه و خرما از عمده ترین محصولات كشاورزی منطقه به شمار می روند و حیات اقتصادی مردم شادگان بر پایه كشاورزی است.
7104/6068


1397/09/10
23:07:04
5.0 / 5
5417
تگهای خبر: اقتصاد , محصولات , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است