تاكید سرپرست استانداری خراسان رضوی بر جذب مبالغ اوراق تسویه خزانه

تاكید سرپرست استانداری خراسان رضوی بر جذب مبالغ اوراق تسویه خزانه ثبت آسان: سرپرست استانداری خراسان رضوی بر جذب مبالغ اوراق تسویه خزاینه تاكید و بیان كرد: نمی توان قبول كرد در شرایطی كه كشور از لحاظ منابع گرفتار مشكل است و به زحمت هزار و 820 میلیارد ریال اوراق به استان داده شده دستگاهها نتوانند این مبلغ را جذب كنند.


قربان میرزایی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی اضافه كرد: دستگاههای اجرایی استان تابحال موفق به جذب و استفاده 680 میلیارد ریال از این مبلغ نشده اند.
'اوراق تسویه خزانه' اسناد تعهدی خاصی است كه توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی صادر می گردد. این اوراق در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی طلبكار و بدهكار قرار گرفته و صرفا به منظور تسویه بدهی همین اشخاص به دولت مورد استفاده قرار می گیرد.
سرپرست استانداری خراسان رضوی در ادامه نشست شورای استانی برنامه ریزی و توسعه اظهار داشت: در حوزه بازآفرینی شهری اقدامات خوبی انجام و مصوب شده كه 117 محله شهری در خراسان رضوی بازآفرینی شوند. در این چارچوب باید 58 پروژه در چارچوب برنامه ششم توسعه تعریف شود بنابراین فرمانداران گزارش عملكرد خویش را در این خصوص عرضه كنند و ضعفها را بیان كنند.
وی افزود: در اجرای بند الف ماده 59 قانون برنامه ششم توسعه تمامی دستگاههای عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری موظفند حداقل 30 درصد اعتبارات مربوط به فعالیتهای را در شهرها به محلات هدف بازآفرینی اختصاص دهند.
میرزایی در ادامه همینطور اظهار داشت: امسال خراسان رضوی برای چهارمین سال در جشنواره پژوهش و فناوری رتبه برتر را به دست آورد و
این بدان معنا است كه استان ظرفیت خوبی در این زمینه دارد. خراسان رضوی دارای 181 دانشگاه و موسسه آموزش عالی، چهار هزار و 600 عضو هیات علمی، 250 هزار دانشجو و 313 شركت فناور است كه ظرفیت علمی بسیار بالایی می باشد.
وی به مبحث واگذاری پروژه های عمرانی هم اشاره و بیان كرد: دستگاهها اعلام نموده اند با واگذاری 151 پروژه موافقند و این تعداد پروژه قابلیت واگذاری دارند اما اقدامی نشده در حالیكه تا آخر آبان ماه قرار بوده كارگروه مربوط به این واگذاریها فعال باشد اما هیچ اقدام خاصی صورت نگرفته است.
سرپرست استانداری خراسان رضوی همینطور اظهارداشت: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و دشمنان به دنبال القای ناامیدی و یاس هستند بنابراین فرصت مغتنمی است و باید در این سالگرد فعالانه برخورد كرد و كار بزرگی صورت داد و دستاوردهای انقلاب را عرضه نمود تا احساس امید و نشاط به جامعه بازگردد.
وی افزود: امروز اقتدار و امنیت درخت انقلاب اسلامی نه تنها بر ایران بلكه بر كل منطقه سایه افكنده بنابراین دستگاههای اجرایی باید از ظرفیت رسانه ها برای نشان دادن این اقتدار، امنیت و پیشرفت استفاده كنند. نگفتن و بیان نكردن این امور یك نوع همراهی با صداهایی است كه به دنبال آلوده كردن فضا هستند.
1922/1858


1397/10/06
14:59:00
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: اقتصاد , پروژه , توسعه , سرپرست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است