نماینده كرمانشاه:

بازآفرینی بافت فرسوده راهكاری برای تولید اشتغال است

بازآفرینی بافت فرسوده راهكاری برای تولید اشتغال است به گزارش ثبت آسان نماینده مردم كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه یكی از طریق های اشتغال زایی در استان توسعه مسكن و بازآفرینی بافت فرسوده است، اظهار داشت: سالهاست كه یك آجر از خیابان مدرس برای بازسازی به عقب نرفته است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، احمد صفری روز یكشنبه در جلسه كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان كرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری كرمانشاه، تصریح كرد: با وجود تامین اعتبار 45 میلیارد تومانی تابحال در حوزه بازسازی بافت فرسوده اقدام مناسبی انجام نشده است.
وی اضافه كرد: نرخ بالای بیكاری میراثی بوده كه از دولت های گذشته به ما رسیده است كه از سال 78 شروع شده و سال به سال افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینكه آمار اخیر نرخ بیكاری استان از جانب مركز آمار ایران اعلام شده، افزود: مقام معظم رهبری بارها تاكید كرده اند كه در زمینه خدمات رسانی به نظام، مردم و ملت شریف ایران بخصوص مردم غیور كرمانشاه كه هشت سال جانانه در دفاع مقدس جنگیده اند كوتاهی نشود.
وی اضافه كرد: ولی هیچ یك از دولت ها آنگونه كه شایسته است به استان مرزی كرمانشاه توجه آنچنانی نداشته اند.
صفری با تاكید بر اینكه نباید نسبت به كرمانشاه تبعیض قائل شد، از انتصاب مدیران غیربومی انتقاد نمود و افزود: در انتصابات كابینه دولت یكی از وزرا بعنوان پیشنهادی هم از كرمانشاه نبود و همینطور استاندار پیشنهادی هم نداشته ایم.
صفری با اشاره به اینكه ایثارگران بالاترین آمار بیكاری استان را دارند، اضافه كرد: 16 فرزند شهید در شهرستان كرمانشاه بیكار هستند و نزدیك به 150 نفر فوق لیسانس و بیكاران دارای مدرك كارشناسی از خانواده ایثارگران هم بالا هستند.
نماینده مردم كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: وضعیت سرمایه گذاران استان هم مناسب نمی باشد چون كه خط تولید كارخانه آنان رو به كاهش است و نیروی آنان به علت مشكلات اقتصادی اخراج می گردد.
وی اضافه كرد: به عقیده من، معیار اشتغال فرد بیمه شده و دارای حقوق ماهیانه است.
صفری افزود: در بحث تبصره 18، بافت فرسوده كه اشتغال زایی دارد باید پرسید چند درصد از این ظرفیت استفاده شده است و از جانب دیگر اغلب شهرك های صنعتی رو به تعطیلی و ركود هستند.
صفری اضافه كرد: در زلزله كرمانشاه استاندار كرمانشاه سنگ تمام گذاشته و فردی ندیده ام كه معتقد باشد استاندار در این زمینه كوتاهی داشته است.
وی اضافه كرد: با تلاش استاندار، نمایندگان و سایر مسئولان مربوطه رتبه 29 استان در اعتبارات هزینه ای، امسال به 2 رسیده است.
وی با اشاره به اینكه حامی دولت بوده و هستم افزود: احساس می نماییم با استاندار كرمانشاه در استان 9 نماینده داریم و از جانب دیگر معتقدیم با همراهی در كنار وی، 9 استاندار در استان وجود دارد.
صفری یادآور شد، در بخش كشاورزی، شیلات و گیاهان دارویی گرچه اقدامات مثبتی انجام شده ولی در مقایسه با ظرفیت استان، جهاد كشاورزی ضعیف عمل كرده چون كه كرمانشاه قطب كشاورزی است.
استان كرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت ساكن در 33 شهر و 2 هزار و 932 روستا حدود 150 هزار بیكار دارد كه از این نظر در رتبه اول كشور قرار گرفته است.
مركز آمار نرخ بیكاری كرمانشاه در پاییز امسال را 18/2 درصد اعلام نمود كه با 6.9 درصد كاهش نسبت به پاییز سال قبل، رتبه نخست بیشترین كاهش نرخ بیكاری بین استان های كشور را در یك سال (پاییز 1396 تا پاییز 1397) به خود اختصاص داد.
7460/3033


1397/10/23
13:42:26
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بیكاری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است