رییس كل دادگستری استان تهران در گفت وگو با ایسنا:

وضعیت در زندان قرچك عادی است، بیشترین میزان آزادی محكومان را از زندان قرچك خواهیم داشت

وضعیت در زندان قرچك عادی است، بیشترین میزان آزادی محكومان را از زندان قرچك خواهیم داشت ثبت آسان: رئیس دادگستری استان تهران با اشاره به اینكه وضعیت در زندان قرچك كاملا عادی است، اظهار داشت: مطمئن هستم كه بر طبق شرایط عفو اعلام شده بیشترین آزادی زندانیان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را از زندان قرچك خواهیم داشت.


غلامحسین اسماعیلی، در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با موافقت رهبر انقلاب با عفو بیشتر از ۵۰ هزار نفر از زندانیان در سراسر كشور به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره كرد: همانطور كه رئیس قوه قضائیه در صحبت های خود مطرح نمودند پیشنهاد چنین عفوی به مقام معظم رهبری نمایش شد و ایشان باز به بركت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با این عفو گسترده كه برآورد می شود شامل بیشتر از ۵۰ هزار نفر از زندانیان و محكومان شود، موافقت كردند.
وی اضافه كرد: از روز گذشته كه روز اول اداری پس از موافقت مقام معظم رهبری با اعطای این عفو به محكومان بود، همكاران قضائی ما در واحدهای اجرای احكام و نظارت زندان در تمام زندان ها و دوایر اجرای احكام دادسرا بسیج شدند كه با سرعت هرچه بیشتر شرایط عفو اعلام شده را با وضعیت محكومان انطباق دهند و در همین راستا در روز یكشنبه تعدادی از محكومان كه شامل عفو می شدند آزاد شدند و در ایام باقی مانده در اسرع وقت این عفو اعمال می شود و فكر می نماییم كه با عنایت به شرایط اعلام شده این مساله سبب آزادی تعداد زیادی از زندانیانی كه مرتكب جرم شده اند ولی تفضل، عنایت و رأفت نظام اسلامی شامل آنها شده است، خواهد شد و آنها طی روزهای آینده از زندان آزاد می شوند.
رئیس دادگستری استان تهران در پاسخ به این سوال كه در ضمن دو سه روز اخیر اخباری انتشار یافته كه زندانیان زن در زندان قرچك به این مساله كه این عفو شامل آنها نشده اعتراض كرده اند و به دنبال این اعتراض نیروی ضد شورش در زندان حضور پیدا كرده است و زد و خوردهایی صورت گرفته و بر اثر پرتاب گاز اشك آور در سلول های زندانیان، برخی از زنان زندانی لطمه دیده اند و الان وضعیت در این زندان در شرایط مناسبی نیست، اظهار داشت: این یك فضاسازی رسانه ای است كه از طرف بیگانگان صورت گرفته بود، چونكه شرایط عفو كاملاً مشخص است و در شرایط اعلام شده برای عفو، بیشترین عنایت و توجه به زنان زندانی شده است چنانكه در هر كجا شرایطی برای عفو آقایان ذكر شده است، شرایط آسان تری برای زنان زندانی در نظر گرفته شده است.
وی با بیان این كه زنان سرپرست خانوار باز به گونه ای مشمول عفو قرار گرفته اند، اظهار نمود: این عفو شامل زنانی كه دارای محكومیت های سنگین هستند، باز می شود و اگر در شرایط عفو گفته شده كه مردان با محكومیت سنگین، باید ۱۰ سال زندان طی كرده باشند، این رقم، برای زنان هشت سال در نظر گرفته شده است. در مورد شرایط سنی مشمولان عفو باز شرایط بهتری برای زنان در نظر گرفته شده است و شرایط سنی عفو برای خانم ها به مراتب پایین تر از آقایان است.
رئیس دادگستری استان تهران افزود: یكی دو نفر از درون زندان كه عموماً از این افراد مغرض در همه جا داریم، تلاش نموده بودند كه بگویند این عفو شامل زن ها نشده است ولی وقتی شرایط عفو برای زندانیان تبیین شد و مسئولان زندان باز در این ارتباط به زندانیان توضیح دادند، نه تنها مشكلی نداشتیم بلكه موجب شادی آنها شد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا آمار دقیقی در اختیار دارد كه به چه میزان زندانی از زندان قرچك كه زندان مخصوص زنان است آزاد می شوند، اشاره كرد: هم اكنون آمار دقیقی ندارم، اما مطمئن هستم كه بیشترین آزادی را از زندان قرچك خواهیم داشت. زنان در كل كشور بیشترین امتیاز را برای عفو دارند و زندان قرچك باز كه زندان ویژه زنان است شامل این مساله خواهد بود و ما بیشترین آزادی را از زندان زنان خواهیم داشت.
اسماعیلی در پاسخ به این سوال كه حالا وضعیت در زندان قرچك چگونه است، اظهار نمود: وضعیت در همه زندان ها همچون این زندان آرام بوده و آرام خواهد بود. شرایط زندان قرچك كاملاً عادی است و ما هیچ مشكل خاصی نداریم.1397/11/23
13:07:45
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: رئیس , سرپرست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است