حسن بیگی: رییسی با رانت خوران قاطع برخورد كند

حسن بیگی: رییسی با رانت خوران قاطع برخورد كند ثبت آسان: نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ریاست حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رییسی بر قوه قضاییه اظهار داشت: آقای رییسی باید ضمن حفاظت از سرمایه گذاران پاكدست از فضای مسموم فضای مجازی، باید با رانت خواران با قاطعیت برخورد كنند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس، بیان كرد: این روزها مطالب زیادی درباب خشكسالی خصوصاً خشكسالی ۱۶ استان كشور كه متاسفانه شرایط آنها سخت تر می شود و مردم را به مهاجرت از شهر خود وادار می كند مطرح گردیده است. فضای مجازی مخرب به رای مجلس شورای اسلامی در این خصوص انتقاداتی را وارد كرده است.
وی افزود: هم از اعضای كمیسیون تلفیق از مجلس شورای اسلامی و هم از شورای نگهبان كه این مصوبه مجلس را تایید و به دولت ابلاغ نمود تشكر می كنم. مقایسه دریای مازندران با دریاچه ارومیه قیاس مع الفارق است، چونكه همه می دانیم دریای مازندران ۷۸ هزار میلیارد مترمكعب آب دارد، دریاچه ارومیه ۳۳ میلیارد مترمكعب آب دارد طول متوسط دریای خزر ۱۰۰۰ كیلومتر است، طول متوسط دریاچه ارومیه ۹۵ كیلومتر است. عرض دریای خزر ۳۰۰ كیلومتر است، عرض دریاچه ارومیه ۲۲ كیلومتر است. عمق دریای خزر ۱۶۰۰ ولی عمق دریاچه ارومیه بین ۹ تا ۱۱ می باشد، ورودی آب خزر بالغ بر ۵۰۰ مترمكعب است. همه اینها نشان داده است كه این قیاس مع الفارغ است. انتقال آب به فلات مركزی از جنوب به دریای عمان ۱۶۰۰ كیلومتر و از دریای خزر ۱۶۰ كیلومتر.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: اقدام مجلس شورای اسلامی در این خصوص بسیار میمون و مطلوب بود. هفته گذشته تعدادی از نخبگان كشور محضر مقام معظم رهبری حاضر شدند. رهبر معظم انقلاب خطاب به آنها تاكید نمودند كه شما دانشمندان جوان و با انگیزه برای رفع مشكل كم آبی كشور چاره اندیشی كنید و در جهت شیرین كردن آب از دریاها اقدامات لازم را انجام دهید. از مقام معظم رهبری در این خصوص تشكر می كنم كه به همه نقاط كشور نگاه یكسان داشتند و برای رفع محرومیت ها همیشه اقدامات لازم را انجام دادند. همین طور از ایشان ممنونم كه آقای رییسی را بعنوان رئیس قوه قضاییه منصوب كردند. از آقای رییسی انتظار می رود كه به مطالبه مردم درباب محافظت سرمایه گذاران پاكدست از شر فضای مجازی مسموم توجه كند. همین طور آقای رییسی با رانت خواران كه در حق مردم ظلم می كنند محكم برخورد كنند تا فساد در این خصوص كاهش پیدا كند.
وی افزود: همه می دانیم كه متاسفانه اصل ۴۴ قانون اساسی در بعضی مقاطع به خوبی عملی نشده است. در دو دهه ابتدای انقلاب بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری زیربنایی انجام شد كه اگر سود آن به خزانه باز می گشت حالا دلار هزار تومان بود و ترامپ هم شكست می خورد. همه مسئولین گزارش دادند كه در سال ۱۳۹۶، ۳۲ میلیارد دلار صادرات داشته ایم كه درآمد آن به كشور بازنگشته است. همین طور آنها اعلام نمودند كه در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار صادرات داشتیم ولی متاسفانه كمتر از شش میلیارد دلار آن به كشور بازگشته است، یعنی ۳۴ میلیارد دلار از ثروت مردم به داخل كشور بازنگشته است. در این حوزه هم از آقای رییسی انتظار داریم كه توجهات لازم را برای احقاق حق مردم داشته باشند. سه قوه در این حوزه مسئول هستند هر كه بخواهد این مساله را به گردن كسی دیگری بیندازد فرار رو به جلو است. ملت و مردم قاضی ما هستند.
وی اشاره كرد: از كمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تشكر می كنم كه به معیشت نیروهای مسلح توجه ویژه ای داشتند. پیش تر ردیف ۴۰۰ میلیاردی مورد توجه بود كه این ردیف منابعی نداشت. حالا ۸۵۰ میلیارد تومان با منبع مشخص تعیین شده است. بااینكه این مبلغ هم برای این عزیزان بسیار ناچیز است، چونكه معیشت نیروهای مسلح بالغ بر ۸۰۰۰ میلیارد با كمبود مواجه می باشد. این مساله نیاز به اقدامات جدی دارد. مایه تاسف است كه بازنشستگان نیروهای مسلح خصوصاً سپاه و نیروی انتظامی با فقر مواجهند. ۸۳ درصد بازنشستگان نیروهای مسلح زیر خطر فقر حقوق می گیرند. اگر مجلس شورای اسلامی در این حوزه كاری كرده است كار حداقلی انجام داده تا نگرانی عزیزان رفع گردد.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اعلام نمود: ما یك ثروت خصوصی و یك ثروت عمومی داریم. در اصل ۴۴ قانون اساسی مشكلاتی بود كه سبب شد درآمد كشور كاهش پیدا كند. مردم از ما سوال می كنند كه بالغ بر تولید ۹.۵ میلیون بشكه نفت در كشور پنج میلیون و ۲۶۱ هزار بشكه معادل ۸۵۰ میلیون مترمكعب گاز، ۷۵۰ هزار میعانات گازی و دو میلیون و ۷۵۰ هزار بشكه نفت خام چرا وضعیت این مملكت اینگونه است كه دشمن بتواند به مردم ما ضرباتی را وارد كند. همواره یكی از بزرگترین آرمان های انقلاب واگذاری كارها به مردم بود. امروز مردم و كشاورزان مواد كشاورزی بسیاری را تولید می كنند باید دقت كنیم كه این مواد ثروت ملی است. همه باید به بخش خصوصی دقت نماییم. همین طور تكیه كردن به تعاونی ها هم می تواند كمك نماید. ما باید جلوی رانت خواران، آقازاده ها، بنده زادگان و غلام زادگان را بگیریم تا شاهد آن شویم كه عدالت در جامعه اجرا می گردد.1397/12/26
14:28:03
5.0 / 5
4835
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است