مدیر كل زندان های استان تهران:

۳۰ درصد زندانیان تهران در صورت اجرای طرح پابند الكترونیك مشمول این طرح خواهند شد

۳۰ درصد زندانیان تهران در صورت اجرای طرح پابند الكترونیك مشمول این طرح خواهند شد ثبت آسان: مدیر كل زندان های استان تهران به همراه سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت، مسئول مركز امور خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج استان و رئیس گروه انفورماتیك اداره كل طی نشستی به بررسی راهكارها و تسریع در روند رفع موانع اجرای طرح پابند اكترونیك پرداختند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، مدیر كل زندان های استان در این نشست به خدمات دهی به ۹۵۰ نفر از مددجویان بعد از آزادی در زمینه های مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: اشتغال در بین مددجویان چه در زمان تحمل حبس و چه بعد از آزادی یكی از اصلی ترین دغدغه های سیاست نظام زندانبانی می باشد كه لازم است با تعامل نهاد های مختلف از جمله؛ بنیاد تعاون زندانیان، انجمن پشتیبانی از زندانیان، كارخانجات و مراكز تولیدی در سطح شهرستان های مربوطه و… به این مهم بیشتر توجه گردد.
مصطفی محبی در بازدید از محل اتاق مانیتورینگ و كنداكتور محل در حال تكمیل تجیهزات ابراز امیدواری كرد: با استمداد و تعاملات سازنده مسئولین مراجع قضایی ذی ربط و اتمام و آخر تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری طرح پابند الكترونیك ۳۰ درصد از مددجویان زندان های استان مشمول این طرح قرار بگیرند.
وی به محسنات و مزایای اجرای طرح پابند الكترونیك گریزی زد و به ابعاد مختلف عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و….پرداخت و اظهار داشت: با نگاهی هر چند سطحی می توان به امتیازات فردی و اجتماعی طرح مذكور پی برد چون كه حضور فیزیكی هر شخصی بعنوان سرپرست و حامی آن فرد در خانواده جای بحث و مجادله ندارد.
بر طبق این گزارش، اجرای طرح پابند الكترونیك در كشور با همكاری قوه قضائیه (مركز آمار و فناوری اطلاعات)، سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی كشور و شركت توسعه خدمات الكترونیك حامی عدالت در حال پیگیری و تكمیل روند اجرایی می باشد.
مددجویانی كه مرتكب جرایم تعزیری از درجه ۵ تا ۸ شده اند در صورت وجود شرایط؛ وجود جهات تخفیف، پیش بینی اصلاح مرتكب جرم، فقدان سابقه كیفری موثر، رعایت تدابیر و اجرای دستورات دادگاه و جبران ضرر و زیان وارده به شاكی می توانند از این طرح استفاده كنند.1398/01/26
15:16:13
5.0 / 5
4459
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است