دادستان زرند خبر داد

تشكیل ستاد كنترل مجرمین حرفه ای در زرند

تشكیل ستاد كنترل مجرمین حرفه ای در زرند ثبت آسان: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند اظهار داشت: در حوزه برخورد باجرائم اقتصادی برای ۷ نفر از مفسدان اقتصادی شهرستان زرند درباب احتكار و قاچاق كالا و ارز پرونده قضائی تشكیل شده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، سیدمهدی قویدل در این باره اظهار نمود: طی چند ماه گذشته بالغ بر ۹ تن گوشت و مرغ احتكاری، ۴ انبار احتكار كالا و میزان زیادی كالای قاچاق توسط تیم بازرسی حقوق عامه دادگستری زرند كشف شده است.
وی ادامه داد: ۱۱ كارگروه حفظ حقوق عامه درباب تنظیم بازار و بررسی مشكلات مسكن مهر زراوند نوین شرق تشكیل شده كه جمعاً ۸۰ مصوبه داشته و حدود ۸۰ درصد آنها اجرایی شده است.
دادستان عمومی و انقلاب زرند از تشكیل ستاد كنترل مجرمین حرفه ای در این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: از ظرفیت نیروی انتظامی، اداره اطلاعات، سپاه، بسیج مقاومت و اداره زندان جهت پایش و كنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار جهت تهیه مشخصات مجرمان دارای سابقه استفاده می شود.
ایشان سپس به عملكرد حوزه قضائی شهرستان زرند در زمینه جلوگیری از وقوع جرم اشاره نمود و اظهار داشت: در امتداد كاهش طلاق و تسهیل ازدواج و مشاوره پیش از ازدواج طرح ماه عسل در این عرصه قضائی اجرا شده است.
قویدل به حضور مشاوران مذهبی در دادگستری جهت مشاوره زوجین دارای پرونده طلاق اشاره نمود و اظهار داشت: یكی دیگر از اقدامات انجام شده حضور روحانیون در دادسرای زرند و مشاوره متهمین بازداشتی در جهت كاهش لطمه های اجتماعی و وقوع جرم بوده است.
دادستان زرند عنوان كرد: از ترویج رویه غلط و نابه جای طلاق صوری در جهت سو استفاده از امتیازات بیمه مستمری و سازمان های حمایتی جلوگیری كرده ایم.
وی بیان كرد: یكی از اقدامات این دادستانی تلاش در زمینه ترك اعتیاد و بازپروری معتادین متجاهر بوده، به شكلی كه در طول سال قبل هیچ محكوم و یا متهمی با عنوان اتهامی اعتیاد و یا استعمال مواد مخدر به زندان شهرستان معرفی نشده است.
دادستان زرند در ارتباط با استفاده از كیفرخواست شفاهی عنوان كرد: قضات برای پیشگیری از بازداشت متهم بدواً به متهم فرصت كافی جهت معرفی كفیل و یا وثیقه گذار اعطا نموده و درصورتی كه متهم قادر به سپردن تأمین مناسب نباشد در ارسال پرونده هایی كه زودتر منجر به صدور حكم می شوند به دادگاه، اهتمام ویژه دارند.

وی ادامه داد: استفاده از آزادی مشروط، تعلیق تعقیب، استفاده از قرارهای تأمین كیفری بدون نیاز به بازداشت همچون اقدامات انجام شده جهت كاهش جمعیت كیفری در این عرصه به حساب می آید.

این مقام قضائی به برگزاری كارگروه های كاهش جمعیت كیفری در شورای جلوگیری از وقوع جرم اشاره نمود و اظهار داشت: رسیدگی به ادعای اعسار و تقسیط محكومین مالی در جلسات با زندان، برگزاری دوره های آموزشی (مدیریت مهارت و دانش رفتار) در مقوله اصلاح و بازپروی مددجویان زندان از دیگر اقدامات انجام شده در امتداد كاهش جمعیت كیفری زندان ها است.


منبع:

1398/02/25
12:32:45
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: اداره , اقتصاد , بازار , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است