پاسخ به دعوت رئیس قوه قضائیه در بررسی دلایل وقوع نزاع ها،

طالع: بیكاری از عوامل موثر درایجاد جرایم است

طالع: بیكاری از عوامل موثر درایجاد جرایم است به گزارش ثبت آسان یك وكیل دادگستری عوامل روانشناسی و اقتصادی را همچون مسائل اثرگذار بر كثرت نزاع و دعاوی در جامعه دانست و اظهار داشت: بیكاری جوانان بعنوان یك عامل فساد برانگیز می تواند نقش مهمی در ایجاد جرم و جنایت در جامعه تلقی گردد.


حسین طالع در گفت و گو با ایسنا، با عنایت به دعوت رئیس قوه قضائیه از صاحب نظران و كارشناسان درباب بررسی دلیلهای كثرت نزاع ها و دعاوی با اشاره به اینكه نزاع های اجتماعی متأسفانه در سال های اخیر روند فزاینده ای در جامعه به خود گرفته، اظهار نمود: ریشه این گونه ناهنجاری ها، را می توان در دلیلهای مختلفی شامل روانشناسی و اقتصادی دانست. فی الواقع نسل جوان در همه كشورها بعنوان بازوی محرك تولید محسوب می شوند كه این نیروی مولد جهت حركت پویا و رو به جلو نیاز به شادابی و طراوت دارد.
وی اضافه كرد: در سال های اخیر به سبب بیكاری و فشار اقتصادی بر قسمتی از جامعه كه نیروهای جوان نیز شامل آن می شوند قسمت عمده ای از جامعه نتوانسته كاركرد اصلی خودرا كه همانا گردش چرخ اقتصاد كشور است ایفا كند و در نتیجه گرفتار فشارهای عصبی و نوعی یاس و ناامیدی از آینده خودش شده و این مسأله باعث شده كه آستانه صبر آنها به شدت كم شود.
این وكیل دادگستری با اشاره به اینكه "بیكاری جوانان بعنوان یك عامل فساد برانگیز می تواند نقش مهمی در ایجاد جرم و جنایت در جامعه تلقی گردد"، اظهار داشت: طبق اصول مصرحه قانون اساسی (اصل ۲۸) هر فردی حق دارد شغل مورد علاقه اش را با عنایت به اینكه به دیگر افراد جامعه ضرر و صدمه ای وارد نكند انتخاب نموده و دولت نیز موظف است با عنایت به نیاز جامعه به مشاغل گوناگون، برای همه افراد امكان اشتغال را فراهم آورد تا از این طریق اصل ۲۸ قانون اساسی عملیاتی شود.
طالع درباب راه برون رفت از این بحران اجتماعی اشاره كرد: بطور قطع راه برون رفت از این بحران اجتماعی، پایه ریزی اقتصاد صحیح برای رفاه و و رفع فقر در زمینه های تغذیه، مسكن و اشتغال است كه اجرای این امر از طرف مجموعه حاكمیت و دولت امری لازم است.
وی درانتها اظهار داشت: ایجاد كار و اشتغال و بستر شاد و مفرح برای نسل جوان جامعه و تخلیه فشارهای روانی در خلال تهیه برنامه ها و طرح های اشتغالزایی جهت ایجاد حس امنیت شغلی یكی دیگر از عواملی است كه می تواند بر كاهش بروز نزاع و تشكیل دعاوی در جامعه تأثیرگذار باشد.1398/03/17
14:29:42
5.0 / 5
4802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است