دادستان كل كشور در نشست سراسری دادستان های مراكز استان ها عنوان كرد

گره خیلی از مشكلات تولیدكنندگان و كارآفرینان با اقدامات رؤسای دادگستری و دادستان ها باز شد

گره خیلی از مشكلات تولیدكنندگان و كارآفرینان با اقدامات رؤسای دادگستری و دادستان ها باز شد ثبت آسان: دادستان كل كشور اظهار داشت كه گره خیلی از مشكلات تولیدكنندگان و كارآفرینان با اقدامات رؤسای كل دادگستری و دادستان ها باز شده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، به نقل از اداره كل روابط عمومی دادستانی كل كشور، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در هفدهمین نشست تخصصی سراسری دادستان های مراكز استان های سراسر كشور كه با محوریت تحول و تحولگرایی در دادسرا برگزار شد، با تبریك هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی خصوصاً شهدای هفتم تیر، از احتمال تنفیذ قسمتی از وظایف معاونت پیشگیری به دادستانی كل و دادستان های مراكز استان ها آگاهی داد.
ایشان سپس با اشاره به شرایط اقتصادی كشور و تاكید بر توجه به منویات مقام معظم رهبری در زمینه تحقق شعار سال، از دادستان ها خواست كه برای كمك به رونق تولید، تا جایی كه جزو اختیارات آنها است به دولت كمك كنند.
این مسئول عالی قضائی اضافه كرد: با اقداماتی كه رؤسای كل دادگستری ها و دادستان های مراكز استانی و دستگاه های اجرایی مشتركا انجام داده اند، گره های خیلی از تولید كنندگان و كارآفرینان و كارخانجات باز شده است.
وی با تاكید بر ضرورت رفع مشكلات كارخانه ها به سبب بدهی بانكی خطاب به دادستان ها اصرار كرد كه به شكلی تصمیم گرفته شود كه بانك ها متضرر نشود و كارخانجات نیز تعطیل نگردد.
منتظری با اشاره به برخورد قاطع با ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: باید نسبت به افرادی كه ارزش های اسلامی را زیرپا می گذارند و با قصد و تعمد در خیابان ها كشف حجاب می كنند، قاطعانه برخورد شود.
وی بیان كرد: مسائل و ناهنجاری هایی كه بعضاً حالا دیده می شود توسط افراد خاصی صورت می گیرند كه می خواهند از خطوط قرمز عبور كنند و ما می بینیم كه ماموریت این ها تحقق اهداف دشمن است.
منتظری با تاكید بر ضرورت اتخاذ رویه های واحد برای برخورد با مسائل مشابه در بعضی استان ها اشاره كرد: دادستان های مراكز استان ها اگر در این زمینه پیشنهادی دارند به ما عرضه كنند تا ما بر روی آن بحث نماییم تا به یك روش واحد برسیم.
وی با اشاره به بحث نظارت بر دادسراها با تاكید بر اهتمام ویژه دادستان ها به این موضوع، به بیان نكاتی پرداخت.
این مسئول عالی قضائی از دادستان های مراكز استان ها خواست كه با تقویت نظارت ها و اختصاص یك روز در هفته برای نظارت بر عمكرد شعب، به این مساله توجه ویژه داشته باشند.
وی با تاكید بر اینكه دادستان های مراكز استان ها حتما باید معاونت نظارت داشته باشند، به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره نمود و اظهار داشت: این امام بزرگوار فرمودند اهتمام كنید كارهای خودرا برای خدا قرار دهید و اگر هدف خدا باشد برای رسیدن به آن بسیار تلاش می شود و اگر كسی كارش برای خدا باشد خسته و ناامید نمی گردد، پس بطور قطع كاری كه برای خدا باشد لذت بخش خواهد بود و كار وقتی برای خدا باشد متعلق به خدا می شود و خداوند نصرت می دهد.
منتظری اظهار نمود: مصداق این حرف و حدیث مجموعه انقلاب اسلامی ما است و می بینیم كه در طول چهل سال قبل عنایات خداوند بزرگ در بزنگاه های خطرناك نصیب ملت شده است.
این مسئول عالی قضائی با اشاره به ملاقات نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: در این ملاقات مقام معظم رهبری صلابت و اقتدار اسلامی را بروز و ظهور دادند. امام راحل یك زمانی در یك اتاق و حجره كوچك فرمودند كه آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند و امروز همان سیاست و منش و كلام را در كلام مقام معظم رهبری دیدیم كه چگونه دشمن را تحقیر كردند و نشان دادند كه چگونه باید با استكبار جهانی برخورد كرد و بطور قطع این كار یك پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی بود.
وی بیان داشت: نصرت دیگر ضربه سنگینی بود كه به شبكه جاسوسی سیا وارد شد و نصرت سوم ساقط كردن پهپادی بود كه هنوز دولتمردان آمریكایی از این حادثه گیج هستند و در یك سردرگمی به سر می برند بطوریكه در چند روز اخیر تعارضات بسیاری در حرف هایشان دیده می شود و بطور قطع تحریم هایی كه دیشب اعمال شد ناشی از همین گیجی و درماندگی بوده است.
منتظری درانتها اظهار نمود: از خداوند متعال برای همه شما و همكاران آرزوی توفیق می كنم و از خداوند می خواهم كه ما را در جهت تحقق اهداف اسلام و قرآن موفق بدارد.
منبع:

1398/04/05
01:12:12
5.0 / 5
4183
تگهای خبر: اداره , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است