ختم پانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانك سرمایه، جلسه بعدی 16 تیرماه

ختم پانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانك سرمایه، جلسه بعدی 16 تیرماه به گزارش ثبت آسان پانزدهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانك سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام به پایان رسید.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، قاضی مسعودی مقام همزمان با اذان ظهر ختم پانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانك سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی را اعلام نمود.

در پانزدهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانك سرمایه، ادامه دفاعیات وكیل مدافع بهمن خادم از موكلش در جلسه استماع شد.

همینطور در این نشست قهرمانی نماینده دادستان توضیحاتی را در مورد دفاعیات امروز وكیل مدافع بهمن خادم عرضه كرد.

در این نشست خیرالله بیرانوند یكی دیگر از متهمین بانك سرمایه هم به عرضه دفاعیات خود پرداخت.

سرانجام قاضی صلواتی همزمان با اذان ظهر ختم این جلسه رسیدگی را اعلام نمود و اظهار داشت: جلسه بعدی رسیدگی روز یك شنبه ۱۶ تیرماه ساعت ۹ بامداد برگزار می شود.

بر طبق این گزارش، در مرحله نخست رسیدگی های قضائی، پرونده علی بخشایش فرزند روح الله به افترا مشاركت در اختلال عمده در نظام اقتصادی كشور از راه اختلال در نظام پولی و بانكی و مشاركت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، پرویز كاظمی فرزند درویش به افترا مشاركت در اختلال عمده در نظام اقتصادی كشور از راه اختلال در نظام پولی و بانكی و مشاركت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و محمدرضا توسلی فرزند غلامرضا به افترا مشاركت در اختلال عمده در نظام اقتصادی كشور از راه اختلال در نظام پولی و بانكی و مشاركت در ۴۰ فقره خیانت در امانت در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی در ۴ جلسه علنی و به ریاست قاضی مسعودی مقام رسیدگی شد.

بدهی این سه متهم حدود ۳ هزار میلیارد تومان است.

بعد از آخر رسیدگی به این مرحله از پرونده، ۲۷ اسفند ماه سال قبل اعضای هیأت مدیره بانك سرمایه، علی بخشایش، پرویز كاظمی و محمدرضا توسلی هر كدام به ۲۰ سال حبس، تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت دائم از مشاغل دولتی محكوم شدند.

در مرحله دوم رسیدگی به این پرونده، حسین هدایتی و ۱۰ متهم دیگر در ۶ جلسه و در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران ارزی و اقتصادی محاكمه شدند. بر این اساس، حسین هدایتی به جرم اختلال عمده در نظام پولی كشور به تحمل ۲۰ سال حبس و محرومیت دائم از بكارگیری در خدمات دولتی و رد مال معادل ۴۸۸ میلیارد تومان به نفع بانك سرمایه و تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محكوم شد.

در دور سوم رسیدگی به این پرونده سیدهادی رضوی و احسان دلاویز دو نفر از تسهیلات گیرندگان بانك سرمایه و ۲۹ نفر از مدیران وقت این بانك در این دادگاه محاكمه می شوند كه البته در جلسات گذشته، آخرین دفاعیات سیدهادی رضوی و احسان دلاویز دریافت شد.
1398/04/12
18:07:57
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است