دادستان كل كشور:

ریشه بخشی از فساد كنونی در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است

ریشه بخشی از فساد كنونی در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است به گزارش ثبت آسان دادستان كل كشور اظهار داشت: ریشه بخشی از این فسادی كه حالا وجود دارد ریشه در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از دادستانی كل كشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان كل كشور در مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد در حسینیه اعظم فرحزاد اظهار نمود: امشب به روایتی شب شهادت چهارمین امام شیعیان حضرت امام سجاد (ع) است. ایشان از سوی مادر بزرگوارشان كه به این آب و خاك متعلق می باشد افتخاری برای ما ایرانی ها هستند.

وی اظهار داشت: امام سجاد (ع) سه سال از عمر شریف خویش را در دوران جد بزرگوارشان حضرت علی (ع) ده سال را در دوران امامت امام حسن مجتبی (ع) و ده سال از عمرشان را در كنار پدر بزرگوارشان حضرت سید الشهدا (ع) سپری كردند و در سال 95 هجری قمری در سن 57 سالگی توسط یكی از خبیث ترین خلفای بنی امیه به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان كرد: این امام (ع) در واقعه كربلا بنا به تدبیر الهی گرفتار بیماری بودند و تب شدیدی بر ایشان عارض شده بود و یك نوع تكلیف بود تا وظیفه دفاع از حریم امام حسین (ع) از آن حضرت برداشته شود.

وی افزود: شرایط جسمانی این امام بزرگوار از عصر روز عاشورا به بهبودی رفت و بخش دوم نهضت امام حسین (ع) به رهبری این امام بزرگوار و با همراهی حضرت زینب (س) شروع شد.

دادستان كل كشور اظهار داشت: در آغاز نهضت امام حسین (ع) كه از شهر مدینه شروع شد، وقتی سیدالشهدا (ع) خطر بزرگ را برای جهان اسلام دید حركت الهی خویش را از مدینه آغاز كرد و عزیزترین افراد خانواده اش را در این سفر با خود همراه كرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه كرد: هزینه این قیام، جان عزیز امام حسین (ع) و فرزندان و اصحاب باوفایش و هم اسارت زن و بچه اش بوده است و این هزینه را خداوند باید قرار می داد تا اسلام كه دین نجات بخش بشریت است، باقی بماند.

وی اظهار داشت: بخش اول نهضت امام حسین (ع) ازصبح عاشورا تا عصر عاشورا بود و بخش دوم آن از عصر عاشورا و با رهبری امام سجاد (ع) شكل گرفت. البته امام حسین (ع) می توانست با قدرت غیر قابل تصور برای ما پیروز این میدان باشد؛ اما خداوند مقدر كرده بود كه مسیر طبیعی طی شود و دین اسلام با خون امام حسین و یارانش آبیاری گردد. چون اگر قیام امام حسین (ع) در عصرعاشورا به پایان می رسید بطور قطع بنی امیه می توانست آثار و تبعات نهضت را بگونه ای هدایت كند كه دیگر هیچ نشانی از قیام امام حسین (ع) باقی نماند.

دادستان كل كشور اضافه كرد: از عصرروز عاشورا تا برگشتن این قافله داغدیده به كربلا در اربعین و سپس ورود ایشان به مدینه، حركتی حماسی بوده كه از جانب خاندان امام حسین (ع) شكل گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری اظهار داشت: خطبه های خیلی از خاندان خاندان (ع) وجود دارد كه نسبت به این قیام الهی روشنگری می كرده اند و امام سجاد (ع) در هر فرصتی كه پیدا می شد در میان مردم حاضر و به روشنگری در مورد این قیام الهی می پرداخت و در این خطبه ها توانستند فلسفه قیام امام حسین (ع) را برای مردم تبیین كنند.

وی بیان كرد: امام سجاد (ع) در راه برگشت خود از شام به مدینه مسیر را بگونه ای انتخاب كردند كه از كربلا عبور كنند و این زیارت نخستین پیاده روی اربعین است و حالا ببینید كه اربعین و زیارت اربعین به چه جایگاه بلند و رفیعی رسیده است و مردم چه ارادتی به امام حسین (ع) پیدا كرده اند.

دادستان كل كشور اظهار داشت: اربعین امروز دیگر مختص عراق و یا ایران نیست بلكه یك حركت جهانی شده است و نه تنها شیعیان بلكه حتی مسیحیان هم در روزهای اربعین به زیارت امام حسین (ع) می روند و برای آن ارزش قائل هستند.

منتظری اظهار داشت: ما هر چقدر در راه امام حسین (ع) حركت نماییم و پیرو مكتب خاندان (ع) بوده و شیعه ولایت علی (ع) باشیم در زندگی موفق تر خواهیم بود.

وی اظهار نمود: تكلیف حالا ما ادامه این نهضت بزرگ است، مردم زمان امام حسین (ع) را اگر ببینیم باید متوجه شویم كه چه شد كه این حادثه عظیم آفریده شد، چون همه كسانی كه به جنگ با امام حسین (ع) آمدند تماما مسلمان بودند اما بعد از 20 سال از شهادت امام علی (ع) این مردم عوض شدند و به جنگ فرزندش رفتند و علت این كار هم فاصله گرفتن آنها از ولایت و قطع تبعیت از ولایت است.

دادستان كل كشور خاطرنشان كرد: امروز برای ما قیام امام حسین (ع) و حركت امام سجاد (ع) یك درس بزرگ است كه باید به آن بیشتر توجه كنیم؛ چونكه حالا هم تقابل بین حق و باطل وجود دارد. ملت ایران در خلال 40 سال قبل به ندای ولی فقیه جواب مثبت داده و توانسته است سربلند و موفق باشد و وقتی كه ملت ایران به ندای ولی فقیه زمان لبیك گفت دشمنی ها هم با این ملت شروع گردید، به صورتی كه جنگ هشت ساله را به كشور ما تحمیل كردند و الان هم جنگ اقتصادی را با شدت بیشتری به ما تحمیل می كنند.

بخشی از مشكلات اقتصادی كنونی ما به خاطر این جنگ دشمن خارجی است

منتظری اظهار داشت: بخشی از مشكلات اقتصادی كنونی ما به خاطر این جنگ دشمن خارجی است و بخشی هم به خاطر سوءمدیریت ها و بخشی هم به خاطر خرابكاری های عده ای از افراد فاسد است. افرادی كه یا صرفا منافع خویش را می بینند و یا مامور مستقیم دشمن هستند.

ریشه بخشی از این فسادی كه حالا وجود دارد در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است

دادستان كل كشور اضافه كرد: ریشه بخشی از این فسادی كه حالا وجود دارد در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است، هدف دشمن هم صرفا ایجاد نارضایتی در میان مردم است و می خواهد القا كند كه نظام ما ناكارآمد است و نمی تواند مشكلات مردم را حل كند.
منتظری اظهار داشت: اتاق فكر و اندیشه های زیادی را به كار بسته اند و از باز بودن بستر بی در و پیكر فضای مجازی سوءاستفاده می كنند تا مردم را گرفتار یاس و ناامیدی كنند، البته ه گز به این هدفشان كه ناامیدی مردم است نخواهند رسید.
وی ادامه داد: اگر ابتدای جنگ تحمیلی را ببینیم خواهیم دید كه مردم با دست خالی به جنگ با دشمنِ تا دندان مسلح، رفتند و با اینكه فشنگ و گلوله ای نداشتند اما در مقابل تهاجم دشمن ایستادگی كردند. حالا نتیچه این مقاومتها این شده است كه كشور ما در بین كشورهای منطقه و حتی دنیا سرآمد و سربلند است.
منتظری بیان كرد: حالا باید ببینیم كه چگونه دشمن اسلام، در یمن زمین گیر شده است و نمی تواند كارش را پیش ببرد به صورتی كه در ابتدای جنگ می گفت سه روزه پیروز خواهیم شد؛ اما حالا چهار و نیم سال است كه در یمن گرفتارو تحقیر شده است.
وی تصریح كرد: مردم یمن مردمی هستند كه ولایتمدار هستند و عاشورا و ولایت علی ابن ابیطالب (ع) را تابلوی مسیر خود قرار داده اند. نمونه های مختلف مقاومت در فلسطین، عراق، لبنان و یمن را حالا می توانیم مشاهده نماییم كه منشاء همه آنها قیام امام حسین (ع) است.
دادستان كل كشور با اشاره به اینكه وظیفه سنگین ما حالا حفاظت از این نهضت است، به عزم جدی دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد اشاره نمود و اظهار داشت: باآنكه یكی از اهداف دشمن القای فساد در كشور است؛ اما اینگونه نیست و باید بدانید كه نظام ما بحمداله سالم می باشد.
منتظری اضافه كرد: تا زمانی كه نهضت امام حسین (ع) و اربعین وجود دارد ما از توطئه های دشمن هراسی نداریم.
او در آخر اظهار داشت: برای حفظ نظام اسلامی باید كمی این مشكلات را تحمل نماییم چون حالا كشور ما مانند یك ستاره ای است كه در منطقه می درخشد و ملتهای منطقه در حال الگوگرفتن از آن هستند.
1398/07/03
14:12:20
5.0 / 5
4905
تگهای خبر: اقتصاد , ثبت , مدیریت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است