رییس قوه قضاییه:

پرونده اشرار ناامنی های اخیر در حال رسیدگی است

پرونده اشرار ناامنی های اخیر در حال رسیدگی است به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: پرونده افراد شامل اشرار و افراد وابسته به بیگانگان كه توسط نیروی انتطامی، وزارت اطلاعات، سپاه و سایر ضابطان به دستگاه قضایی تحویل داده شده اند، عادلانه و قانونی در دست بررسی می باشد و ان شاءالله بزودی مردم در جریان رسیدگی به این پرونده ها قرار خواهند گرفت.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورایعالی قوه قضاییه با اشاره به حوادث بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در كشور خاطرنشان كرد: نسبت به اجرای طرح اشكالات و انتقاداتی وجود دارد كه همچون آن، عدم اقناع افكار عمومی و ایجاد اجماع نخبگانی است. این ایرادات، باعث اعتراض مردم شد كه این اعتراض و خواست را باید شنید.
رئیس قوه قضاییه افزود: اشرار و دشمنان خارجی بر موج انتقادات و اعتراضات بحق مردم سوار شدند و تصور كردند با سوءاستفاده از این فضا می توانند به اهداف خود نائل شوند. بر این اساس مبادرت به شرارت، ناامنی، ایجاد نگرانی برای مردم و وارد آوردن خسارت هایی به اموال عمومی و خصوصی كردند كه البته بحمدالله با حضور معنادار و بموقع مردم تحت رهنمودهای زمان شناسانه مقام معظم رهبری، توطئه های آنها خنثی و امنیت كشور تضمین شد.
رئیسی با تاكید بر لزوم شنیدن سخن مردم در مقام عمل و اجرا، به مبحث نظارت بر بازار و قیمت ها اشاره نمود و اضافه كرد: مسئله بازار و قیمت كالاها و خدمات بخصوص برای اقشار كم در آمد از مسائل بسیار مهم می باشد. بر همین اساس، نظارت سازمان ها و دستگاه های مسئول بر بازار و قیمت ها ضروریست و باید بازار را از دست سوداگران و سودجویان حفظ كرد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه امروز مسئله معیشت مردم در اولویت قرار دارد، مبحث اقناع افكار عمومی در اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت را یاد شده قرار داد و اظهار نمود: گرچه این اقدام باید قبل از اجرای طرح صورت می گرفت، اما همچنان لزوم آن باقی است و مبحث باید توسط كارشناسان، نخبگان و صاحبنظران به درستی تبیین شود.
رئیسی در ادامه با اشاره به برخورد دستگاه قضایی با اشرار، مخلان امنیت و تخریبگران اموال عمومی و خصوصی، تصریح كرد: پرونده افراد شامل اشرار و افراد وابسته به بیگانگان كه توسط نیروی انتطامی، وزارت اطلاعات، سپاه و سایر ضابطان به دستگاه قضایی تحویل داده شده اند، عادلانه و قانونی در دست بررسی می باشد و ان شاءالله بزودی مردم در جریان رسیدگی به این پرونده ها قرار خواهند گرفت.
رئیس قوه قضاییه درباره خسارت دیدگان این حوادث هم تصریح كرد: از خسارت های جانی و مالی خسارت دیدگان نمی توان گذشت. ما معتقدیم از نظر حقوقی باید نسبت به این خسارات مدعی بود و درخواست ما از مسؤلان بخصوص دولت این است كه نسبت به جبران خسارت ها فكر و اقدام نمایند. همكاران ما هم این مورد را دنبال كنند، چونكه نسبت به حقوق مردم باید حساسیت وجود داشته باشد و خسارت دیدگان مطمئن باشند كه مورد حمایت قانون قرار دارند.
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آلودگی هوا در ایام اخیر، هوای پاك و سالم را از وعده های همیشگی دولتها، شهرداران و شوراها به مردم دانست و خاطرنشان كرد: متاسفانه امروز هوای پاك و سالم در بعضی ایام، وضعیت نامناسبی دارد و زندگی و سلامت مردم با آلاینده ها تهدید می شود. در این حوزه، قانون كم نداریم. یكی از این قوانین، قانون مصوب سال ۷۴ است كه قانون خوبی است. قانون دیگر مصوب سال ۹۷ است كه در آن وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست، وزارتخانه های نفت، كشور، نیرو و صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها برای پیشگیری از آلودگی هوا و تامین هوای پاك به صورت كامل احصا شده است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه گزارش عملكرد دستگاه ها در این حوزه باید به مردم عرضه شود، سازمان بازرسی كل كشور را مامور نظارت بر عملكرد دستگاه ها دانست و خاطرنشان كرد: هوای پاك و سالم از حقوق عامه است و آلودگی هوا، تضییع این حقوق به شمار می آید. برخی اقدامات نظیر تعطیلی مدارس و محدودیت های تردد، موقت است و باید برای پیشگیری از صدمه دیدن مردم، ان شاءالله اقداماتی شایسته و اساسی در این حوزه صورت گیرد.
رئیسی در بخش دیگری از این جلسه، بر ضرورت پیگیری بودجه از مجاری قانونی و شفافیت در اقدامات بودجه ای تصریح كرد.
سایر مسؤلان قضایی هم نكاتی را بخصوص در مورد مسائل بودجه ای قوه قضاییه و اجرای ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی كیفری مطرح نمودند كه این نكات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.1398/09/11
23:05:52
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: بازار , خدمات , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است