صادقی:

برخی از افراد ممكنست فضای انتخابات را به حاشیه ببرند

برخی از افراد ممكنست فضای انتخابات را به حاشیه ببرند به گزارش ثبت آسان معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به احتمال ظهور فتنه جدیدی در ماه های آینده اظهار داشت: برخی از افراد ممكنست فضای انتخابات را به حاشیه ببرند، چون می خواهند با ایستادن در مقابل نهادهای قانونی و ایجاد حاشیه، ضعف خودرا در این فتنه افروزی پنهان كنند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی در جمع نمازگزاران ساختمان مركزی قوه قضاییه با اشاره به روایتی از پیامبر اكرم(ص) اظهار نمود: ابوذر از صحابه پیامبر نقل می كند روزی پیامبر اسلام (ص) به من فرمودند «یا اباذر، من برای تو همانی را دوست دارم كه برای خود دوست می دارم، نظرم درباره تو این است كه تو ضعیفی، مبادا رئیس شوی حتی ریاست بر دو نفر و مبادا متولی اموال یتیمی شوی.»
معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: اگر پیامبر (ص) خطاب به ابوذر كه از بلندمرتبه ترین مردمان در ایمان بود می فرماید من تو را ضعیف می پندارم، منظور پیامبر این نیست كه ابوذر شخص ضعیفی است؛ چونكه پیامبر بارها فرمود آسمان بر كسی صادق تر از ابوذر سایه نیفكند. ابوذر شخصی بود كه همواره در مواضع خود محكم، استوار، انقلابی، بی پروا و بی هراس بود، اما بگفته پیامبر(ص) در مدیریت و ریاست، شخص ضعیف و فاقد توانایی بود.
صادقی اظهار داشت: باید حواسمان همواره به این مساله باشد كه هر كسی در جای خودش قرار بگیرد و به اندازه توان خود وارد كاری شود و به اندازه معرفت خود سخن بگوید.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به نام نویسی كاندیداهای نمایندگی مجلس در ایام اخیر بیان كرد: رهبری در جایی فرمودند نگاه جوانگرایی در امور و كارها لازم است كه در این میان عده ای از جوانان هم برای نمایندگی مجلس نام نویسی كرده اند و فكر می كنند اشاره رهبری به جوان بودن انسان ها از نظر سنی است در صورتیكه مجلس جای افراد توانا و نخبه است.
وی با اشاره به اینكه مجلس نیازمند افراد پخته از نظر فكری است اضافه كرد: مجلس به سبب اینكه مكان قانونگذاری است باید افراد برنامه ریز، توانمند و قانونگذار در آن وارد شوند.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اتفاقات اخیر در كشور اظهار داشت: در ایام اخیر چهره های مشهور و یا به عبارتی همان سلبریتی ها، آغاز به اظهارنظر در مسائلی می كنند كه هیچگونه تخصصی در آن ندارند. سوال این است كه این افراد آیا مطابق روایت پیامبر و دلیلهای عقلی كه اشاره شد چنین جایگاهی برای اظهارنظر دارند؟ و آن هم بدون اطلاع سخنانی بگویند و خطای یكی را به پای دیگری بنویسند؟ مثلا مسئولی خطایی و اشتباهی كرده بعد بیایند آنرا به پای كل نظام بگذارند. هر جایگاهی مسئولی دارد كه باید پاسخگوی وظایف خود باشد نه اینكه مسئولیت خودرا تفویض كند و بعد هم بگوید من خبر نداشتم.
وی با اشاره به اینكه رهبری حافظ رای مردم است اشاره كرد: شما دیده اید بارها كسانی خواسته اند تا به دولت حمله كنند ولی رهبری همواره از دولت حمایت كرده اند. چونكه وظیفه رهبری مراقبت از كلیت و امنیت نظام است كه الحمدلله آنرا تابحال به خوبی انجام داده اند. رهبری همیشه مراقب بوده اند تا اختلافی بین قوا پیش نیاید.
صادقی اضافه كرد: در همین قضیه گران شدن بنزین شما دیدید كه عده ای از نمایندگان مجلس قصد داشتند تا در این خصوص طرح سه فوریتی بدهند كه به طور قطع یك دعوا و اختلافی بین قوا بوجود می آمد و از آن طرف هم مطابق معمول ضدانقلاب به سوء استفاده می پرداخت و ناامنی ها هم ادامه پیدا می كرد كه در اینجا با دخالت رهبری این مساله به خوبی مدیریت شد.
وی با تاكید بر اینكه اگر كسی می خواهد سخنی بگوید و یا اظهارنظری بكند باید با آگاهی كافی باشد تا بهانه به دست دشمنان ندهد اشاره كرد: اگر توانایی و استعداد كافی در زمینه ای نداریم عقل حكم می كند تا آنرا به افراد متخصص و قدرتمند در آن كار بسپاریم و تلاش نماییم تا وضعیت جامعه بهتر شود. البته تاكید می كنم كه همواره نقد و انتقاد روشنگرانه در جای خودش لازم و بجاست.
معاون فرهنگی قوه قضاییه در ادامه با اشاره به اینكه یكی از معانی امانت، پذیرش مسئولیت است اظهار نمود: اگر كسی مسئولیتش را درست انجام ندهد باید هم به خداوند و هم به مردم پاسخگو باشد.
وی با اشاره به اینكه ستادهای اجرایی انتخابات و شورای نگهبان باید به وظیفه قانونی خود عمل و گروه های سیاسی مردم را به مشاركت دعوت كنند اضافه كرد: اگر كسی بخواهد مسیر قانونی انتخابات را به هم بزند كار خطرناكی انجام داده، برای اینكه مجلس شورای اسلامی جای كوچكی نیست و بر زندگی 80 میلیون نفر موثر است.
وی با طرح این پرسش كه مگر می شود به همین راحتی سرنوشت جامعه را به غیر اهل آن واگذار كرد، اظهار داشت: برخی از صاحبان قلم و قدرت می گویند مردم خودشان صلاحیت افراد را مشخص می كنند در صورتیكه این استدلال عوام فریب و زیان آوری است. اگر افراد وابسته، با سرمایه گذاری فاسد و نامعلوم به مجلس وارد شدند و به مملكت ضربه زدند در اینصورت چه كسی پاسخگو است؟
صادقی اشاره كرد: برخی از افراد می گویند كه مجلس اول بهترین مجلس است برای اینكه افراد مشهوری از همه جریان ها در آن حضور داشتند، اما این استدلال نیز باطل است. مشهور بودن افراد دلیلی بر داشتن قدرت مدیریتی و اجرایی نیست. بعضی از نمایندگان در همان مجلس اول برای جامعه آفت بودند و برخی دیگر از آنها قصد داشتند تا ایران را باردیگر به دامن آمریكا بیندازند.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به احتمال ظهور فتنه جدیدی در ماه های آینده اظهار داشت: برخی از افراد ممكنست فضای انتخابات را به حاشیه ببرند چون می خواهند با ایستادن در مقابل نهادهای قانونی و یا ایجاد حاشیه، ضعف خودرا در این فتنه افروزی پنهان كنند.
وی اشاره كرد: ممكنست صلاحیت برخی از افراد احراز نشود برای اینكه ورود به این عرصه صلاحیت ویژه خودرا می طلبد، بدین سبب نباید این امانت به كسانی كه نهادهای قانونی مانند شورای نگهبان را تضعیف می كنند داده شود.
صادقی درانتها با اشاره به اینكه امیدوارم مجلس آینده مجلسی انقلابی باشد اضافه كرد: مردم باید در انتخابات به كسانی رای دهند كه انقلابی باشند، نگاهشان به بیگانه نباشد و از توان و قابلیت لازم نیز برخوردار باشند.
منبع:

1398/09/20
21:41:32
5.0 / 5
4839
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است