معاون فرهنگی قوه قضاییه:

نمود مفاهیم قرآنی در دستگاه قضایی منجر به افزایش عدالت می شود

نمود مفاهیم قرآنی در دستگاه قضایی منجر به افزایش عدالت می شود به گزارش ثبت آسان معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اینكه پیاده سازی مفاهیم قرآنی در قوه قضاییه از این جهت دارای اهمیت است كه شعائر اسلامی در زندگی افراد جاری می شود، اظهار داشت: نمود مفاهیم قرآنی در دستگاه قضایی منجر به افزایش عدالت در جامعه اسلامی می شود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از میزان، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی، در هفتمین دوره مسابقات قرآن سراسری كاركنان قوه قضاییه در جمع خبرنگاران بیان نمود: سالانه بیشتر از ۱۲ هزار نفر از كاركنان و خانواده های قوه قضاییه در مسابقات قرآنی شركت می كنند.
وی ادامه داد: این مسابقات اهداف مهمی دارد و یكی از این اهداف انس با قرآن است و تلاش شده این مسابقات همراه با آموزش به شركت كنندگان باشد تا علاوه بر اینكه با مفاهیم قرآنی آشنا گردند، نسبت به اینكه مفاهیم قرآنی هم در زندگی آنان جاری شود، آموزش هایی به این افراد داده می شود.
معاون فرهنگی قوه قضاییه در مورد سایر اهداف برگزاری این مسابقات هم تصریح كرد: هرچه انس با قرآن بیشتر شود این آموزه ها نمود بیشتری در زندگی افراد پیدا می كند و یكی از دستگاه هایی كه بیشتر از هر دستگاه دیگری احتیاج به فراگیری آموزه های قرآنی دارد و علت آن هم اجرای قوانین قوه قضاییه است و این مهم میسر نمی گردد مگر اینكه از مفاهیم قرآنی و آموزه های دینی در رفتار سازمانی بهره مند شویم.
صادقی با تاكید بر اینكه پیاده سازی مفاهیم قرآنی در قوه قضاییه از این جهت دارای اهمیت است كه شعائر اسلامی در زندگی افراد جاری می شود، افزود: افراد فعال در این قوه باید علاوه بر تاكید بر قانون دارای عدالت در زندگی شخصی و كاری باشند و این مهم جز با تأثیر پذیری از قوانین الهی میسر نمی گردد.
وی در مورد سایر رسالت های معاونت فرهنگی هم بیان نمود: یكی از تاكیدات معاونت فرهنگی توجه به اصول امر به معروف و نهی از منكر است و با تاكید بر فنون مدیریت شاهد بهبود و افزایش تكریم ارباب رجوع در مراجعات افراد به محاكم قضایی خواهیم بود.
به اعتقاد وی دستگاه قضایی باید با اجرای سیستم نوین مدیریت در دو حوزه عدالت پروری و اخلاق مداری در جامعه نمونه باشد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اینكه نمود مفاهیم قرآنی در دستگاه قضایی منجر به افزایش عدالت در جامعه اسلامی می شود، خاطرنشان كرد: برای ارتقاء فرهنگ عدالت در جامعه در تلاش هستیم تا با آموزش فرهنگ حقوق شهروندی به افراد جامعه گام مهمی در جهت عدالت پروری در جامعه اسلامی داشته باشیم.
صادقی در انتها اظهار داشت: در جهت افزایش صلح و سازش در جامعه ستاد ملی صبر با حضور جمع كثیری از خیران، مدیران دستگاه های اجرایی و افراد دست اندركار تشكیل شده و هدف از این ستاد هم افزایش صلح، سازش و بخشش در جامعه است.1398/11/11
21:41:44
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: سازمان , شركت , مدیریت , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است