ریزبینی شورای نگهبان در دفاع از حق پذیرفته شدگان آزمون استخدامی

ریزبینی شورای نگهبان در دفاع از حق پذیرفته شدگان آزمون استخدامی ثبت آسان: یك عضو حقوقدان شورای نگهبان در گزارش بیست و چهارم خود در اینستاگرام ریزبینی شورای نگهبان در دفاع از حق پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را تشریح نمود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
" گزارش معوقه امروز مربوط به جلسه چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۸ است، یعنی یك روز بعد از اعلام نتایج رسیدگی به شكایات داوطلبان مجلس شورای اسلامی، كه جهت بررسی چند مصوبه اجرا شد. روزهای پركاری بود كه اعضا و كارشناسان به صورت شبانه روزی درگیر بودند اما به چشم برهم زدنی گذشت و ان شاءالله شاهد تشكیل یك مجلس قوی و مفید برای حل مشكلات مردم در دوره بعد باشیم.
دستور جلسه خیلی زیاد و سنگین بود. حدود 9 طرح و لایحه در دستور كار شورا بود و با توجه به این كه مهلت بررسی بعضی از آنها رو به انتها بود، زمان زیادی جهت بررسی وجود نداشت و ناچار بودیم جلسات فشرده ای داشته باشیم تا به همه آنها رسیدگی نماییم پس چهارشنبه صبح، ظهر و شب جلسه داشتیم تا بتوانیم وظیفه خودرا در این خصوص انجام دهیم و شورا بتواند نسبت به همه مصوبات اظهارنظر نماید.
8 طرح و لایحه یعنی «لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری-صنعتی، اصلاح محدوده دو منطقه آزاد تجاری-صنعتی و ایجاد سیزده منطقه ویژه اقتصادی»، «طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی»، «طرح الحاق موادی به قانون روش اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران»، «طرح الحاق یك تبصره به ماده (۵) قانون اجرای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی»، «لایحه حمایت قضائی و بیمه ای از ماموران یگان حفاظت دستگاه های اجرائی»، «لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد»، «لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها» و «لایحه موافقت نامه تأسیس مركز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا» همگی اعاده شده از شورای نگهبان به مجلس بودند كه مجلس محترم برای رفع ایرادات شورا اصلاحاتی را در آنها انجام داده و مجدداً به شورا ارسال نموده بود كه برخی تأیید و برخی مجدداً واجد ایراد دانسته شدند چون برخی ایرادات آنها بطور كامل برطرف نشده بود.
یكی از دستورها «طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات كشوری» بود كه درباب جذب داوطلبان بومی تغییراتی در اولویت ها ایجاد می كرد.
در صورت اجرای این مصوبه، برمبنای تبصره آن افرادی كه در آزمون اخیر نیز ثبت نام كرده و پذیرفته شده بودند ولی هنوز نتیجه نهائی به آنها اعلام نشده بود نیز شامل این مصوبه می شدند و از این جهت حق آنها كه قبل از تصویب این قانون مراحل را پشت سر گذاشته بودند، تضییع می شد پس تبصره این مصوبه خلاف نظام اداری صحیح و مغایر بند ۱۰ اصل سوم قانون اساسی شناخته شد و این یعنی تاكید شورا بر پاسداشت حق مردم و داوطلبانی كه چنین مسیر دشواری را سپری كرده بودند."
منبع:

1398/12/19
21:25:59
5.0 / 5
3923
تگهای خبر: استخدام , اقتصاد , بیمه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است