صدور 4500 رای جایگزین حبس در گلستان

صدور 4500 رای جایگزین حبس در گلستان ثبت آسان: گلستان رئیس دادگستری كل گلستان اظهار داشت: قضات استان پارینه 4500 رای جایگزین حبس صادر كردند كه حدود 8 درصد بیشتر از زمان مشابه سال پیش از آن بود.هادی هاشمیان با اشاره به این كه گلستان از استان های پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس است، اظهار نمود: صدور این احكام یكی از علل كاهش ۱۴ درصدی ورودی زندان های استان در سال ۹۸ بود.

وی اضافه كرد: نهال كاری، پاكیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل ها، كمك به بهسازی مدارس، حرفه آموزی و ارائه خدمات عمومی رایگان به مردم در شهرداری ها همچون موارد پیشنهادی هستند كه قضات برای محكومان فاقد سابقه كیفری كه جرایم غیرعمد و سبك مرتكب شده اند بجای زندان صادر می كنند.

رئیس كل دادگستری گلستان بیان كرد: علاوه بر این آرا، مختومه شدن پرونده در مرحله دادسرا با هدف جلوگیری از برچسب زنی به افراد، آزادی مشروط و تعلیق مراقبتی از دیگر نهادهای پیش بینی شده در قانون است كه قضات گلستانی پارینه برای محكومان صادر كردند.

به گزارش ثبت آسان به نقل از دادگستری گلستان، هاشمیان تاكید كرد: استفاده از مجازات جایگزین حبس به مدلول آسان گرفتن به مجرمان خطرناك نیست و در جرایم خشن و جرایمی كه پای جان، مال و ناموس مردم و امنیت جامعه در بین است نگاه قانون گذار و رویكرد قضات، سختگیرانه است.

وی به افزایش ۱۳ درصدی بازدید قضات استان از زندان ها هم اشاره نمود و اظهار داشت: قضات محاكم كیفری و دادسرا، به صورت دوره ای از زندان ها سركشی و با مددجویان دیدار و با بهره گیری از ظرفیت های قانونی برای كاهش جمعیت زندانیان تلاش كردند.

منبع:

1399/01/18
21:20:46
5.0 / 5
3175
تگهای خبر: خدمات , دادسرا , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است