بازگشایی پاساژها به تعویق افتاد

بازگشایی پاساژها به تعویق افتاد به گزارش ثبت آسان تسنیم به نقل از رئیس اتاق اصناف تهران نوشت: ما توقع نداریم مالیات اصناف صدمه دیده از كرونا بخشیده شود؛ اما اصناف زمان می خواهند.


قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران اظهار داشت: طرح گام دوم فاصله گذاری هوشمند مبتنی بر بازگشایی برخی واحدهای صنفی از ۳۰ فروردین شروع می شود اما پاساژها نباید از ۳۰ فروردین فعالیت داشته باشند.
وی ادامه داد: همه واحدهای صنفی فکر می کنند ما مسئولین اصناف این تصمیمات را گرفته ایم، اما ستاد مقابله با کرونا این تصمیمات را گرفته است و ما موظف به اجرا هستیم.
نوده فراهانی اظهار داشت: اصناف مشروط بازگشایی می شوند و رعایت دو متر فاصله، استفاده از ماسک و دستکش حتما باید لحاظ شود و کالا نباید پس گرفته شود، واحدهای صنفی حتما باید ضد عفونی شوند، خود مشتری ها باید کارت بکشند و از همه مهمتر صنوف باید در سایت وزارت بهداشت ثبت نام کنند.
نوده فراهانی درباره خبر بازگشایی پاساژها البته با تعویق هم اظهار داشت: ویروس اگر کنترل شد؛ پاساژها هم بازگشایی می شود.
وی درباره مالیات هم اظهار داشت: واحدهای صنفی تعطیل هستند و توان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را ندارند و در این مورد درخواست زمان کردیم، اما تا امروز جوابی نگرفته ایم. ما توقع داریم زمان کافی در اختیار اصناف داده شود.
رئیس اتاق اصناف تهران اظهار داشت: ما توقع نداریم مالیات بخشیده شود؛ اما اصناف زمان می خواهند.
نوده فراهانی درباره بیمه هم اظهار داشت: اگر مقرر است برای اصناف کاری صورت گیرد باید تسریع شود، چون هر چه زمان بگذرد دردی را دوا نخواهد کرد.
وی ادامه داد: اگر مقرر است سازمان تأمین اجتماعی اقدامی انجام دهد الان موقع آن است، اما تابحال اقدامی انجام نشده است.
نوده فراهانی اظهار داشت: اصناف صدمه دیده نیازمند حمایت هستند و دولت باید وام کم بهره در اختیار اصناف قرار دهند.
حریرچی معاون وزیر بهداشت هم در ارتباط تلفنی اظهار داشت: فاصله گذاری هوشمند در شهرستان ها اجرا شده است.
وی درباره زمان بازگشایی پاساژها اظهار داشت: پاساژها از تراکم بیشتری برخوردار می باشند و احتمال وجود افراد کرونایی در این ها بیشتر است. بازگشایی این مراکز با تعویق است اما بسته به ارزیابی های صورت گرفته این مراکز هم بازگشایی می شود.

وی اظهار داشت: فقط فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای مواد غذایی باز هستند؛ بنا به لزوم این اجازه داده شده است.
محمود علیزاده - معاون سازمان امورمالیاتی کشور در ارتباط تلفنی اظهار داشت: سر رسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ۳۱ اردیبهشت است.
وی اظهار داشت: اصناف موظف می باشند تا ۳۱ فروردین اظهارنامه خویش را اعلام کنند اما پرداخت اردیبهشت است. این تصمیم در حال اجراست. سررسید پرداخت ۳۱ اردیبهشت است.
معاون سازمان امورمالیاتی کشور اظهار داشت: کل فرایندهای مالیاتی بر مبنای قانون است و فراگیر شدن این نیازمند مجوز قانونی می باشد.
علیزاده اظهار داشت: ما مکلف به اجرای تصمیمات ستاد مقابله با کرونا هستیم.
وی ادامه داد: در بندی از پیشنهاد ما درخواست اهمال شده است. اما آنچه امکان داشته انجام شده و جایی کم گذاشته نشده است.
علیزاده اظهار داشت: اگر پیشنهادی هم هست باید مطابق قانون باشد، اما اگر در ستاد کرونا مصوب شود؛ امکان اجرایی دارد.
محمد محمدی مشاور معاونت بیمه ای تأمین اجتماعی اظهار داشت: اصناف مشمول جرایم تاخیر حق بیمه نخواهد شد و الان ۱۰ درصد حق بیمه ای را پرداخت می کنند.
وی ادامه داد: کارفرما اگر توان پرداخت نداشته باشد؛ می توانند درخواست کنند تا تسهیلاتی در نظر گرفته شود.
مشاور معاونت بیمه ای تأمین اجتماعی اظهار داشت: کارگروه دائمی در خدمت اصناف هستند و اگر مشکلی هم باشد مثل ناتوانی در پرداخت یا بیکاری ما همکاری خواهیم کرد. ۲۲۳۲۲۷

1399/02/10
23:47:37
5.0 / 5
3274
تگهای خبر: بیكاری , بیمه , تسهیلات , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است