معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشكی قانونی كشور:

توزیع امكانات و تجهیزات در پزشكی قانونی عادلانه است

توزیع امكانات و تجهیزات در پزشكی قانونی عادلانه است به گزارش ثبت آسان معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشكی قانونی كشور اظهار داشت: امكانات و تجهیزات موجود در استان ها مشابه امكانات موجود در مركز است و این مورد نشان داده است كه امكانات و تجهیزات فنی به شكلی عادلانه در مراكز پزشكی قانونی شامل مركز و استان ها توزیع شده است.به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، امیرحسین مهدوی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل که بامداد امروز چهارشنبه یکم مرداد در جلسه شورای قضایی استان و با حضور مقامات قضایی این استان در محل دادگستری برگزار شد، با مطلوب ارزیابی کردن نیروهای متخصص و تجهیزات این اداره کل، اظهار داشت: تجهیزات پزشکی قانونی استان اردبیل از نظر فنی و داشتن استانداردها در حد مطلوب و مناسب بوده و مشابه امکانات موجود در مرکز کشور است و این امر نشان داده است که توزیع امکانات و تجهیزات به صورت عادلانه در سازمان پزشکی قانونی صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم نهضت خدمت رسانی به مردم، اضافه کرد: پزشکی قانونی استان اردبیل با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر جامعه بخصوص با عنایت به شیوع کرونا در جامعه، همانند گذشته باید به نحو مطلوب در کمترین زمان ممکن بیشترین و بهترین خدمت را به مردم عرضه کند.

مهدوی با اشاره به اینکه بهترین پشتوانه پزشکی قانونی، دادگستری ها هستند، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان اردبیل همواره و در جهت برقراری امنیت و تحقق عدالت در جامعه پشتیبانی های لازم قانونی را از این اداره کل داشته است که در این خصوص از دادگستری استان قدردانی می کنم.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور همینطور با قدردانی از خدمات دکتر پورعزیز، دکتر فرخی را بعنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی استان اردبیل معرفی نمود.

در ادامه مراسم ناصر عتباتی رئیس شورای قضایی استان با عرضه گزارشی از عملکرد شورای قضایی استان، اظهار داشت: انسجام، هماهنگی و تاثیرگذاری خوبی را در سطح استان شاهد می باشیم و در این بین تأثیر پزشکی قانونی در بهبود خدمت رسانی به آحاد مردم بر همگان به خوبی آشکار و نمایان است.

وی همینطور تصریح کرد: نظرات تخصصی و فنی پزشکان قانونی در به سرانجام رساندن پرونده های مهم همچون پرونده های مربوط به قتل و هم بعضی از پرونده های مهم خانوادگی بسیار اثرگذار بوده است.

رییس شورای قضایی استان در ادامه ضمن قدردانی از خدمات پرارزش دکتر پور عزیز مدیر کل سابق پزشکی قانونی استان، انتصاب دکتر فرخی بعنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی استان اردبیل را تبریک گفت.

ریییس کل دادگستری استان اعمال بیشتر از پیش نظرات تخصصی و فنی پزشکی قانونی در پرونده ها در سریع ترین زمان ممکن را باعث افزایش تحرک و پویایی دانست و تصریح کرد: نقش آفرینی اداره کل پزشکی قانونی در کمک به تعیین تکلیف پرونده های رسوبی در محاکم قضایی و هم عرضه نظرات تخصصی در کمیسیون های پزشکی قانونی بسیار پرارزش است.

وی پزشکی قانونی را خط مقدم مواجهه با پرونده های کیفری دانست و اظهار داشت: مسلماً سرعت، دقت و نحوه پاسخگویی این سازمان در ادامه روند تحقیقات بسیار تاثیر گذار و مهم می باشد.

عتباتی پزشکی قانونی را در میان مجموعه تشکیلات قضایی، یکی از سازمان های مهم در کسب رضایتمندی مردم دانست که مسلماً عرضه خدمات صادقانه و بی منت به مردم در این سازمان و اعتماد سازی مردم به آن بسیار پرارزش است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل همینطور تصریح کرد: دستگاه قضایی استان همواره در کنار سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان از اقدامات و عملکردهای قانونی آن به منظور ارتقای اهداف سازمانی حمایت های لازم را انجام می دهد.

در آخر این مراسم فرخی مدیرکل جدید پزشکی قانونی استان برنامه های آتی خود در این اداره کل را عرضه و سپس دکتر پورعزیز هم گزارشی از اقدامات و عملکرد پزشکی قانونی استان در دوران تصدی خود بیان کرد.

منبع:

1399/05/02
23:46:03
5.0 / 5
2592
تگهای خبر: اداره , تجهیزات , خدمات , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است