رئیسی در دیدار با سفیر سوریه در تهران:

جنگ اقتصادی، ایران را از راهی كه در پیش گرفته باز نخواهد داشت

جنگ اقتصادی، ایران را از راهی كه در پیش گرفته باز نخواهد داشت به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: جنگ اقتصادی ایران و سوریه را از راهی كه در پیش گرفته باز نخواهد داشتبه گزارش ثبت آسان به نقل از قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی که بامداد امروز (چهارشنبه) در آخر ماموریت عدنان محمود، سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران میزبان وی بود، جایگاه سوریه در جبهه مقاومت را مثال زدنی خواند و گفت: آنچه سوریه را ماندگار و مردم این کشور را در منطقه و جهان سرافراز کرد، مقاومت و ایستادگی دولت و ملت سوریه در مقابل اسراییل و گروه های تکفیری دست ساز آمریکا و اسرائیل است.

رئیس قوه قضاییه با بیان این که امروز نام سوریه با مقاومت عجین شده است، از نقش مرحوم حافظ اسد و فرزندش بشار اسد در ترویج و حفظ روحیه مقاومت در مردم سوریه قدردانی نمود و اظهار داشت: تجربه تاریخی و تصویری که از سوریه در مقابل دیدگان جهانیان و مردم منطقه قرار دارد نشان داد که سوریه در مقابل آمریکا و اسرائیل و تمام لشگریان آنها که مورد حمایت برخی کشورهای منطقه هم هستند به خوبی ایستاد و در این جنگ سرافراز بیرون آمد.

رئیسی با اشاره به جنگ اقتصادی و روانی بسیار شدیدی که دشمن مقابل ملت سوریه به راه انداخته، اشاره کرد: بطور قطع بی رحمی دشمن که حتی کالاهای بسیار مورد نیاز مردم سوریه و ایران اسلامی را تحریم کرده، جنایت مقابل بشریت است.

رئیس قوه قضاییه در عین حال متذکر شد که جنگ اقتصادی نه توانسته ایران را از راهی که می رود بازدارد و نه موفق شده دولت و مردم سوریه را متوقف نماید و توطئه های آنها فقط سبب بدنامی بیشتر آنان و نقطه قوت جریان مقاومت شده است.

رئیسی تاکید کرد: یقین دارم ایستادگی مردم سوریه و جریان مقاومت و همه نیروهای مجاهد در منطقه از حزب الله تا حماس پیروزی را رقم می زند و نکبت و نفرت ابدی بیش از پیش را برای آمریکا و اسرائیل به دنبال خواهد داشت.

رئیس قوه قضاییه گفت: در گذشته میزهای مذاکره و سازمان های آزادیبخش برای منطقه تصمیم گیری می کردند ولی امروز مردم احساس می کنند که ابتکار عمل در دست جریان مقاومت و مجاهدان در میدان قرار دارد و میزهای مذاکره و قول و قرارهای سیاسی دیگر کارساز نیستند.

رئیسی با تاکید بر این که هر قراردادی که بخواهد بقای اسراییل را تضمین کند محکوم به شکست است، اشاره کرد: اگر قرار بود قراردادها و مناسبات دولت ها با رژیم صهیونیستی کاری از پیش ببرد، قرارداد کمپ دیوید موفق می شد اما نه قرارداد کمپ دیوید، نه قرارداد اسلو و نه توافق شرم الشیخ هیچ کاری نتوانستند از پیش ببرند.

رئیس قوه قضاییه در همین راستا به نرمال سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهونیستی اشاره نمود و اظهار داشت: مناسبات دولت های دست نشانده آمریکایی با اسراییل مناسبات ملت ها نیست و هیچ کمکی به بقای باطل و رژیم اشغالگر اسراییل نمی کند و ما نگران این مناسبات نیستیم.

رئیسی اشاره کرد: مردم امارات و بحرین مردم خوبی هستند اما گرفتار دولت هایی شده اند که غیرت و هویت دینی و ملی خودرا فدای تعاملات و مناسبات ناپایدار با رژیم کودک کش و غاصبی کردند که ناقض حقوق انسان ها و معاهدات بین المللی است.

رئیس قوه قضاییه به همین دلیل متذکر شد: آنچه امام بزرگوار ما امام خمینی (ره) فرمودند و امام خامنه ای هم بارها به ما و به ملت های منطقه فرمودند که «اسراییل از بین رفتنی است»، حتما تحقق می یابد چون باطل هیچ گاه نخواهد ماند و از بین خواهد رفت.

رئیسی با تاکید بر این که مقاومت و ایستادگی فعال مردم و دولت های منطقه خصوصاً ملت بزرگ و مقاوم سوریه، لبنان و ایران حتما در تسریع زایل شدن رژیم جعلی اسراییل نقش اساسی دارد، اشاره کرد: «راهبرد مقاومت» بهترین و کارآمدترین راهبرد در منطقه است و با «مقاومت فعال»، نه فقط بلندی های جولان بلکه همه مناطق اشغال شده آزاد خواهند شد.

رئیس قوه قضاییه از ترور شهید سلیمانی بعنوان جنایت بزرگ فراموش نشدنی یاد کرد و اظهار داشت که دشمن دید خون شهید سلیمانی برکات زیادی داشت و انسجامی که در ملت ایران و منطقه ایجاد کرد فوق العاده بود و انشاءالله به برکت خون شهدای مقاومت، شاهد زوال و اضمحلال هر چه بیشتر دشمنان خواهیم بود.

رئیسی در آخر از اقدامات و کوشش های سفیر سوریه در دوره مأموریتش در تهران برای تحکیم و تقویت روابط دو کشور بطور ویژه تقدیر و برای وی در مسئولیت جدیدی که بر عهده خواهد گرفت، آرزوی توفیق کرد که سفیر سوریه نیز متقابلاٌ تاکید کرد در هر موقعیتی که باشد به کوشش های خود در جهت تقویت مناسبات دو کشور ادامه خواهد داد.

عدنان محمود با تقدیر از حمایت های مسئولان عالی جمهوری اسلامی برای تحکیم روابط ایران و سوریه، گفت: رهبر عالی قدر و دولت و مردم ایران اسلامی نقش مهمی در پشتیبانی از دولت و ملت سوریه در مبارزه با تروریسم تکفیری و خنثی کردن نقشه های امپریالیسم در منطقه داشته اند.

وی اضافه کرد: دشمنان ما الان کوشش های خودرا بر جنگ اقتصادی متمرکز کردند که جنایت مقابل کل بشریت است و ما باید برای ناکام کردن این جنگ و تحقق اهداف مشترک مان بیش از پیش روابط خودرا تحکیم بخشیم.

سفیر سوریه در تهران با بیان این که ایران همیشه الگوی مردم سوریه بوده است، تاکید کرد: ایران و سوریه بطور قطع دشمن را در رسیدن به اهداف سلطه طلبانه خود در منطقه ناکام خواهند گذاشت و با وجود تمام مشکلات و چالش ها در راه پیروزی گام بر می دارند.

عدنان محمود در آخر بر اراده مردم سوریه برای آزادی سرزمین خود و بیرون کردن اشغالگران آمریکایی و تمام اشغالگران این کشور تاکید کرد.

منبع:

1399/08/09
13:56:10
5.0 / 5
1621
تگهای خبر: اقتصاد , رئیس , سازمان , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است