رئیس كل دادگستری گلستان خبرداد:

فرار مالیاتی با كارت بازرگانی به نام كارتن خواب در گلستان

فرار مالیاتی با كارت بازرگانی به نام كارتن خواب در گلستان رئیس كل دادگستری گلستان اظهار داشت: برخی افراد با صدور كارت بازرگانی به نام افراد غیرمرتبط با این حوزه همچون تعدادی كارتن خواب، فرار مالیاتی می كردند.به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان درباره پرونده سو استفاده از کارت های بازرگانی اظهار نمود: با اشراف اطلاعاتی سربازان گم نام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان گلستان، اعضای شبکه ای که با سو استفاده از کارت های بازرگانی، مبادرت به فرار مالیاتی می کردند شناسایی و دستگیر شدند.
وی اظهار داشت: این افراد مبادرت به صادرات و واردات با کارت های بازرگانی افراد غیرمرتبط به حوزه تجارت و بازرگانی می کردند که در این ارتباط تا کنون سه نفر دستگیر شدند.
رئیس کل دادگستری گلستان درباره نحوه اقدام مجرمانه این افراد بیان کرد: این افراد با گرفتن مدارک هویتی برخی افراد همچون برخی کارتن خواب ها و افراد غیرمرتبط به حوزه بازرگانی و با پرداخت ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان، به نام آنها کارت بازرگانی دریافت می کردند. مالیات به نام افراد صاحب کارت صادر می شد و آنان بدهکار مالیاتی می شدند.
وی با اشاره به شناسایی ۱۰۰ فقره از این کارت های بازرگانی اظهار داشت: این افراد حدود ۱۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی داشتند.
هاشمیان اشاره کرد: همه عواقب قانونی و تجاری کارت های بازرگانی برعهده صاحبان کارت هاست. ضمن اینکه دستگاه هایی که صادرکننده کارت ها هستند باید دقت کنند تا افرادی که صلاحیت امور تجاری و بازرگانی را ندارند، کارت بازرگانی به نام آنان صادر نشود.
رئیس کل دادگستری استان به شناسایی متخلفان در حوزه آرد دولتی هم اشاره نمود و اظهار داشت: در هفته گذشته شلوغی صف های نانوایی سبب نارضایتی مردم شده بود که اقدام اطلاعاتی بلافاصله آغاز شد.
وی اضافه کرد: افراد خاصی بودند که آردهای دولتی را بین افرادی که نانوایی نداشتند به صورت آزاد می فروختند که این باند کشف و ۶ نفر در این زمینه دستگیر شدند که پرونده آنان در حال تکمیل است.

1399/08/21
22:14:20
5.0 / 5
1596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است