به علت تكمیل نیاز ؛

مجوز ساخت سیلوی جدید در خوزستان داده نمی شود

مجوز ساخت سیلوی جدید در خوزستان داده نمی شود ثبت آسان: اهواز - ایرنا - مدیركل شركت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 كشور اظهار داشت: به دلیل تامین نیازهای استان از این پس مجوزی برای ساخت سیلوی جدید در خوزستان صادر نمی شود.


سیاوش حسین پور چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: هم اكنون چند سیلو و انبار ذخیره سازی گندم به میزان 412هزار تن در نقاط مختلف استان همچون گتوند در دست ساخت است كه با تكمیل این طرح ها نیاز استان به سیلو و انبار ذخیره سازی برطرف خواهد شد.
وی اظهار داشت: هم اكنون یك میلیون و 500هزار تن ظرفیت ذخیره سازی غلات در استان وجود دارد كه با بهره برداری از سیلوهای فلزی و بتنی ظرفیت نهایی ذخیره سازی به حدود 2 میلیون تن خواهد رسید كه منطبق با تولید غلات در استان است.
حسین پور اضافه كرد: ساخت سیلوی جدید با عنایت به تامین نیاز استان، توجیه اقتصادی ندارد از این رو مجوز جدید برای ساخت سیلو صادر نخواهد شد.
وی میزان تولید گندم در خوزستان را یك میلیون و 700هزار تن و میزان مصرف گندم و آرد در استان را 500تا 600هزار تن بیان كرد و اظهار داشت: تنها 10درصد گندم تولیدی استان در فضای باز نگهداری می گردد.
به گفته وی استان خوزستان بیش از سه برابر نیاز خود، گندم تولید می كند كه همزمان با برداشت گندم، بخشی از گندم تولیدی استان به سایر نقاط كشور انتقال می یابد.
در سال زراعی 97- 96خوزستان با تولید 1. 7میلیون تن گندم برای سومین سال متوالی رتبه نخست كشوری را كسب كرد.
استان خوزستان سالانه با تولید 14. 5میلیون تن محصولات كشاورزی، باغی و دامی و شیلاتی به ارزش بیش از 70هزار میلیارد ریال رتبه نخست را در كشور دارا است.
این استان زرخیز با داشتن 1. 2 میلیون هكتار زمین كشاورزی زیركشت بیش از 120نوع محصول كشاورزی و باغی تولید می كند.
6065/6002
خبرنگار: محمدرضا بنوره**انتشار: كبری آقازری


1396/09/29
18:12:21
5.0 / 5
5068
تگهای خبر: تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است