رییس قوه قضاییه:

اخبار نگران كننده‎ای از وضعیت اسف‎بار مردم فلسطین می‎رسد

اخبار نگران كننده‎ای از وضعیت اسف‎بار مردم فلسطین می‎رسد به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضاییه با اعلان اینکه اخبار نگران کننده‎ای از وضعیت اسف‎بار مردم فلسطین می‎رسد اظهار داشت: جنایات صهیونیست‎ها بی پاسخ نمی ماند.به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی در جلسه بامداد امروز (دوشنبه ۲۷ اردیبهشت) شورایعالی قوه قضاییه، با محکومیت حملات صهیونیست ها به مردم بی دفاع غزه اظهار داشت: اخبار نگران کننده‎ای که از وضعیت اسف‎بار مردم فلسطین می‎رسد، دل هر بیننده و شنونده‎ای را به درد می آورد.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: کشتار زنان و کودکان و تخریب ساختمان‎ها خصوصاً در مناطق پرجمعیت و ظلم و ستم به ساکنان غزه بار دیگر انفعال و بی عملی شورای امنیت سازمان ملل و نهادهای بین المللی در برابر مردم فلسطین را ثابت کرد.

رئیسی افزود: این حوادث تلخ، مردم فلسطین را از استیفای حقوقشان توسط نهادهای مدعی حقوق بشر ناامیدتر کرده و نشان داد آمریکا و غربی‎ها که این جنایات در مقابل چشم آنها انجام می شود، هیچ‎گاه گامی برای احقاق حقوق از دست رفته فلسطینی‎ها بر نمی دارند.

رئیس دستگاه قضا بر همین مبنا متذکر شد که «مردم فلسطین باید با اتکال به خداوند و اعتماد به نفس و مقاومت و ایستادگی دشمن را پشیمان کرده و به عقب برانند».

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: کشورهایی که دنبال عادی‎سازی با رژیم غاصب صهیونیستی بودند و با تنفس مصنوعی و حمایت‎ها و تأییدات‎شان به این رژیم مشروعیت مجازی بخشیدند، اساسا در ریختن خون کودکان و زنان بی‎گناه فلسطینی شریک و سهیم هستند.

رئیسی همینطور متذکر شد: جنایات صهیونیست‎ها بی پاسخ نمی ماند و نیروهای مقاومت سرنوشت فلسطین را با مجاهدت و ایستادگی تعیین خواهند کرد و تشکیل دادگاه استیفای حقوق مردم رنجدیده فلسطین و رسیدگی به جنایات رژیم صهیونستی و حامیانش که در رأس آنها آمریکا قرار دارد، دور نیست.

وی خاطرنشان کرد: برخی تصور می‎کنند قدرت‎های مسلط که امروز هم مانع ابراز خشم و تنفر ملت‎ها ضد صهیونیست‎ها می‎شوند می‎توانند مانع از احقاق حق مردم فلسطین شوند اما اراده پولادین فلسطینی‎ها و حق‎خواهان و عدالت‎طلبان بزودی در عالم بروز و ظهور می‎یابد و دست انتقام الهی حق مردم مظلوم فلسطین را خواهد گرفت.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت روز «روابط عمومی» از روابط عمومی ها بعنوان «پل ارتباطی مردم و مسئولان» یاد کرد و اظهار داشت: روابط عمومی ها با اطلاع‎رسانی به‎موقع، دقیق و صادقانه می توانند جایگاه و پایگاه اجتماعی نظام اداری را ارتقاء بخشیده و زمینه ارزیابی عملکرد دستگاه ها و سازمان ها توسط مردم را فراهم نمایند.

رئیسی همینطور ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر توجه به عنصر «تحول» در دیدار مجازی اخیر ایشان با دانشجویان عنوان کرد: همه مسؤلان و دست‎اندرکاران باید خویش را مخاطب فرامین رهبری بدانند و تحول و خلاقیت و نوآوری در نحوه انجام وظایف‎شان را مورد توجه قرار دهند.

رئیس قوه قضاییه بر همین مبنا تصریح کرد: باید با بازنگاه به مسیر طی شده، شیوه‎های جدیدی برای ایفای مسئولیت‎هایمان طراحی نماییم و با تحول در روش ها تلاش نماییم وضعیت موجود به وضع مطلوب نزدیک‎تر شود.

رئیسی تحول را نیاز امروز جامعه و نظام اداری کشور دانست و تاکید کرد: قوه قضاییه هم امسال با انگیزه و جدیت بیشتر و تلاش مضاعف اجرای سند تحول قضایی را پیگیری خواهد نمود.
رئیس قوه قضاییه بر همین مبنا همکاران دستگاه قضایی را به رسیدگی سریع، دقیق و قانونمند به پرونده‎ها بر اساس حق و عدل و انصاف سفارش کرد و آنرا از مطالبات مردم از عدلیه دانست.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به حضورش در عرصه انتخابات، اظهار داشت: روش و سنت جاری این بوده کسانی که در زمان تصدی مسئولیت کاندیدا بوده‎اند، اخباری که در ارتباط با انجام مسئولیت‎شان می شود پخش می شده اما با این‎که هنوز نظر شورای نگهبان درباره کاندیداها اعلام نشده و زمان تبلیغات آغاز نشده و شرایط عادی است و منع قانونی هم وجود ندارد، شخصاً اصراری بر انتشار سخنان و تصاویرم از طرف رسانه ملی ندارم.

در این جلسه، علی القاصی مهر دادستان تهران با عرضه گزارشی در مورد کشف و شناسایی یک شبکه فساد سازمان یافته در شهرداری و شورای شهر لواسان اظهار داشت که افرادی با سوءاستفاده از جایگاه قانونی خود در این مجموعه ها با صدور مجوز برای ساخت و سازهای مساله دار و نادیده گرفتن تخلفات مختلف ساختمانی، نقش موثری در تغییر کاربری زمین ها و تجاوز به اراضی ملی داشتند.

وی ضمن اشاره به صدور کیفرخواست برای ۵۱ متهم این پرونده به افترا ارتشاء و وساطت در ارتشاء، پرداخت یا دریافت رشوه و تحصیل مال به نحو نامشرو. ع و پولشویی، از ارجاع این پرونده به دادگاه کیفری تهران اطلاع داد و مجموع ارقام در ارتباط با این پرونده را بیشتر از ۸۰۰ میلیارد ریال اعلام نمود و اظهار داشت که در پرونده برای برخی پرداخت کنندگان رشوه هم مفتوح به رسیدگی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور هم در این جلسه از لغو یکی از بخشنامه‎های بانک ملی با پیگیری های این سازمان اطلاع داد که بانک مذکور از سال ۹۴ بر خلاف مقررات شورای پول و اعتبار صدها میلیارد تومان از راه دریافت یک درصد کامزد از مشتریان درآمدزایی کرده و رقم دریافتی یک استان بالغ بر ۵ میلیارد و یکصد میلیون تومان بوده که مقرر شده این ارقام به مشتریان برگردانده شود.

حجت الاسلام حسن درویشیان همینطور با عرضه گزارشی از شناسایی و برخورد با کارکنان متخلف برخی دستگاههای اجرایی از دستگیری یکی از کارکنان بانک ملی در استان گلستان اطلاع داد که با سوءاستفاده از موقعیت شغلی و سهل انگاری مسؤلان مافوق، با جعل امضای ۳۳ تن از مشتریان بانک، مبادرت به برداشت ۵۰ میلیارد ریال از وجوه ۵۵ فقره سپرده و واریز به حساب خود و اعضای خانواده اش کرده بود.

وی افزود: همینطور یکی از مدیران ارشد بانک ملی در استان گلستان که مبادرت به دریافت حداقل ۳۰ عدد سکه بهار آزادی و چندین هزار دلار بعلاوه وجوه نقدی دیگر و یک باب منزل مسکونی با نصف قیمت واقعی بعنوان رشوه از واحدهای تولیدی و اشخاص حقیقی و حقوقی در برابر انجام کارشناسی و پرداخت تسهیلات کرده که پرونده وی در حال رسیدگی است.
به گفته رئیس سازمان بازرسی کل کشور، یکی از مسؤلان بانک کشاورزی استان گلستان هم با استفاده از موقعیت شغلی و همکاری با چند تن از دوستانش از آغاز سال ۹۸ تابحال با وعده پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی بلاعوض از محل اعتبارات سیل به برخی افراد به طور عمده روستایی مبادرت به دریافت قراردادهای سفید امضاء از آنها کرده و بعد از واریز تسهیلات، ۹۰ تا ۹۵ درصد تسهیلات را به نفع خود برداشت و باقیمانده موجودی در کارت بانکی را به مشتریان تحویل می داد که از این طریق بالغ بر ۲۶ میلیون ۵۲۲ هزار ریال به نفع خود تصاحب کرده و باعث تضییع بیشتر از ۱۴۸ میلیون ریال حقوق دولتی شده که هم اکنون در بازداشت به سر می برد.

حجت‎الاسلام عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه نیز با عرضه گزارشی از شناسایی و برخورد با عناصر ناسالم در رابطه با مجموعه های قضایی اظهار داشت که تابحال ۵۷ نفر طی دو مرحله به افترا فساد و دریافت رشوه بازداشت شده اند.

وی توضیح داد که بازداشت شدگان شامل ۱۰ کارمند سازمان ثبت اسناد و املاک، ۴۲ تن از وکلای دادگستری و ۵ نفر از کارچاق کن ها و اعضای موسسات حقوقی می شوند که ۲۹ نفر زن و ۲۷ نفر از آنها مرد هستند و کل مبالغی که تحت عنوان رشوه از آنها کشف شده بیشتر از ۱۳ میلیارد ریال است.


منبع:

1400/02/28
14:00:41
5.0 / 5
397
تگهای خبر: اداره , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است