در جلسه شورای عالی قضائی مطرح شد؛

بررسی شکایت های مردمی به دیوان عدالت اداری

بررسی شکایت های مردمی به دیوان عدالت اداری در جلسه شورایعالی قوه قضائیه؛ رئیس دیوان عدالت اداری، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضاییه به بررسی شکایت های مردمی پرداختند.به گزارش ثبت آسان به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام مظفری رئیس دیوان عدالت اداری درجلسه شورایعالی قوه قضاییه که با حضور حجت السلام محسنی اژه ای، رئیس قوه قضاییه برگزار شد اظهار داشت: پیرو اجرای دوباره «دستورالعمل نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیأت علمی» که در تیرماه سال جاری از جانب دیوان عدالت اداری ابطال شده بود، مواردی شکایت مردمی به دیوان عدالت اداری ارجاع شده که این شکایات درحال بررسی هستند.
همچنین حجت الاسلام عبداللهی، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در مورد پرونده اختلاس و پولشویی یک مؤسسه اعتباری در استانهای گلستان و مازندران اظهار داشت: برای این پرونده کثیرالشاکی بیشتر از ۳۰ هزار صفحه اوراق مستندات و تحقیقات تهیه شده و الان به مرحله کیفرخواست رسیده است.
وی ضمن اشاره به ۱۰ متهم این پرونده از بازداشت سه نفر از آنها اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد که پس از صدور رای نهایی، شاکیان این پرونده به حقوق خودشان برسند.
رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه از شناسایی و بازداشت یک باند ارتشاء و زمین خواری در یزد اطلاع داد که دو سر دفتردار، یک نیروی خدماتی اداره ثبت یزد، یک وکیل دادگستری و چند دلال در آن قرار دارند.
در این نشست همینطور گزارش نامه های مردمی رسیده در جریان بازدید سرزده رئیس عدلیه به دادگستری و دادسرای شهر ری قرائت شد.
در جریان این بازدید رئیس قوه قضاییه، یک تیم ویژه از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه در دادسرا و دادگستری شهرری حضور یافت و خواسته ها و نامه های مردمی را جهت بررسی و پیگیری بیشتر، جمع آوری کرد و اتفاق مهم در این حوزه تعیین تکلیف همه تقاضا تا آخر روز بازدید بود.
علی اصغر رفاهی، مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضاییه در جریان این بازدید اظهار داشت: ۴۶ نفر به صورت مستقیم و بدون واسطه با رئیس قوه قضاییه دیدار و حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ضمن استماع اظهارات آنها، دستورات لازم را صادر نمود.
وی افزود: برای پیگیری خواسته رجوع کنندگان تا حصول نتیجه؛ شماره تلفن های دریافت شد و همان روز با افراد تماس گرفته و برای ادامه روند بررسی درخواست ایشان همگی برای ملاقات دعوت شدند. متقاضیان هم از سرعت عمل و این که در همان روز بازدید به درخواست هایشان رسیدگی شده و پاسخی دریافت نمودند، ابراز خرسندی نمودند
مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: همینطور ۱۵۳ درخواست کتبی هم جمع آوری شد که از جانب مرکز ارتباطات مردمی بررسی گردید.
رفاهی خاطرنشان کرد: همه درخواست های کتبی هم در همان روز بررسی و کارشناسی شد و روز گذشته نامه های در ارتباط با مراجع ذیربط ارسال و گزارش تکمیلی آن به رئیس قوه قضاییه واصل می شود.
این مقام قضایی تصریح کرد: یک ماه بعد از دریافت پاسخ نامه ها، صدمه شناسی درخواست ‎ها انجام و نتیجه کار به ریاست دستگاه قضا و رئیس کل دادگستری استان تهران ارسال خواهد شد.


منبع:

1400/08/17
20:59:06
5.0 / 5
229
تگهای خبر: اداره , ثبت , خدمات , دادسرا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است