محسنی اژه ای:

مردم و سه قوه می توانند تحریم ها را خنثی کنند

مردم و سه قوه می توانند تحریم ها را خنثی کنند به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: مردم غیور و مردم شهید پرور و شهید داده می توانند تحریم ها را خنثی کنند و سه قوه اگر دست به دست هم بدهند و از ظرفیت عظیم مردمی استفاده کنند اساسا می توانند آنرا خنثی کنند.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در نشست مشترک نمایندگان مجلس و مسئولان قضایی اظهار داشت: در این مجلس تا به امروز نفرات زیادی آمدند و رفتند. چرا شهید مدرس در تمام این مدت تا به امروز و آخر زنده خواهد بود؟ شهید آیت الله مدرس زنده تاریخ است. چرا؟ برای اینکه او فردی با ایمان بود و آشنایی و شناخت خوب از دین و مسائل روز داشت و زمان شناس است. او خدا در چشمش بزرگ و غیرخدا هیچ. وی در مقابل بیگانگان ایستادگی و مقاومت داشت.

وی اضافه کرد: مجلس به تعبیر شهید مدرس و امام (ره) و رهبری، خانه ملت است. مجلس می تواند ریل گذاری صحیح کند و اول و آخر و وسط است. مجلس می تواند منشا قدرت در نظام باشد و جلوی بیگانگان بایستد.

وی اضافه کرد: مجلس یازدهم کاری کرد که به کمک دولت آمد و در مقابل زیاده خواهان و شیطان بزرگ ایستاد و با گذراندن یک قانون مسیر را عوض کرد و قدرت آفرید. امروز دولت سیزدهم با تمام توان و قدرت هم در جهت ارتقای نظام و رفع مشکلات است.

وی اضافه کرد: امروز در قوه قضاییه همه در همین جهت تلاش می کنند و یک تلاش فوق العاده دارند و در جهت اهداف نظام و جلوگیری از انحرافات و برقراری از عدالت و برخورد با مفسدین بدون تبعیض تلاش می کنند.

محسنی اژه ای افزود: امروز فرصتی است که سه قوه دست در دست و با یک ادراک مشترک لطمه شناسی های جدی داشته باشیم و راهکارهای مشترک پیدا نماییم و بتوانیم نقشه های دشمن را خنثی نماییم.

محسنی اژه ای اظهار داشت: امروز فرصتی است که سه قوه دست به دست هم در کنار همدیگر با بحث و گفت و گو با رسیدن به یک فهم و ادراک مشترک نسبت به مسایل لطمه شناسی های جدی داشته باشیم و بر طبق این لطمه شناسی واقعی راهکارهای مناسب و مشترک پیدا نماییم و با هم افزایی و تعامل سه قوه بتوانیم نقشه های دشمنان را خنثی و این گرفتاری را که مستکبرین غرب برای مردم ایجاد کردند برطرف و خنثی نماییم و امت اسلامی و مردم غیور و مردم شهید پرور و شهید داده می توانند تحریم ها را خنثی کنند و سه قوه اگر دست به دست هم بدهند و از ظرفیت عظیم مردمی استفاده کنند اساسا می توانند آنرا خنثی کنند و نه فقط خنثی کنند و عبور کنند و به اهداف عالی نظام برسند و نزدیک شوند مهم این است که ما شرایط را خوب درک نماییم و به اشتراک نظر و راهکارهای متناسب برسیم و عمل نماییم با کمک مردم.

وی اضافه کرد: سرمایه اصلی ما مردم هستند. سرمایه اصلی ما مردم متدین ما هستند که اگر از این سرمایه سه قوه استفاده کنند ما می توانیم گرفتارها و مشکلاتی را که برخی از انها را خودمان ایجاد کردیم احیانا با سوء مدیریت ها و برخی را دشمن به وجود آورده می توانیم حل نماییم.

رئیس قوه قضاییه در قسمتی از اظهاراتش اشاره کرد: مجلس یازدهم کاری کرد که به کمک دولت آمد و در مقابل زیاده خواهان و کسانی که به نحوی می خواستند مردم را تحت فشار قرار دهند با گذاشتن یک قانون مسیر را عوض و تولید اقتدار کرد.

وی اضافه کرد: امروز دولت سیزدهم با تمام توان، تمام قدرت و وقت گذاشتن به دنبال ارتقای نظام و رفع گرفتاری ها است.

محسنی اژه ای اشاره کرد: امروز قوه قضاییه، در جهت تحقق اهداف نظام، جلوگیری از انحرافات، برقراری عدالت، برخورد با مفسدین تلاشی فوق العاده می کند.

وی با اعلان اینکه سه قوه باید لطمه شناسی های جدی داشته باشیم، اظهار داشت: بر طبق این لطمه شناسی، راهکار مشترک پیدا نماییم و با هم افزایی و تعامل بیشتر بتوانیم نقشه های دشمنان و گرفتاری هایی که مستکبران غرب برای مردم به وجود آورده را خنثی نماییم.

رئیس قوه قضاییه افزود: در مورد برخی موضوعات خلاء قانونی داریم. الان در قانون هر ترک فعلی جرم نیست و نیاز به قانون دراین زمینه وجود دارد.

محسنی اژه ای اشاره کرد: قوه قضاییه باید دستگاهی باشد که بیشتر از همه به قانون احترام می گذارد و اگر قانون نداشته باشیم و با نظرات خودمان وارد شویم ممکنست مشکل بوجود آورد.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به این که قوه قضاییه بصورت جدی چند مسئله را در دستور کار خود دارد، افزود: یکی از لوازم کوتاه کردن پروسه دادرسی این است که ما الان بیش از ۲ هزار عنوان داریم و اگر به همین ترتیب رو به افزایش باشد و این مقدار عناوین مجرمانه باشد پرونده ها هر روز بیشتر می شود و با بودجه و نیروی بیشتر هم مشکل حل نمی گردد. بدنبال این هستیم لوایحی را به شما بدهیم و کاری نماییم که کمتر جرم انگاری شود و در جهت قضازدایی حرکت نماییم.

وی با اعلان اینکه می خواهیم رسیدگی هایمان عالمانه، عادلانه، به موقع و دقیق باشد، اضافه کرد: اگر بخواهیم چنین کاری نماییم به نیروهای متخصص نیاز داریم. اگر یک قاضی در دادسرا یا در دادگاه در روز ۷ تا ۱۰ پرونده و حتی بیشتر را بررسی کند و اگر انواع و اقسام پرونده ها به یک قاضی ارجاع شود او چگونه می تواند این کار را انجام دهد؟ و چگونه می تواند این چهار صفت را داشته باشد. خودم به دادسرا و دادگاه ها رفته ام، اصلا جای کار متعارف هم نیست.

محسنی اژه ای بیان داشت: امروز تلاش قوه قضاییه این است که هر چه قدر می شود هزینه کمتر برای مردم بوجود آورد و یکی از مواردی که هزینه را کم می کند توسعه رسیدگی های الکترونیکی است.

رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: برای کسانی که نه پای آمدن، نه زبان گفتن و نه قلم نوشتن دارند و نه پول وکیل و هزینه دادرسی و کارشناسی در تلاشیم برای این قشر کاری نماییم که به حق خود برسند؛ این نیاز به عده و عُده و بودجه دارد.

منبع:

1400/09/08
10:36:59
5.0 / 5
259
تگهای خبر: توسعه , تولید , دادسرا , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است