استاندار اردبیل

اشتغال اولویت اصلی فعالیت در استان اردبیل، راه آهن را سه ساله تمام می نماییم

اشتغال اولویت اصلی فعالیت در استان اردبیل، راه آهن را سه ساله تمام می نماییم ثبت آسان: اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل با تشریح برنامه ها و فعالیت خود در استان اظهار داشت كه تولید اشتغال و افزایش درآمد عمومی مردم را در اولویت برنامه ها ی خود دارد و در بخش عمرانی هم به بهره برداری طرح راه آهن اردبیل - میانه در مدت سه سال اهتمام جدی خواهد داشت


اكبر بهنامجو شنبه شب در گفت و گو با تلویزون محلی استان اردبیل بیان كرد: كارهای نشدنی را به مردم وعده نمی دهم، هر چه به مردم قول می دهم از پشتوانه كارشناسی برخودار است و حتما هم به سرانجام خواهد رسید.

** اشتغال ؛ اولویت اساسی فعالیت دولت در استان اردبیل
استاندار اردبیل با اشاره به اینكه مهمترین مشكل استان مبحث بیكاری است اظهار نمود: سند اشتغال استان را در برنامه داریم و برش های شهرستانی این سند تا آخر امسال تدوین می گردد.
وی اضافه كرد: در سند توسعه، دولت تسهیلات خوبی برای اشتالزایی پیش بینی كرده، ضمن اینكه در زمینه جذب سرمایه گذار و تسهیل امور واگذاری زمین و زیر ساخت ها به بخش خصوصی برنامه اساسی داریم.
وی افزود: اشتغال و كاهش بیكاری از محوری ترین برنامه های دولت در استان است و در تمام روزهای هفته برای دیدار با سرمایه گذاران و كارآفرینان وقت اختصاص داده ایم.
بهنامجو با اشاره به اینكه بر مبنای آمارها 65 هزار نفر بیكار در استان وجود دارد، اظهار داشت: فعال كردن كارخانه نساجی (سبلان چارچه ) به جد پیگیری می گردد و با این اقدام برای چهار هزار نفر زمینه شغلی فراهم می گردد.
وی افزود: طرح پتروشیمی بخش خصوصی در نمین در مرحله نصب دستگاه و تجهیزات است و سال آینده با افتتاح آن برای 240 نفر شغل پایدار تولید می گردد.
به گفته وی، برای رفع مشكل كارخانه ذوب آهن اردبیل نیزاقدام شده و طرح پتروشیمی اردبیل را هم اجرایی خواهیم كرد.
او اظهار نمود: با افتتاح 35 هزار هكتار از طرح پایاب سد خداآفرین در سال آینده فرصت های خوبی برای اشتغال در استان فراهم می گردد ضمن اینكه برای گسترش فعالیت در زمینه پرورش ماهی هم برنامه های توسعه ای خوبی پیش بینی شده است.
استاندار اردبیل اظهار داشت: هم اكنون سالانه 9 هزار و 200 تن ماهی در استان تولید می گردد كه در یك برنامه ضربتی و طی 2 سال این میزان به 30 هزار تن اقزایش یافته و برای چهار هزار نفر فرصت شغلی تولید خواهد شد.

** راه آهن را سه ساله تمام می نماییم / تابلوی روزشمار اتمام راه آهن را در میادین اردبیل نصب می نماییم
استاندار اردبیل با اشاره به اینكه طرح راه اهن اردبیل هم اكنون از 46 درصد پیشرفت فیزیكی برخودار است اظهار داشت: راه آهن اردبیل به طول 175 كیلومتر دارای 24 هزار متر تونل و چهار هزار متر پل می باشد اما با تمام سختی كار مصمم هستیم با تامین اعتبار طرح را در عرض سه سال به آخر برسانیم.
بهنامجو ادامه داد: تامین مالی لازم این طرح از سه طریق منابع بودجه، فاینانس و تسهیلات صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد و طرح در عرض سه سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی بیان كرد: برای طرح راه آهن اردبیل - پارس آباد هم ردیف اعتباری مطالعه و اجرا بوجود آمده و بعد از رسیدن راه آهن به اردبیل امتداد آن تا پارس آباد هم اجرایی خواهد شد.
بهنامجو تصریح كرد: مصمم به تحقق وعده داده شده در باره راه آهن اردبیل هستیم و اردیبهشت ماه آینده تابلوی روزشمار اجرای این طرح در میادین شهر اردبیل نصب می گردد تا مردم در جریان امور اجرایی آن باشند.

**راه اردبیل - سرچم و اردبیل - آستارا چهاربانده می شوند
استاندار اردبیل با اشاره به مبحث توسعه راههای استان اردبیل اظهار داشت: چهار بانده كردن راه اردبیل - آستارا و اردبیل سرچم برای سال آتی دارای كد ملی شده اند و اجرایی خواهند شد.
راه اردبیل به مشگین شهر ؛ اردبیل - گرمی و هم جاده خلخال، كلور - دارم هم دارای ردیف می باشند و در زمینه دیگر راهها هم با صرف اعتبارات استانی عملیات اصلاح و ترمیم و توسعه آنها صورت خواهد گرفت.

** اجرای منطقه آزاد، بندر خشك و منطقه ویژه اقتصادی را به جد پیگیری می نماییم
استاندار اردبیل همینطور به مبحث اهمیت صادرات اشاره نمود و اظهار داشت: سند توسعه صادرات استان با مشاركت بخش خصوصی در دست تدوین است.
وی بیان كرد: كشاورزی زمانی در توسعه اثرگذار است كه دارای ارزش افزوده باشد، برای این منظور در استان باید به كشاورزی نوین، صنایع تبدیلی و صادرات به عنوان یك زنجیره مكمل توجه اساسی صورت گیرد.
بهنامجو ادامه داد: مبحث منطقه آزاد تجاری، صنعتی استان برای تحقق این زنجیره نیاز اساسی استان است، تولید این منطقه كه بخش هایی از شهرستان های پارس آباد، بیله سوار و گرمی را شامل می گردد در قالب لایحه دولت تصویب شده و مقرر است كه در صحن مجلس به رای نمایندگان گذاشته شود.
بسیار امیدواریم كه مجلس به این لایحه رای مثبت دهد و در غیر این صورت هم ما ناامید نشده و همچنان مبحث عملیاتی كردن آن را پیگیری خواهیم كرد و از همین حالا هم مطالعات امكان سنجی فار یك و 2 آن در حال انجام می باشد.
وی در باره منطقه ویژه اقتصادی نمین هم اظهار داشت: مشكل راه ورودی این منطقه حل شده و تامین آب، برق و گازآن هم در حال انجام می باشد و فاز اول آن تا تابستان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
او افزود: در كنار این دو منطقه مبحث بندر خشك را هم پیگیری می نماییم و برخی كارهای مطالعاتی آن هم در قالب طرح منطقه آزاد در حال اجراست.

*** گردشگری استان احیا می گردد
استاندار اردبیل با اشاره به ظرفیت های استثنایی استان اردبیل در زمینه گردشگری اظهار داشت: مبحث زمستان بیداری و استفاده از فرصت گردشگری این فصل را در برنامه كاری داریم و مطالعات پیست های اسكی و آب های گرم استان را به مشاوران داخلی و خارجی واگذار كرده ایم زیرا در این بخش به بازار خارجی هم چشم دوخته ایم.
بهنامجو افزود: مطالعات در این زمینه تا تابستان سال آینده به آخر رسیده و تولید و توسعه پیست های اسكی، تله كابین و تله سیژ های مدرن در مشگین شهر و خلخال و آلوارس از سال آتی شروع خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت های جذب توریست آب های معدنی استان هم اظهار داشت: به مبحث آب درمانی پزشكی در استان توجه اساسی خواهد شد. مقرر است دانشگاه علوم پزشكی 20 نفر از پزشكان عمومی استان را برای گذراندن دوره های ویژه آب درمانی به خارج از كشور اعزام و زمینه برای تولید كلینیك های آب درمانی در استان فراهم گردد.
وی همچینین افزود: جاذبه های طبیعی استان همچون دریاچه های موجود در پارس آباد، گرمی و نئور و شورابیل اردبیل و هم جاذبه های تاریخی استان فرصت های بی نظیر جذب توریست در استان می باشند كه باید از انها استفاده بهینه صورت گیرد.
خبرنگار و انتشار: سیفعلی موسی زاده


1396/10/09
00:45:40
5.0 / 5
4768
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است