نامه دادستان کل کشور به وزیر راه و شهرسازی

نامه دادستان کل کشور به وزیر راه و شهرسازی به گزارش ثبت آسان دادستان کل کشور در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی بر نظارت جدی بر وضعیت حمل و نقل کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین تاکید نمود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور، در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی و در جهت صیانت از حقوق عامه، بر نظارت جدی بر وضعیت حمل و نقل کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین که بدون بارنامه و یا اضافه بارهای سنگین در سطح جاده های کشور تردد می کنند، تصریح کرد.
دادستان کل کشور در این نامه به گزارشی از دادستانی اصفهان در همین رابطه اشاره کرده که مطابق آن، طی ۹ ماه گذشته بالغ بر ۱۵ میلیون تن کالا بدون بارنامه حمل شده و سبب ایراد خسارت عمده به زیر ساخت های حمل و نقل شامل، آسفالت جاده ها و پل ها و تهدیدی جدی برای ایمنی راه های کشور شده است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در این نامه ضمن اشاره به افزایش مجدد آمار تلفات و مجروحین ناشی از تصادفات رانندگی درون و برون شهری در کل کشور تاکید کرده است: ضروریست مبحث با جدیت بررسی و اقدامات لازم برای کنترل و نظارت و پیشگیری از این تخلفات صورت گیرد.
دادستان کل کشور در نامه یاد شده مستنداً به ماده ۲۹۰ قانون آئین دادرسی کیفری اشاره و آمادگی خویش را برای هرگونه همکاری با وزارت راه و شهرسازی در زمینه یاد شده اعلام نموده است.
بر اساس ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری، دادستان کل کشور مکلف است در جرائم راجع به اموال، منافع و مصالح ملی و خسارت وارده به حقوق عمومی که احتیاج به طرح دعوی دارد از راه مراجع ذی صلاح داخلی، خارجی و یا بین المللی پیگیری و نظارت کند.1400/11/10
13:58:32
5.0 / 5
467
تگهای خبر: ساخت , كالا , نظارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است