بازگشت اراضی به بیت المال بعد ۱۵ سال؛

خلع ید ۴۴ هکتار زمین ساحلی در بندرگز

خلع ید ۴۴ هکتار زمین ساحلی در بندرگز به گزارش ثبت آسان، گلستان رئیس کل دادگستری استان گلستان از بازگشت ۴۴ هکتار از اراضی ساحلی شهرستان بندرگز به بیت المال اطلاع داد.


حیدر آسیابی امروز در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه ضمن اشاره به این که در جهت حراست و محافظت از بیت المال بازدید از اماکن و اراضی ساحلی به ۱ورت پیوسته در استان گلستان هم در جریان است، اظهار نمود: در بازدید سال گذشته از ساحل شهرستان بندرگز، اهالی این شهر خواهان بازگشت این زمین ها به بیت المال شدند.
وی افزود: در همان بازدید، مدیر کل وقت راه و شهرسازی استان، مکلف به عرضه دادخواست حقوقی برای بازپس گیری این زمینهای ساحلی شد
رئیس کل دادگستری استان گلستان خاطرنشان کرد: این زمین ها از سال 86 در اختیار یک شرکت برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری قرار گرفته بود اما با گذشت 15 سال هیچ اقدامی از جانب این شرکت، صورت نگرفت.
آسیابی اضافه کرد: اردیبهشت سال جاری دادخواست به دادگاه حقوقی شهرستان بندرگز عرضه و با تسریع تشریفات قانونی، رای خلع ید این زمین ها صادر و اراضی ساحلی به دولت بازگردانده شد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا بنا بر اعلام اداره راه و شهرسازی استان ارزش این زمینهای ساحلی ۹۰۰ میلیارد تومان تخمین زده می شود.1401/07/15
14:30:52
5.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است