ورود سومین قطار باری چین به تهران در چند روز آینده

ورود سومین قطار باری چین به تهران در چند روز آینده ثبت آسان: تهران - ایرنا - معاون بهره برداری و سیر و حركت راه آهن با بیان اینكه سه رام قطار كانتینری از چین به طرف تهران حركت كرده است، از ورود سومین قطار باری این كشور به ایران در چند روز آینده اطلاع داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، سید مصطفی داودی در سخنانی تصریح كرد: تابحال 2 رام قطار باری از چین وارد ایران شده و قطار سوم هم تا اوخر هفته جاری به مقصد می رسد.
وی با بیان این كه به منظور توسعه كریدورهای ترانزیتی بین المللی، شركت راه آهن تابحال مذاكرات گسترده ای با كشورهای همسایه و منطقه انجام داده است، اظهار داشت: قطار سوم از استان شیان در غرب چین با 41 كانتینر به طرف ایران حركت كرده است.
او اظهار داشت كه معمولا این قطارها بعد از 14 یا 15 روز وارد كشور می شوند.
وی اضافه كرد: در همین رابطه توافقات چند جانبه ای با كشورهای چین، قزاقستان و تركمنستان انجام گرفته و در خلال این مذاكرات در مورد زمان حمل از مبداء تا مقصد و همینطور نرخ تعرفه توافقاتی حاصل شده است.
او با بیان این كه برای اجرای سیاست های توسعه حمل و نقل بین المللی ریلی، قطارهای باری در مسیر چین به تهران به راه افتاده است، اظهار داشت: راه آهن ایران در نظر دارد در گام های بعدی بخشی از بارهای تجاری بین چین و اروپا را از این مسیر ترانزیت كند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا از روابط عمومی راه آهن، داودی خاطرنشان كرد: در ادامه فعالیت این كریدور طبق برنامه ریزی های انجام شده نخستین قطار روز هفتم دی ماه سال جاری از ایالت هاینان در جنوب شرقی چین با 50 دستگاه كانتینر40 فوتی حركت خویش را شروع كرده است، قطار دیگری در نهم دی ماه جاری با 41 كانتینر از شهر اینچئون در شمال غرب چین و با گذر از مرز خارگوس (Khorgos ) چین و سپس مرز التینكول قزاقستان، از مرز اینچه برون وارد كشور می گردد و سومین قطار هم كه 9 دی ماه از استان شیان حركت كرده اواخر این هفته وارد ایستگاه تهران خواهد شد.
معاون بهره برداری و سیر و حركت راه آهن با بیان این كه طول مسیر از چین تا به تهران در حدود 10 هزار و 297 كیلومتر است، تصریح كرد: انتظار می رود مانند دیگر قطارهای اعزامی در دو سال گذشته، این قطارها هم در مدت 14 و یا 15 روز وارد تهران شوند.
وی اضافه كرد: راه آهن ایران در نظر دارد در گام های بعدی بخشی از بارهای تجاری حمل شده بین چین و اروپا را كه ارزش آنها در سال 2016 معادل 520 میلیارد یورو بوده است، از این مسیر حمل كند.
گفتنی است، اولین قطار باری چین كه برای احیای جاده باستانی ابریشم از شرق چین به سمت ایران به حركت در آمده بود، بهمن ماه 94 وارد ایستگاه راه آهن تهران شد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، حمل بار با كشتی های تجاری بین ایران و چین بیش از 45 روز طول می كشد، اما با استفاده از راه آهن مدت زمان سیر قطار بین ایران و چین نسبت به مسیر دریایی 25 روز كوتاهتر می شود، بنابراین خیلی از صاحبان كالا تمایل دارند كالاهای خویش را با قطارهای برنامه ای از چین به ایران حمل كنند.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**1108**خبرنگار: ایرج منصوری**انتشار: فرهاد راستی


1396/10/16
18:34:46
5.0 / 5
4728
تگهای خبر: كالا , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است