استاندار كرمانشاه

جذب سرمایه گذاری خارجی در دستور كار دستگاه های اجرایی

جذب سرمایه گذاری خارجی در دستور كار دستگاه های اجرایی به گزارش ثبت آسان استاندار كرمانشاه از دستگاه های اجرایی استان خواست فرصت های سرمایه گذاری در استان را تدوین و زمینه را برای جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم نمایند و این مورد را در دستور كار خود قرار دهند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا؛ هوشنگ بازوند روز دوشنبه در جلسه ستاد جذب سرمایه گذاری استان كرمانشاه در سرسرای امید استانداری اضافه كرد: باید فرصت های سرمایه گذاری در استان را بیشتر و بهتر معرفی نماییم و در سطح وزارتخانه ها برای جذب سرمایه گذاری خارجی تلاش نماییم.
او به حضور سرمایه گذارانی از كشور قطر در استان اشاره نمود و اظهار داشت: این سرمایه گذاران درخواست زمین جهت راه اندازی مجتمع كشت و صنعت در استان را دارند كه این مورد را سازمان جهاد كشاورزی باید پیگیری كند.
استاندار كرمانشاه در ادامه سخنان خود برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در استان كرمانشاه را هم راهكاری مناسب برای جذب سرمایه گذاری دانست و اظهار نمود: این همایش در معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های استان در بخش های مختلف بسیار موثر است.
بازوند همینطور دعوت از سفرای كشورهای خارجی مستقر در ایران را هم پیشنهاد كرد و اضافه كرد: می توانیم حدود سفرای 50كشور خارجی كه با ایران ارتباط خوبی دارند را دعوت نماییم و با استفاده از مسئولان وزارات خارجه زمینه های جذب سرمایه گذاری خارجی را در استان كرمانشاه فراهم نماییم.
او تصریح كرد كه از همه فرصت ها و ظرفیت ها برای جذب سرمایه گذاری در استان كرمانشاه باید استفاده نماییم.
وی در ادامه سخنان خود از دستگاه های اجرایی استان خواست پروژه های خویش را برای جذب منابع خارجی (فاینانس) به وزارتخانه های متبوع اعلام كنند.
وی اظهار داشت كه برای اجرای پروژه هایی مانند تله كابین، راه آهن، توسعه بزرگراه ها، ساخت سد و شبكه و بسیاری پروژه های مهم و زیربنایی دیگر می توان از منابع خارجی بهره برد.
او بر برگزاری مستمر جلسات ستاد سرمایه گذاری استان تصریح كرد و اظهار داشت: هر 15روز یكبار این جلسات باید برگزار گردد.
وی به زلزله اخیر هم اشاره نمود و اظهار داشت: در این حادثه حدود سه هزار نفر شغل خویش را از دست داده و بیكار شده اند كه باید تلاش نماییم مناطق ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب و قصرشیرین را به منظور كمك به تسریع در روند توسعه و تولید اشتغال در این مناطق را اجرایی نماییم.


 

1396/10/17
16:38:16
5.0 / 5
5175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است