رویداد اقتصادی استارت آپ جاده ابریشم در كیش برگزار گردید

رویداد اقتصادی استارت آپ جاده ابریشم در كیش برگزار گردید ثبت آسان: كیش - رویداد اقتصادی دانش بنیان با عنوان ؛ استارت آپ جاده ابریشم؛ در حوزه طرح های كار آفرینی عصر چهارشنبه در جزیره كیش شروع شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، دبیر اجرایی این رویداد بین المللی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استارت آپ جاده ابریشم بعنوان یك مركز ترویج كسب و كارهای دانش بنیان از آبان ماه سال 96 فعالیت خویش را توسط عده ای از فعالان اكوسیستم كارآفرینی با هدف بهبود سیستم استارت آپ ایران شروع كرد.
محمدرضا هاشمی اضافه كرد: در این رویداد كه با حمایت سازمان منطقه آزاد كیش در مركز همایش های بین المللی این جزیره برگزار شد، تلاش كردیم فرصت های كارآفرینی و مسیرهای سرمایه گذاری كه در داخل و خارج كشور وجود دارد را بهتر معرفی نماییم و از همه مهمتر شبكه سازی كار آفرینی را در كشور بیشتر رونق دهیم.
وی اظهار نمود: سال قبل در 8 شهر كشور 500 استارت آپ كار آفرینی درخواست معرفی و عرضه برنامه های خویش را در قالب یك رویداد رقابتی مطرح نمودند.
هاشمی اظهار داشت: بر این اساس از میان متقاضیان، 100 استارت آپ انتخاب گردید كه در شهرهای تبریز، یزد، شیراز، اصفهان، تهران و مشهد در ارائه برنامه های خود با هم رقابت كردند.
وی اظهار داشت: این افراد در حضور داوران خارجی و داخلی بومی هر شهر برنامه های خویش را عرضه كه از این 16 نفر به فینال این رویداد راه یافتند.
وی اضافه كرد: فینال این استارت آپ ها هم در ایام 29 و 30 فروردین ماه جاری در جزیره كیش شروع شده و این افراد كسب و كار خویش را در مدت زمان 5 دقیقه در حوزه های آی تی، سلامت، حمل و نقل، فروش و امنیت ارائه می كنند.
هاشمی تصریح كرد: در نهایت 3 نفر استارتاپ برتر ایران در این رویداد معرفی می گردند كه می تواند علاوه بر دریافت جایزه نقدی از مجموعه خدمات استارتاپ جاده ابریشم برای جذب سرمایه گذاری بین المللی و داخلی بهره ببرند.
دبیر اجرایی این رویداد تصریح كرد: جزیره كیش به علت داشتن ظرفیت سرمایه گذاری مناسب شرایط لازم برای هدایت استارتاپ ها به فعالیت در این منطقه را دارا می باشد.
هاشمی اظهار داشت: در مدت 2 روز برگزاری این رویداد پنل ها، كارگاه ها و سخنرانی های تخصصی در حوزه استارتاپ ها و كار آفرینی عرضه می گردد و 20 داور و سخنران از 15 كشور هم در این رویداد حضور دارند كه در حوزه های مختلف سرمایه گذاری و كارآفرینی فعالیت می نمایند.
وی اظهار نمود: استفاده از تجربه استارت آپ های خارجی شركت كننده كه سابقه بیش از چند دهه برای شبكه سازی و كارآفرینی را دارند از اهداف دعوت این افراد موفق بود.
وی همینطور یكی از اهداف انتخاب نام استارت آپ جاده ابریشم را جهت دهی و معرفی ایران بعنوان یكی از مسیرهای مهم جاده ابریشم در حوزه اقتصاد و تمدن برای بهبود كسب و كار عنوان نمود.
جزیره كیش با مساحت 91.5 كیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 كلیومتری كرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است.
6993 /6048


1397/01/29
22:56:46
5.0 / 5
5193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است