رئیس ایمیدرو:

رتبه تولید فولاد كشور در دولت تدبیر افزایش یافت

رتبه تولید فولاد كشور در دولت تدبیر افزایش یافت ثبت آسان: كرمان – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاكید بر اینكه برای تولید اشتغال و تبدیل شدن به قدرت اقتصادی منطقه، باید به فولاد و معادن توجه گردد اظهار داشت: با حمایت دولت رتبه تولید فولاد كشور در دنیا طی سال 92، 15 بوده كه هم اكنون به 13 رسیده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، مهدی كرباسیان عصر یكشنبه در نشست خبری بعد از بازدید خبرنگاران از كارخانه فولاد بوتیای ایرانی ها در محل این كارخانه اضافه كرد: با همكاری دولت و بخش خصوصی روند درحال افزایش تولید فولاد كشور ادامه خواهد یافت.
وی تصریح كرد: تفكر دولت تدبیر و امید پشتیبانی از بخش خصوصی و رفتن به سمت سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده است كه در دولت یازدهم پایه گذاری شده و در دولت دوازدهم درحال افزایش است.
وی اظهار داشت: صادرات 9 میلیون تن فولاد در سال قبل نشانه ظرفیت بالای كشور در این زمینه است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: از 2 هزار میلیارد دلار گردش مالی صنایع معدنی دنیا، در سال 2017 به میزان 43 درصد به زنجیره فولاد اختصاص دارد و در ایران فولاد مبحث پایه ای رشد و توسعه است.
وی خاطرنشان كرد: هشت میلیون تن كنستانتره، 7.5 میلیون تن گندله، سه میلیون تن آهن اسفنجی و 4.2 میلیون تن فولاد در استان كرمان در انتها پروژه های میدكو سال 98 تولید خواهد شد.
وی اظهار داشت: كشور با حمایت دولت، سیستم بانكی، تلاش بخش خصوصی، توجه مسئولان محلی و مردم، استفاده از نیروهای باتجربه و تلاش نیروی جوان به توسعه می رسد.
**صرفه جویی در انرژی و آب نكته محوری كشور است
كرباسیان اضافه كرد: صرفه جویی در انرژی و مصرف آب در صنایع و معادن نكته بسیار محوری در كشور است كه در كنار آن باید، ضوابط و استاندارد زیست محیطی رعایت شود.
وی ابراز كرد: حفاظت از محیط زیست آینده در معادن كشور با جدیت لحاظ می گردد و نباید در این زمینه افراط و تفریط كرد و در حوزه ایمیدرو و میدكو این پروسه بصورت كامل اجرا می گردد.
وی اظهار داشت: گواهینامه استاندار محیط زیست در ایمیدرو افزایش یافته است و برای این شركت هزینه طرح ها در درجه دوم اهمیت قرار دارد.
**مسئولان همدلی و وحدت داشته باشند
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: مبحث اساسی امروز كشور همدلی و وحدت و دادن امید به مردم است و این مباحث امروز كمرنگ شده است و مسئولان رده بالا باید به آن توجه نمایند.
وی بیان كرد: ایران از ابتدای انقلاب دچار تحریم ها شده است و مبحث جدیدی نیست.
وی اظهار داشت: شعار اساسی جمهوری اسلامی و مردم استقلال، آزادی جمهوری اسلامی یوده است و استقلال در بعد سیاسی و اقتصادی باعث تحریم شده است.
**استفاده از معادن كوچك باعث توسعه نقاط محروم می گردد
كرباسیان اظهار داشت: در آینده از معادن كوچك نیازها و مواد اولیه كارخانجات كشور تامین می گردد و وجود این معادن در نقاط محروم باعث اشتغالزایی، رشد و توسعه آن منطقه می گردد.
وی اضافه كرد: استفاده از ظرفیت معادن كوچك در پروژه های كنستانتره مورد نظر این شركت است و تفاهم نامه ایمیدرو و میدكو در این زمینه به تازگی امضا شده است.
كرباسیان تصریح كرد: دیگر معادن روباز در كشور وجود ندارند و 250 هزار كیلومتر مربع اكتشاف توسط ایمیدرو در چهارسال گذشته دلیلی بر این مدعا است.
برای این اقدام صندوق بیمه معدن به كمك این 2 شركت آمده است.
در ادامه این سفر، همینطور خبرنگاران از كارخانه فولاد بردسیر، فولاد زرند و فولاد بوتیای ایرانی ها بازدید نمودند.
استان كرمان بعنوان بهشت معادن ایران سرمایه گذاران فراوانی را در این بخش جذب كرده و اینك توسعه معدنی این استان برای تولید اشتغال به بحث نخست دولت و بخش خصوصی تبدیل گشته است.
7420/ 5054


1397/03/20
00:25:24
5.0 / 5
4461
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , پروژه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است