مدیركل فناوری اطلاعات و ارتباطات :

اشتغال در حوزه فاوا یزد با سرانه سرمایه كم امكان پذیر است

اشتغال در حوزه فاوا یزد با سرانه سرمایه كم امكان پذیر است ثبت آسان: یزد - مدیركل فناوری اطلاعات و ارتباطات( فاوا) یزد اظهار داشت: با سرانه سرمایه گذاری كم در این بخش می توان نسبت به سایر حوزه ها، به اشتغال رسید و جذب وام اشتغال روستایی و فراگیر در این ارتباط، زنجیره ارزش طرح های سایر بخش ها را بهبود می بخشد.


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره كل فناوری اطلاعات و ارتباطات یزد، اكرم فداكار در نشستی با اشاره به طرح های متقاضیان وام اشتغال فراگیر و پایدار روستایی اضافه كرد: برای بررسی كارشناسی طرح های وارده، كمیته فنی با مسئولیت این اداره كل و با حضور نمایندگان پست بانك، استانداری، پارك علم و فناوری، نظام صنفی كامپیوتری و صاحب نظران دانشگاهی تشكیل شد.
وی تصریح كرد: طرح ها، در صورت تایید به كمیته فنی اشتغال شهرستان و سپس به كارگروه اشتغال استان معرفی می گردد.
مدیركل فاوا یزد تاكید كرد: بیشتر طرح های معرفی شده به بانك ها، به علت ضوابط و نوع بررسی كارشناسی در بانك، با چالش روبرو می شوند.
وی افزود: باوجود ظرفیت های بالا و مزیت هایی كه در حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد، در جذب منابع بانكی برای توسعه اشتغال فراگیر و روستایی در این حوزه موفق نبوده ایم.
خانم فداكار اظهار داشت: در معیار تایید یا رد طرح ها از جانب بانك و نظارت بر نحوه اجرا از جانب مراجع بازرسی، اختلاف نظر وجود دارد.
وی ابراز امیدواری كرد كه با تغییر نگرش كلی در بررسی و نظارت بر طرح های حوزه فناوری اطلاعات، مسیر پرداخت وام، هموار و با اجرای طرح ها، اشتغال پایدار مستقیم و غیرمستقیم تولید شود.
وی افزود: این اداره كل به دنبال تولید شغل پایدار، بخصوص در روستاست و در مراحل بررسی، تایید و نظارت با دقت كافی عمل می نماییم و شركت های عرضه دهنده طرح ها برای تولید اشتغال اعلام شده تعهد می دهند و تابع ضوابط بانك ها هستند.
مدیركل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان خاطرنشان كرد: طرح های فناوری اطلاعات ماهیت و شرایط متفاوتی با طرح های صنعتی، كشاورزی و غیره دارند و اشتغال آن الزاماً وابسته به مكان نیست و درباره مواردی نظیر ضرورت تولید شغل در محل روستا اختلاف نظر وجود دارد.
وی تصریح كرد: این گونه موارد باید در سطح ملی و با اصلاح آیین نامه های مرتبط یا تدوین آیین نامه های خاص برای بخش فناوری اطلاعات رفع گردد، تلاش داریم باهم اندیشی و توافق جمعی در استان به راهكار مناسب برسیم.
همچنین علی قاسمی مدیر امور شعب پست بانك استان بابیان اینكه رعایت دستورالعمل وام اشتغال روستایی و سختگیری نهادهای نظارتی و تبعات منفی آن، چالشی برای تایید برخی طرح هاست.
وی اظهار داشت: برای مساعدت در بررسی فنی اقتصادی طرح، تأمین وثیقه و هرگونه همكاری لازم دیگر بر مبنای مصوبات این نشست یا كارگروه اشتغال استان آماده همكاری هستیم.
یزد بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یك میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد كه 85 درصد در 21شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می كنند.
2088/


1397/07/10
13:51:10
5.0 / 5
4466
تگهای خبر: اداره , اشتغال , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است