100 هزار روستایی در آذربایجان غربی متقاضی تسهیلات مسكن هستند

100 هزار روستایی در آذربایجان غربی متقاضی تسهیلات مسكن هستند ثبت آسان: مهاباد- مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی اظهار داشت: 100 هزار نفر از روستاییان این استان متقاضی دریافت تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی مسكن روستایی هستند.


محمود بدلی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تكاب اضافه كرد: تابحال از این تعداد متقاضی تسهیلات مقاوم سازی مسكن روستایی، 82 هزار نفر قرارداد دریافت تسهیلات انعقاد كرده اند و منتظر دریافت آن هستند.
وی با اشاره به اینكه امسال 200 هزار واحد مسكن روستایی در سطح كشور مقاوم سازی می شود، افزود: سهمیه آذربایجان غربی برای مقاوم سازی و بهسازی مسكن روستاییان از این میزان امسال 12 هزار و 500 واحد است.
بدلی افزود: این میزان سهمیه در صورت افزایش تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات مسكن روستایی به 20 هزار نفر افزایش خواهد یافت.
مدیركل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی بیان كرد: تابحال بیشتر از 72 هزار واحد مسكونی در روستاهای این استان با استفاده از تسهیلات این بنیاد مقاوم سازی و بهسازی شده است.
بدلی با اشاره به افزایش سقف تسهیلات بهسازی مسكن روستایی در آذربایجان غربی، اظهار داشت: سقف پرداخت این تسهیلات از 200 میلیون ریال به 250 میلیون ریال افزایش یافته است كه بدون سود و تنها با دریافت پنج درصد كارمزد بانكی با اقساط 15 ساله به متقاضیان اعطا می گردد.
وی اضافه كرد: علاوه بر این، تسهیلات بلاعوض كمكی هم برای مقاوم سازی اماكن روستایی در سطح استان به متقاضیان پرداخت می گردد.
بدلی از فرمانداران، بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای مناطق مختلف آذربایجان غربی خواست نسبت به ترغیب و تشویق روستاییان برای بهسازی و مقاوم سازی اماكن و مساكن روستایی و نوسازی بافت های فرسوده مسكونی با بنیاد مسكن انقلاب اسلامی همكاری كنند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا آذربایجان غربی 2 هزار و 700 روستای دارای سكنه با 258 هزار واحد مسكونی دارد و تعداد روستاهای بالای 20 خانوار این استان به 2 هزار و 186 روستا می رسد.
7514/6185/3072


1397/07/29
13:47:24
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است