توضیحات كدخدایی در مورد مخالفت شورای نگهبان با معافیت و بخشودگی جرایم بدهكاران بانكی

توضیحات كدخدایی در مورد مخالفت شورای نگهبان با معافیت و بخشودگی جرایم بدهكاران بانكی ثبت آسان: سخنگوی شورای نگهبان در مورد آنچه در چارچوب بند الحاقی تبصره ۱۶ به لایحه بودجه ۱۳۹۸ توسط مجلس افزوده شد، توضیح داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، عباسعلی كدخدایی در كانال شخصی خود در پیام رسان سروش نوشت:
«آنچه در چارچوب بند الحاقی تبصره ۱۶ به لایحه بودجه ۱۳۹۸ توسط مجلس افزوده شد، صرفاً معافیت و بخشودگی جرایم كسانی بود كه میلیاردها تومان از بانك ها وام گرفته و بدون هیچ گونه عذری از بازپرداخت آن خودداری كرده اند.
ایراد شورای نگهبان به تبعیض ناروایی بود كه بین معذورین و غیر معذورین واقع می شد. یعنی كسانی كه بدون هیچ گونه عذری از باز پرداخت تسهیلات اعطایی كه همان سپرده های مردم بوده، خودداری می كنند. علاوه اینكه دولت و بانك مركزی باز با این مصوبه مخالف بودند و كارشناسان اقتصادی آنرا سبب افزایش تورم می دانستند. این در شرایطی است كه تصویب نهایی این مصوبه سبب می شد تا متخلفین باز تشویق گردند و در آینده از باز پرداخت بدهی و جرایم اجتناب كنند.
مشخص نیست آنان كه با شفافیت و فساد مبارزه می كنند چرا مصوبه ای تبعیض آمیز را تصویب و بعد هم از آن دفاع می كنند. آیا از آثار آن بر اقتصاد كشور آگاه هستند؟ از فسادی كه چنین مصوبه ای سبب خواهد شد، باخبر می باشند؟ طبق اصل ۷۱ قانون اساسی مجلس می تواند در عموم مسائل و البته در حدود قانون اساسی قانون وضع كند. خوب است هر از گاهی این اصل تكرار شده و یادآوری گردد تا از حیطه اختیارات قانون گذاری خارج نشویم.»1398/01/03
14:22:05
5.0 / 5
4488
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است