آخرین وضعیت شناسایی هویت قربانیان هواپیمای اوكراینی

آخرین وضعیت شناسایی هویت قربانیان هواپیمای اوكراینی به گزارش ثبت آسان مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشكی قانونی كشور از دریافت نمونه از ۱۱۵ نفر از بستگان جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای اوكراینی در تهران اطلاع داد.


حامد نائیجی در گفتگو با ایسنا، درباره اقدامات انجام شده از جانب سازمان پزشكی قانونی در تشخیص هویت جانباختگان سقوط هواپیمای اوكراینی در جنوب تهران اظهار داشت: از روز گذشته با انتقال اجساد جانباختگان این سانحه هوایی فرایند استخراج پروفایل های ژنتیكی از آنان شروع شده است و این اقدامات همچنان ادامه دارد، اما تا كنون هویت هیچ یك از اجساد شناسایی نشده است، چون كه آزمایش هایی كه باید صورت گیرد، زمان بر است و باید مراحل مختلفی را بپیماید.
وی افزود: البته تمام تلاش متخصصان و كارشناسان پزشكی قانونی این است كه در كم ترین زمان ممكن اجساد قربانیان شناسایی شده و به خانواده هایشان تحویل داده شود.
نائیجی درباره شمار بستگان قربانیان این حادثه كه برای دریافت نمونه ژنتیك به پزشكی قانونی مراجعه نموده اند هم اظهار داشت: طبق آمارهای ما تا قبل از ظهر امروز از ۱۱۵ نفر از بستگان قربانیان در مركز پزشكی قانونی استان تهران نمونه دریافت شده است و برخی نفرات هم باقی مانده است كه لازم است زودتر برای دریافت نمونه اقدام نمایند.
مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشكی قانونی كشور در مورد شناسایی هویت قربانیان خارجی این هواپیما هم به ایسنا اظهار داشت: در این خصوص رایزنی هایی با وزارت امور خارجه انجام شده است؛ اقداماتی هم بنا شده از راه پلیس بین الملل و كانال های دیگر صورت گیرد تا بتوانیم در كم ترین زمان ممكن نمونه ژنتیكی را از بستگان این افراد در خارج از كشور دریافت كرده و هویت آنان را هم شناسایی نماییم.
به قول وی اقدامات كارشناسان و متخصصان پزشكی قانونی استان تهران به شكل شبانه روزی در مركز آزمایشگاهی و تشخیص كهریزك برای شناسایی هویت قربانیان سقوط هواپیمای اوكراینی ادامه دارد.1398/10/19
20:30:56
5.0 / 5
4892
تگهای خبر: سازمان , كارشناس , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است