یك حقوقدان:

دولت ها برای كاهش آثار اقتصادی كرونا همكاری كنند

دولت ها برای كاهش آثار اقتصادی كرونا همكاری كنند ثبت آسان: یك حقوقدان اظهار داشت: دولت ها از الان باید با برنامه ریزی و هماهنگی از راه سازمان های بین المللی اقتصادی و تجاری برای كاهش آثار اقتصادی و سیاسی انتشار كرونا همكاری كنند.داریوش اشرافی در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با "تاثیرات كرونا بر سیاست در كشورها و كل جهان"، اظهار نمود: شیوع كرونا و آثار و عواقب آن ثابت كرد كه جهان و سرنوشت ابنای بشر بیشتر از آنچه كه تصور می شد به یكدیگر گره خورده و فقط با مشاركت همگانی و همكاری همه جانبه همه دولت ها و ملت ها راه غلبه بر مشكلات رویاروی بشر امكان دارد.

وی با اشاره به اینكه "همكاری بین دولت ها هم قاعدتا باید سازمان یافته باشد"، اظهار داشت: این كار حتی المقدور باید از راه سازمان های بین المللی انجام گیرد. یكی از جلوه های این همكاری سازمان یافته در حوزه بهداشت و مبارزه با انتشار كرونا سازمان جهانی بهداشت می باشد و همچون اهداف این سازمان كه در سال ۱۳۲۷ تاسیس گردید، مبارزه با بیماری ها به خصوص بیماری های مسری و ارتقا سلامت عمومی است.

این وكیل دادگستری در مورد نقش سازمان جهانی بهداشت تصریح كرد: در این شرایط خطیر كه حدودا همه كشورها درگیر مبارزه با كرونا هستند، این سازمان می تواند مشكلات و كمبودهای بهداشتی و درمانی اعضا را به دیگر اعضا منتقل كند تا از راه آن كشورها تجارب خویش را با یكدیگر مبادله كنند. اشرافی اضافه كرد: همینطور سازمان جهانی بهداشت می تواند به عنوان مركز ثقل مبادله اطلاعات و تحقیقات راجع به مبارزه با كرونا باشد. بهره گیری از امكانات این سازمان برای كشورهایی مانند ونزوئلا و ایران كه تحت تحریم هستند بطور قطع می تواند سبب انعكاس جهانی عوارض ناشی از تحریم ها و حساس كردن افكار عمومی برای همدردی و پشتیبانی از لغو تحریم ها باشد.

این حقوقدان با اشاره به "آثار فوری انتشار كرونا كه همانا بیماری و مرگ و میر ده ها هزار نفر در سراسر جهان است"، خاطرنشان كرد: یقینا تعطیلی واحدهای خدماتی و تولیدی در اغلب كشورها سبب بیكاری گسترده و ركود اقتصادی خواهد شد كه غلبه بر این مشكل حتما دشوارتر از مبارزه با كروناست و جز با همكاری جمعی و طرح و اقدام كمك بین المللی خصوصا برای كشورهای توسعه نیافته بسیار حیاتی می باشد.

اشرافی اضافه كرد: بطور قطع از الان دولت ها باید با برنامه ریزی و هماهنگی از راه سازمان های بین المللی اقتصادی و تجاری همچون بانك جهانی و سازمان تجارت جهانی برای كاهش آثار اقتصادی و سیاسی انتشار كرونا همكاری كنند.

وی در انتها اظهار داشت: باید سیاستمداران جهان خصوصا رهبران كشورهای قدرتمند در نظر داشته باشند كه رمز آرامش و سلامت كشورهای آنان سلامت و وجود آرامش در همه كشورهاست، چون در غیر این صورت هر اتفاقی در هر گوشه جهان امكان دارد به همه جا سرایت كند و هیچ كسی از آثار و عواقب آن در امان نماند.
1399/01/17
16:23:33
5.0 / 5
3730
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بیكاری , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است