طرحی برای ارتقای انضباط مالی در شورای نگهبان و مجلس تقدیم هیات رئیسه شد

طرحی برای ارتقای انضباط مالی در شورای نگهبان و مجلس تقدیم هیات رئیسه شد به گزارش ثبت آسان طرح نسخ ماده ۶۶ قانون محاسبات عمومی كشور با هدف ارتقای نظام مالی شورای نگهبان و مجلس تقدیم هیات رئیسه شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، ۲۶ نماینده مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی را با عنوان نسخ ماده ۶۶ قانون محاسبات عمومی کشور امضا کردند که طبق ماده واحده آن از تاریخ تصویب این قانون، ماده ۶۶ قانون محاسبات کشور نسخ می شود و رعایت مقررات قانون محاسبات عمومی کشور در مورد بودجه شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی الزامی است.
هم اکنون طبق ماده ۶۶ قانون محاسبات عمومی کشور، رعایت مقررات این قانون در مورد بودجه شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی الزامی نیست و مصرف اعتبارات هر یک از آنها تابع آئین نامه داخلی خاص هر کدام خواهد بود و اعتبارات مزبور برپایه درخواست وجه از سوی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس و یا مقاماتی که از سوی آنها مجاز هستند توسط خزانه پرداخت می شود.
در همین باره محمود صادقی نماینده تهران هم در توییتی نوشت: « در اجرای اصل ۵۵ قانون اساسی و به منظور ارتقای شفافیت و انضباط مالی شورای نگهبان و مجلس طرح نسخ ماده ۶۶ قانون محاسبات عمومی با امضای ۲۶ نفر از نمایندگان تقدیم هیات رئیسه مجلس شد. در صورت ادامه این طرح این دو نهاد ملزم به رعایت قانون محاسبات خواهند شد.»1399/02/18
13:32:41
5.0 / 5
3012
تگهای خبر: رئیس , شورای نگهبان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است