ستاد حقوق بشر:

اقدام ننگین نشریه فرانسوی جلوه جدیدی از جاهلیت مدرن است

اقدام ننگین نشریه فرانسوی جلوه جدیدی از جاهلیت مدرن است به گزارش ثبت آسان ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به دنبال توهین  یك نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اعظم صلی الله ضد و آله و سلم اطلاعیه ای صادر كرد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، متن این بیانیه به شرح زیر است:
"بسم الله الرحمن الرحیم
اقدام موهن نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" در باز نشر کاریکاتورهای اهانت آمیز نسبت به ساحت رحمت همه جهانیان و الگوی خوبی ها و نیکویی ها، پیامبر عظیم الشأن حضرت محمد صلی الله ضد و آله و سلم که قلب صدها میلیون انسان را جریحه دار کرد، بعد از فاجعه به آتش کشیدن کتاب هدایت و کرامت، قرآن کریم جلوه دیگری از جاهلیت مدرن را به رخ کشید. این همان مدرنیته ای است که ارزش های انسانی را به سخره گرفته، موهبت الهی آزادی را در بند کژفهمی های خود به اسارت کشیده و ولنگاری را به جای هنر آزادی بخش بر افکار عمومی تحمیل نموده و یک روز به بهانه آزادی، فعالیت گروه های تروریستی را آزاد و حمایت و پشتیبانی از آنها را توجیه می کند، روز دیگر توهین به مقدسات صدها میلیون انسان را توجیه و حتی ترویج و تشویق می کند و در همان حال در قالب پیروی از قلدری رژیم آمریکا در اعمال فشار حداکثری بر یک ملت آزاده و آزادی خواه، فعالیت آزاد اقتصادی میلیون ها انسان حتی برای تأمین نیازهای اساسی خویش را تحدید کرده و بر خلاف همه قواعد و مقررات حقوق بشری دریچه آزاد دسترسی به دارو و درمان را هم بر روی آنها می بندد. این اولین بار نیست که آزادی اسیر منافع قدرتمداران می شود. تحریف مفهوم آزادی و تبعیض در مصادیق آن، بزرگ ترین تهدید آزادی در جهان امروز است.
اقدام ننگین نشریه فرانسوی که قلب صدها میلیون انسان دلداده حق و حقیقت را آزرد، مصداق بارز تنفرپراکنی و توهین به مقدسات و نقض آشکار حق آزادی دین، باور و عقیده و هم نقض روشن مواد 1 و 18 اعلامیه حقوق بشر و هم نقض بخش نخست از بند سوم ماده 19 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است که مطابق ماده 32 قانون آزادی مطبوعات فرانسه هم جرم به شمار می آید.
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام انزجار شدید از اقدام ننگین نشریه فرانسوی و با ابراز تأسف از عدم پیشگیری و عدم برخورد بازدارنده از جانب دستگاه ها و مقام های مسئول فرانسه، این حرکت را نقض حقوق صدها میلیون انسان دانسته و به شدت آنرا محکوم کرده و علاوه بر این که از همه آزاداندیشان جهان، نهادهای جهانی مدعی حقوق بشر و هم مجامع حقوقی فرانسه درخواست می کند تا برای صیانت از حقوق بشر و پاسداری از مفهوم مقدس آزادی، عمل نفرت انگیز این نشریه را محکوم نمایند، از دولت فرانسه انتظار دارد تا با عاملان توهین به مقدسات و ترویج تنفرپراکنی برخورد جدی و مؤثر نماید.
منبع:

1399/06/15
23:45:24
5.0 / 5
2296
تگهای خبر: اقتصاد , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است