رئیس شورای حل اختلاف گلستان خبر داد

اختتام مناقشه ۱۰ ساله با ریش سفیدی و سازش

اختتام مناقشه ۱۰ ساله با ریش سفیدی و سازش به گزارش ثبت آسان گلستان رییس شورای حل اختلاف استان گلستان با اشاره به این که صلح و سازش میان افراد از پسندیده ترین امور نزد خداست، اظهار داشت: از شروع سال تا به امروز 24 هزار پرونده با پادرمیانی شورای حل اختلاف حل مختومه شد.


احمد جعفری امروز در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این که یکی از مواردی که می تواند از اطاله دادرسی و افزایش حجم پرونده ها در دادگاه ها بکاهد ریش سفیدی و پادرمیانی است، اظهار نمود: شوراهای حل اختلاف با همین هدف و با حضور معتمدین و ریش سفیدان مورد اعتماد جامعه شکل گرفته و در این راستا در سالها متمادی نسبتا موفق نیز بوده است.
وی با اعلان اینکه از شروع سال ۱۴۰۰ تا کنون بیش از ۲۴ هزار پرونده با پادرمیانی شوراهای حل اختلاف در استان گلستان خاتمه یافته است، اضافه کرد: در این پرونده ها بعد از گفت و گو و ایجاد سازش با توافق طرفین پرونده بدون مراجعه به سایر مراحل قضایی مختومه شده است.
رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان از اختتام مناقشه ۱۰ ساله در یک پرونده با موضوع دعوای ملکی بعد از پادرمیانی شورای حل اختلاف آگاهی داد و اشاره کرد: طرفین این پرونده از ۱۰ سال پیش بر سر ۵ هزار مترمربع زمین در یکی از روستاهای بخش کمالان با یکدیگر اختلاف داشتند و تلاش ها برای حل این مسئله بی نتیجه ماند و کار به دادگاه کشید.
جعفری با تاکید بر این که بعد از طرح دعوی، پرونده برای مساعدت با حل و فصل مسالمت آمیز به شورای حل اختلاف ارجاع شد، افزود: نهایتاً گفت و گو و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف کار ساز شد و با توافق طرفین به این دعوای ۱۰ ساله، اختتام داده شد.
منبع:

1400/09/15
18:28:45
5.0 / 5
220
تگهای خبر: رئیس , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است