نماینده قوه قضائیه در سازمان اموال تملیكی خبر داد

تعیین تکلیف پرونده 120 هزار تنی ذرت های آلوده

تعیین تکلیف پرونده 120 هزار تنی ذرت های آلوده به گزارش ثبت آسان نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی اظهار داشت: پرونده ۱۲۰ هزار تنی ذرت های آلوده با ورود دستگاه قضایی تعیین تکلیف شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، رسولی فاضل، نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی در حاشیه بازدید از انبارهای اموال تملیکی استان خوزستان اظهار نمود: با عنایت به تاکیدات ریاست قوه قضاییه مجاز به سرکشی و بازرسی از انبارهای اموال تملیکی در استانهای مختلف هستیم. در این حوزه، چهار استان هدف داریم که شاخص هستند. این چهار استان شامل هرمزگان، بوشهر، خوزستان و تهران است.
نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی اظهار نمود: با عنایت به رصدها و برنامه ریزی های انجام شده برای نظارت، در بررسی های به عمل آمده در استان خوزستان، مشخص شد که این استان پیشرفت بسیار خوبی در جهت تعیین تکلیف کالاها داشته است.
وی ضمن اشاره به تسریع صورت گرفته در تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی استان خوزستان به دنبال تاکیدات ریاست قوه قضاییه اذعان کرد: در مقابل حجم کالاهایی که در انبارهای اموال تملیکی این استان موجود است، تعیین تکلیف و خروج کالا شاید خیلی خویش را نشان ندهد.
رسولی فاضل ضمن اشاره به مهم ترین اقدامات صورت گرفته در انبارهای اموال تملیکی استان خوستان طی دو ماهه اخیر اظهار داشت: بیشتر از ۵۰۰ رای توسط سازمان تعزیرات قطعی شده و در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته است و برخی از پرونده ها هم توسط مراجع قضایی تعیین تکلیف شده و در اختیار این سازمان قرار گرفته است.
نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی تصریح کرد: سازمان اموال تملیکی در استان خوزستان هم به دنبال آراء صادره، با سرعت در جهت تعیین تکلیف کالاها اقدام نموده است؛ به صورتی که بخشی از کالاها انهدام شده، بخشی در چارچوب مذاکره به فروش رفته و بخشی در چارچوب حراج و مزایده به فروش رفته و بخشی هم به صاحب کالا استرداد و اعاده شد.
وی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد کل کالاهای موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی در استان خوزستان تعیین تکلیف شده است، اظهار داشت: مدیرکل اموال تملیکی استان خوزستان با عنایت به کاهش کالاها مبادرت به تجمیع انبارها کرده است که اقدام خوب و مثبتی است که سبب کاهش هزینه های جاری این سازمان می شود.
رسولی فاضل خاطرنشان کرد: بر این اساس مقرر شد تا آخر دیماه نسبت به تعیین تکلیف کالاهای موجود در دو سوله باقی مانده اقدام گردد.
نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی ضمن اشاره به ذرت های متروکه در بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: این ذرت ها دو بخش است. حدود ۲۰ هزار تن از این ذرت ها در سال ۹۵ وارد شده و حدود ۱۲۰ هزار تن هم در سال ۹۷ وارد شده بود که آلوده به سم «آفلاتوکسین» بودند که از بدو ورود این آلودگی در ذرت ها وجود داشت و بنا بنابراین اجازه ورود این ذرت ها به کشور داده نشد.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به پیگیری های به عمل آمده در نهایت پرونده ۱۲۰ هزار تن ذرت آلوده با فروش به شرط صادرات تعیین تکلیف شد و در نهایت از انبارها و کشور خارج شد. در مورد ۲۰ هزار تن ذرت باقی مانده هم اقدامات لازم جهت تعیین تکلیف آن در دست انجام است.
رسولی فاضل در ادامه اظهار داشت: در مورد ژنراتورهای برق متعلق به مجموعه نفتی خارک، متاسفانه به علت اتفاقاتی که سال قبل رخ داد، مجبور به ابطال مزایده این ژنراتورها شدیم و از نمایندگان شرکتهای در ارتباط با این ژنراتورها دعوت کردیم و در نهایت این ژنراتورها تعیین تکلیف و از بندر امام خمینی(ره) خارج شد.
نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی اظهار داشت: در مورد مواد شیمیایی که در بندر خرمشهر نگهداری می شد، این نگرانی وجود داشت که سبب وقوع حادثه شود که با پیگیری های به عمل آمده، این مواد تعیین تکلیف و از بندر خارج شد.
وی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: در سازمان اموال تملیکی شاهد می باشیم که ورودی کالا با خروجی آن اصلا مطابقت ندارد و لازم است که روش های تعیین تکلیف روزآمد شود و حداقل ماهی دو یا سه مزایده باید در سازمان اموال تملیکی داشته باشیم. در همین راستا، مبحث حراج الکترونیک با مدیریت جدید سازمان اموال تملیکی درحال به نتیجه رسیدن است و امیدوارم حراج روز ۲۳ آذرماه آخرین حراج حضوری ما باشد.
رسولی فاضل در انتها اظهار داشت: در استان خوزستان و در بخش کالای متروکه شاهد می باشیم که ورودی کالای متروکه در مهرماه ۱۷ پرونده بوده و در آبان ماه ۲۵ پرونده بوده است؛ در زمینه قاچاق، ورودی در مهرماه ۳۲ پرونده بوده و در آبان ماه ۲۱۷ پرونده شده است؛ بنابراین لازم است که سازمان اموال تملیکی تعیین تکلیف کالاها را در دستور کار خود قرار دهد تا بتواند در ورودی و خروجی مطابقت ایجاد نماید.
منبع:

1400/09/21
14:21:38
5.0 / 5
398
تگهای خبر: ثبت , سازمان , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است