آیت الله جنتی:

نوع دشمنی دشمنان تغییر کرده است

نوع دشمنی دشمنان تغییر کرده است به گزارش ثبت آسان، دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: دشمنان ایران اسلامی دشمنی خود با این مردم شریف را کنار نگذاشته اند بلکه نوع دشمنی تغییر کرده و امروز عرصه های فرهنگ و اقتصاد، میدان مبارزه جهان استکباری با ایران اسلامی است و مسئولین و مردم باید با اتکا به قدرت لایزال الهی و با ایثار و اخلاص در این نبرد هم دشمن را شکست دهند.به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان بامداد امروز (چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱) در جلسه این شورا که با حضور اعضای حقوقدان و فقیه برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: اربعین شهادت حضرت امام حسین(ع) را پشت سر گذاشتیم. جمع کثیری از ارادتمندان آن حضرت در مسیرهای پیاده روی به سمت کربلای معلی حضور بهم رساندند و از فضای معنوی این مراسم پرفیض بهره مند شدند.

وی اضافه کرد: البته ما و جمعیت عظیمی هم که به هر علت موفق به حضور در این تجمع باعظمت ایمانی نشدیم، غبطه خوردیم و دل های مشتاق و آرزومندمان را روانه آن مسیر نورانی کردیم.

جنتی "تجمع میلیونی اربعین" را "تجلی تحقق وعده های الهی" دانست و با اشاره به اینکه بطور قطع هرچه بگذرد بر عظمت این "پدیده جهانی" افزوده خواهد شد، از مردم و مسئولین عراقی به خاطر این "مهمان نوازی کریمانه" و هم از همه نهادهای دولتی و گروههای مردمی کشورمان که برای حفظ آرامش، امنیت و سلامت زائرین اربعین تلاش کردند، قدردانی و تشکر کرد.

وی در ادامه با تسلیت به مناسبت عزای پیامبر مکرم اسلام، حضرت امام حسن(ع) و حضرت امام رضا(ع) به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره نمود و ضمن گرامیداشت یاد شهدا که عزت و امنیت امروز مردم ایران مرهون مجاهدت های آنهاست، اظهار داشت: حقیقت اینست که دفاع مقدس تنها یک قطعه از تاریخ ایران اسلامی نیست، بلکه یک سبک زندگی است که بر ایثار، گذشت، شجاعت و اخلاص بنا شده است.

دبیر شورای نگهبان افزود: اگر این هشت سال مایه افتخار است به علت حاکم شدن این سبک زندگی بر جامعه آن روز ایران اسلامی است. حالا هم هرچه جامعه ما به آن سبک زندگی نزدیک تر شود، دستیابی به پیروزی و تکرار چنان افتخاراتی امکان پذیرتر خواهد بود.

وی از رسانه ها و نهادهای فرهنگی خواست سبک زندگی جامعه ایران در دوران دفاع مقدس را بعنوان نسخه شفابخش مشکلات کشور تبیین و ترویج کنند.

جنتی خاطرنشان کرد: دشمنان ایران اسلامی دشمنی خود با این مردم شریف را کنار نگذاشته اند بلکه نوع دشمنی تغییر کرده و امروز عرصه های فرهنگ و اقتصاد، میدان مبارزه جهان استکباری با ایران اسلامی است و مسئولین و مردم باید با اتکا به قدرت لایزال الهی و با ایثار و اخلاص در این نبرد هم دشمن را شکست دهند.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به سفر رئیس جمهور به آمریکا جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل برای وی سفری پرباری را آرزو کرد.

وی در انتها با تکیه بر این که باید از همه فرصت ها برای اعلام حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بهره برد، اضافه کرد: امیدواریم رئیس جمهور محترم از این فرصت برای دفاع از حقوق مردم مسلمان ایران استفاده نمایند؛ ایشان سخنگوی ملتی است که هیچگاه بر سر عزت خود معامله نخواهد کرد و در مقابل جهان سلطه سر فرو نخواهد آورد.

منبع:

1401/06/30
23:08:28
5.0 / 5
213
تگهای خبر: اقتصاد , رئیس , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است