رئیس كل دادگستری استان فارس:

کیفرخواست ۷ متهم امنیتی در شیراز صادر شد

کیفرخواست ۷ متهم امنیتی در شیراز صادر شد به گزارش ثبت آسان، رئیس کل دادگستری استان فارس اظهار داشت: پرونده هفت متهم امنیتی در رابطه با بمب گذاری در شیراز با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:

چهارم آبان ماه سال جاری و همزمان با اقدام تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، پاسداران گمنام امام زمان(عج) یک بسته انفجاری دست ساز در بلوار شریعتی (معالی آباد) شیراز از یکی از متهمان پرونده کشف و سپس خنثی کردند.

در ادامه و بعد از تحقیقات اولیه هم ۶ متهم دیگر این پرونده به افترا دست داشتن در این اقدام ضدامنیتی بازداشت شدند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در ارتباط با آخرین وضعیت متهمان این پرونده اظهار نمود: اتهامات وارده به همه متهمان پرونده، اجماع و تبانی به قصد اقدام ضد امنیت کشور است.

وی اضافه کرد: ۴ تن از این متهمان با قرار تأمین مناسب از زندان آزاد شده اند و سه تن دیگر الان در بازداشت به سر می برند.

موسوی با انتقاد از پیش داوری های افراد غیرمسئول و جوسازی های رسانه های معاند حول این پرونده اظهار داشت: در دستگاه قضایی رسیدگی ما به پرونده ها، بدون توجه به جوسازی های رسانه ای صورت می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس پرونده حاضر را مصداق واقعی القاء هیجانات کاذب به مخاطبان خواند و بیان نمود: رسانه های معاند ضمن تبلیغات فراوان بر روی این پرونده، متهمان آنرا در خطر اعدام و اتهامات آنها را محاربه و افساد فی الارض بیان کرده بودند.

وی این دسته از اقدامات رسانه ای را تنها در جهت جوسازی، ایجاد هیجانات اجتماعی و بزرگنمایی رسانه ای دانست و اظهار داشت: دستگاه قضایی علاوه بر جدیت در برخورد با جرائم و پیمودن مسیر قانونی، همواره رأفت اسلامی را محور و ملاک عمل خود قرار داده است.

منبع:

1401/11/09
12:47:32
5.0 / 5
227
تگهای خبر: رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است