معاون اول قوه قضائیه:

توسعه و رشد اقتصادی مناطق مرزنشین مورد توجه قرار گیرد

توسعه و رشد اقتصادی مناطق مرزنشین مورد توجه قرار گیرد ثبت آسان: آذربایجان غربی معاون اول قوه قضائیه بر توسعه و رشد اقتصادی مناطق مرزنشین و رونق بازارچه های مرزی برای پیشگیری از قاچاق و رشد اقتصادی و تجاری در این مناطق تاکید نمود.


حجت الاسلام و المسلمین مصدق در بیست و هفتمین جلسه کمیته قضایی شورای قضایی توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور که در روز ۳۰ اردیبهشت ماه در سالن امامت دادگستری آذربایجان غربی برگزار می شد، با ذکر برخی شاخصه های امنیت تصریح کرد: باید توسعه و رشد اقتصادی مناطق مرز نشین را که مهم ترین امر در افزایش ضریب امنیت در کشور است را مورد توجه و نگاه ویژه قرار داد و برای آن برنامه ریزی نتیجه گرا انجام داد.
معاون اول قوه قضاییه با بیان برخی مصادیق نا امنی در استان های غربی اظهار داشت: باید هماهنگی و هم افزایی های لازم برای مقابله با عوامل ناامنی خصوصاً پدیده قاچاق در استانهای مرز نشین صورت گیرد و برخوردهای انتظامی – قضایی و اقدامات بازدارنده قانونی با قدرت و اقتدار صورت گیرد تا مردم این مناطق احساس امنیت داشته باشند.
وی ادامه داد: درصورتیکه احساس امنیت استان های مرزنشین ملموس گردد یقیناً سرمایه گذاران هم در این مناطق مبادرت به سرمایه گذاری می کنند و خیلی از صدمه های اجتماعی و پدیده های ایجاد کننده ناامنی از بین خواهند رفت.
مصدق بیان نمود: امروز وضعیت ما متفاوت از چهل و اندی سال قبل است بطوری که ثابت شد دشمن با تمام توان وارد میدان شده است. امروز دشمن قصد ترویج احساس ناامنی در جامعه را دارد چون که احساس ناامنی خیلی مهم تر از خود ناامنی است.
وی ادامه داد: شورای توسعه و امیت پایدار شرق و غرب کشور ظرفیت بسیار بالایی هست که با ترکیب توانمندی که دارد می تواند اثر گذاریهای بسیاری در جهت پایداری امنیت و تداوم آن در سطح کشور داشته باشد.
معاون اول قوه قضاییه افزود: همچون اهداف این شورا برقراری امنیت سرمایه گذاری و اقتصادی و افزایش سطح رفاه عمومی و رفاه حال مرزنشینان و جذب سرمایه گذاری است.
حجت الاسلام و المسلمین مصدق با اشاره به اینکه شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور ذیل خود دارای ۴ کمیته است، اظهار داشت: کمیته قضایی یکی از کمیته های مهم این شورا می باشد که دارای ظرفیت ارزشمندی است تا مدیران با مغتنم شمردن این ظرفیت شاخصه های امنیتی در کشور را بالا ببرند و به رشد و توسعه کشور در همه ابعاد کمک کنند.
ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی هم در این جلسه اظهار داشت: در سایه هم اندیشی و هم افزایی مسئولین استانی انسجام، اتحاد و همدلی خاصی در استان برقرار شده است و حاصل این هم دلی ها امنیت پایدار استان است.
منبع:

1402/02/31
12:25:15
5.0 / 5
67
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , توسعه , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است