موحدی آزاد مطرح كرد؛

پدیده های مجرمانه پرتکرار و نوظهور باید شناسایی شوند

پدیده های مجرمانه پرتکرار و نوظهور باید شناسایی شوند به گزارش ثبت آسان، دادستان کل کشور اظهار داشت: پدیده ها و رفتارهای مجرمانه پرتکرار و نوظهور باید شناسایی شود و دادستانی باید نظام جدید تقویتی فرهنگی و اجتماعی در زندان و بیرون از زندان را مدنظر قرار دهد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، مراسم تکریم و معارفه دادستان های پیشین و جدید عمومی و انقلاب کرمانشاه به صورت ویدئو کنفرانس با سخنرانی دادستان کل کشور و مسؤلان ایرانی اجرا شد. حجت الاسلام و المسلمین موحدی آزاد در مراسم تودیع و معارفه دادستان استان کرمانشاه که در دادگستری استان کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اجتماع بزرگ اربعین اظهار داشت: تا آن زمان که راه امام حسین (ع) عالم گیر شود زمانی نمانده و آن روز خیلی دیر نیست که عشق امام حسین (ع) سرتاسر دنیا را فرا می گیرد و شواهد این مساله را برای ما مبرهن می کند. وی عنوان کرد: امید داریم فرهنگ عاشورا و مبارزه با ظلم و گسترش احکام اسلام هر چه زودتر در سرتاسر عالم ظهور و بروز پیدا کند. دادستان کل کشور در ادامه با سفارش های چند به دادستان مرکز کرمانشاه اظهار داشت: محور کار دادستان باید قانون باشد به این معنا که خود توجه به قانون داشته باشد، در فهم آن دقت کند و آنرا به صورت دقیق و عادلانه برای همه اجرا نماید. وی با اعلان اینکه دادستان کرمانشاه باید سند تحول قضایی را جدی بگیرد اضافه کرد: این سند در بعضی قسمت ها احتیاج به بازبینی دارد و شاید برخی قسمت ها در بعضی استان ها قابل اجرا باشد یا نباشد که باید بررسی و پیشنهاد لازم به معاونت راهبردی عرضه شود.

دادستان کل کشور با اشاره به لزوم جدی گرفتن حقوق عامه از جانب دادستان عنوان کرد: دراین زمینه باید از باب پیشگیری به مسؤلان و عامه مردم تذکر داده شود و در جایی که تعرض انجام شده باید با جدیت و قانونی برخورد شود.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی آزاد با اشاره به اهمیت پیش گیری از وقوع جرم اظهار داشت: استان کرمانشاه در معرض جرایمی همچون ورود سلاح غیر مجاز قرار دارد و دادستان باید با تعامل سازنده با ضابطین خاص و عام، استانداری و فرمانداری و سایر ادارات در جهت پیش گیری از وقوع این جرایم گام بردارد و راهکارهایی را عرضه کنند و اجرا کنند.

وی بیان نمود: پدیده ها و رفتارهای مجرمانه پرتکرار و نوظهور باید شناسایی شود و با در نظر گرفتن موضوعات امنیتی و اقتصادی و مبحث جدی بیکاری در استان کرمانشاه اقدام گردد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی آزاد با اشاره به این که دادستانی باید نظام جدید تقویتی فرهنگی و اجتماعی در زندان و بیرون از زندان را مدنظر قرار دهد اظهار داشت: تلاش شود زمان رسیدگی به پرونده ها کاهش پیدا کند و پرونده ها گرفتار اتلاف وقت نشوند و در عین حال با دقت رسیدگی شوند.

وی با اعلان اینکه در زمینه کاهش جمعیت کیفری و کاهش زندانیان تلاش شود اضافه کرد: دادستانی باید در تحقق شعار سال اهتمام داشته باشد و در مهار توأم و رشد تولید با دولت و ادارات نیازمند کمک قضایی، همراهی شود.

دادستان کل کشور با اشاره به این که احکام قطعی بموقع اجرا شود و برای کاهش ورودی پرونده ها از مردم هم کمک گرفته شود اظهار داشت: مبارزه جدی با هرگونه فساد و تکریم ارباب رجوع و رسیدگی سریع به خواسته آنها از دیگر نکاتی است که دادستان باید به آن توجه داشته باشد.

دادستان جدید کرمانشاه هم در این مراسم با اشاره به وظایف گسترده دادستان، اظهار داشت: حدود ۳۰۰ وظیفه برای دادستان مشخص شده که همین مساله مسئولیت این سمت را افزایش داده است.

وی در تشریح اولویت های کاری خود، اجرای دقیق اسناد بالادستی حوزه قضایی را یکی از این اولویت ها عنوان و اشاره کرد: همچون این اسناد فرامین هشت گانه مقام معظم رهبری در جمع مسئولین قوه قضاییه است که برنامه ها و مسیر حرکت خویش را بر مبنای آن مشخص خواهیم کرد.

کریمی اظهار داشت: علاوه بر این، سند تحول قضایی و برنامه عملیاتی دادگستری استان ها ابلاغی از جانب معاونت راهبردی قوه قضایی هم راهنمای مسیر ما در استان خواهد بود.

وی اولویت دیگر خود در استان را "صیانت از حقوق عامه" عنوان و اشاره کرد: دستگاه قضا با افرادی که متعرض اموال عمومی و اراضی ملی شوند، با قاطعیت برخورد خواهد نمود. دادستان کرمانشاه با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای اصلاح مجرمان اظهار داشت: باید با همفکری سایر سازمان ها زمینه اشتغال مجرمانی که آزاد می شوند، فراهم گردد.

وی با اعلان اینکه تکمیل پرونده شخصیت مجرمان الزامی است اضافه کرد: این اطلاعات برای اصلاح افراد و داشتن آماری از جرایم خاص الزامی است.

وی، "تلاش برای پیش گیری از وقوع جرم" را هم یکی دیگر از اولویت های کاری خود در استان عنوان و اشاره کرد: با روند افزایش تشکیل پرونده، کار برای همکاران دستگاه قضا بسیار دشوار خواهد شد، ازاین رو باید فکر جدی برای کاهش ورودی پرونده ها شود.

وی ادامه داد: در همین راستا با همکاری معاونت پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان برنامه ریزی هایی را صورت خواهیم داد تا بتوانیم از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای مختلف برای شناسایی عوامل جرم زا بهره برده و گامی مؤثر در جهت رفع این عوامل و کاهش وقوع جرم در استان برداریم.

دادستان کرمانشاه مبارزه جدی و بدون مماشات با فساد را هم اولویت دیگر خود در استان عنوان و اشاره کرد: این مورد در فرامین هشت گانه مقام معظم رهبری بشدت مورد تاکید است و برای ما اتمام حجت شمرده می شود و در همین راستا دستگاه قضا در بحث فساد ورود جدی خواهد داشت و مماشاتی دراین زمینه صورت نخواهد گرفت.

کریمی اظهار داشت: در بحث ترک فعل ها هم برخورد دستگاه قضا جدی خواهد بود، چون که همین ترک فعل ها آثار زیان باری برای جامعه به دنبال دارد و حتما با نگاه ویژه تری به آن خواهیم پرداخت.

دادستان کرمانشاه رضایت حداکثری مردم از دستگاه قضا را هم اولویت دیگر خود در استان عنوان و اشاره کرد: این امر از راه برخی اقدامات همچون پیشگیری از اطاله دادرسی، رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های مُسن و معوق و هم اجرای مجازات های قطعی محقق می گردد.

وی بر تعامل با دستگاه ها و سایر نهادهای استان هم تاکید و اشاره کرد: این تعامل با حفظ شأن و جایگاه و استقلال دستگاه قضا صورت خواهد گرفت.

کریمی برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت جامعه و مرتکبین جرایم خشن را هم یکی از اولویت های مهم کاری خود در استان عنوان و اشاره کرد: کوچک ترین مماشاتی دراین زمینه نخواهیم داشت و پرونده این افراد از ابتدا تا پایان رصد شده و در کمترین زمان ممکن بررسی می شود.

دادستان کرمانشاه از حمایت قضایی از تولید و تولیدکنندگان هم بعنوان یکی دیگر از اولویت های کاری خود یاد کرد و اضافه کرد: برای تحقق شعار سال که "مهار تورم و رشد تولید" نام گرفته تمام تلاشمان را به کار خواهیم بست.

وی با تأکید بر توسعه فرهنگ حجاب و عفاف، از این امر بعنوان یکی دیگر از اولویت های کاری خود یاد کرد و اضافه کرد: اساسا در زمینه توسعه این فرهنگ با سایر دستگاه ها همکاری لازم را خواهیم داشت و با هنجارشکنان این حوزه هم برخورد قاطعانه صورت خواهد گرفت.

کریمی اشاره کرد: این اجازه را نمی دهیم که عده ای هنجارشکن احساسات مردم و عموم جامعه مذهبی و انقلابی استان را جریحه دار کنند.

وی از سرقت های خرد بعنوان یکی از معضلات اصلی استان و بخصوص شهر کرمانشاه یاد کرد و اضافه کرد: متأسفانه عمده این سرقت ها توسط معتادان متجاهر صورت می گیرد که در تلاش هستیم با همکاری سایر دستگاه ها جهت ایجاد مراکزی برای نگهداری این افراد، به رفع این معضل کمک نماییم.

او در آخر اشاره کرد: تمام تلاش ما در دادستانی کرمانشاه ایجاد یک بستر آرام و امن برای مردم استان خواهد بود.


منبع:

1402/06/20
12:23:16
5.0 / 5
90
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است