نماینده مجلس:

تنگ نظری سبب فرسایشی شدن طرح ها در بویراحمد است

تنگ نظری سبب فرسایشی شدن طرح ها در بویراحمد است ثبت آسان: یاسوج- نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی تنگ نظری ها و نگاه های بخشی و جزیره ای به جای رویكردهای سیستمی در دستگاه های مختلف اجرایی سبب فرسایشی شدن طرح های عمرانی و زیربنایی در شهرستان بویراحمد بخصوص شهر یاسوج شده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، غلام محمد زارعی روز یكشنبه در نشست بررسی مشكلات بیمارستان 283تختخوابی یاسوج تصریح كرد: خیلی از طرح های عمرانی و اقتصادی با پیشرفت فیزیكی بالا و با سرمایه گذاری كلان در شهرستان بویراحمد بخصوص شهر یاسوج در حال اجراست كه به علت همین نگاه های غیرتعاملی و جزیره ای در دستگاه های اجرایی سالهاست در انتظار تكمیل و افتتاح هستند.
وی طولانی شدن روند ساخت و افتتاح بیمارستانی 283 تختخوابی یاسوج را مصداق بارز نتیجه این گونه نگاه های سطحی و جزیره ای دانست و خاطرنشان كرد: در حالیكه دولت با شرایط و وضعیت خاص و نامطلوب اقتصادی نگاه ویژه ای برای تكمیل و افتتاح این طرح عظیم وملی دارد اما وجود برخی اختلافات جزئی میان دستگاه های مختلف اجرایی مانع از شتاب بخشی به روند ساخت این بیمارستان شده است.
معاون عمرانی استاندار كهگیلویه وبویراحمد هم اظهار داشت: اجازه نخواهیم داد برخی مشكلات جزئی و رویكردهای غیرسیستمی به روند اجرای طرح های عمرانی، اثرگذار و عام المنفعه در سطح استان بخصوص شهر یاسوج خلل وارد كنند.
عزیز فیلی اضافه كرد: طرحی كه هم اینك بیش از 12 سال از آغاز ساخت آن می گذرد و یكی از دغدغه ها و نیازهای اجتناب ناپذیر مردم در حوزه بهداشت و درمان هم به حساب می آید نباید تحت شعاع برخی مشكلات جزئی و منفعت طلبی های بخشی قرار گیرد.
وی خاطرنشان كرد: مشكل تامین حدود 2 هكتار زمین برای ساخت پاركینگ طبقاتی این بیمارستان آموزشی و درمانی و همینطور رفع اختلاف بین تامین اجتماعی، دانشگاه علوم پزشكی و شهرداری یاسوج در این راستا ظرف مدت 2 هفته آینده تعیین تكلیف خواهد شد.
فیلی ادامه داد: پد هلیكوپتر، پاركینگ و سیستم فاضلاب از مهمترین مشكلات بیمارستان شهید جلیل یاسوج بوده و تا زمانی كه این سه مشكل رفع نشود اجازه بهره برداری از این بیمارستان داده نخواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج بعنوان بزرگترین مركز درمانی استان و یكی از اقدام های ارزشمند دولت تدبیر و امید افزون بر 98درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
فیلی ادامه داد: بیش از 40درصد عملیات ساخت بیمارستان شهید دكتر جلیل در 2 سال قبل صورت گرفته است.
بیمارستان شهید جلیل یاسوج در هشت طبقه دارای بخش LDR به تعداد هشت تخت، nicu به تعداد 9 تخت، icu به تعداد 14 تخت، ccu به تعداد 14 تخت، post icu به تعداد 10، post ccu به تعداد 10 تخت، اورژانس به تعداد 21 تخت، نوزادان سالم به تعداد 23 تخت، بستری زنان و زیمان به تعداد 47 تخت، بستری كودكان به تعداد 48 تخت، بستری جراحی زنان 48 تخت، بستری جراحی مردان 48 تخت، اتاق عمل به تعداد 9 تخت است.
امكانات درمانی این بیمارستان شامل 8 اتاق عمل، 8 اتاقldr، یك اتاق عمل اورژانس، چهار بخش اصلی داخلی، جراحی، زنان و كودكان با امكانات تخصصی و فوق تخصصی رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی تی اسكن، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، icu، ccu و امكانات آموزشی از قبیل سالن آمفی تئاتر، كلاس های بالینی، كتابخانه و پاویون جهت اقامت دانشجویان است.
بیمارستان درمانی و آموزشی 283 تختخوابی یاسوج از مصوبات سفر رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت نهم در سال 1385 بوده كه در زمینی به مساحت سه هكتار و با زیربنای 25 هزار مترمربع در مرحله بهره برداری است.
تاكنون اعتباری افزون بر 540 میلیارد ریال برای اجرای این بیمارستان هزینه شده و اعتبار موردنیاز برای تكمیل این طرح هم حدود 150 میلیارد ریال است.
امكانات تخصصی و فوق تخصصی پیش بینی شده در این بیمارستان شامل رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی.تی اسكن، آزمایشگاه، سی.سی.یو و آی.سی.یو است.
3016/6110


1397/03/13
18:00:44
5.0 / 5
4446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است