حاج محمدی:

محیط های كار فرصت های بسیار تأثیرگذاری برای اجرای اصلاحات تربیتی است

محیط های كار فرصت های بسیار تأثیرگذاری برای اجرای اصلاحات تربیتی است ثبت آسان: رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: امروز بحث بر سر اصلاح و تربیت است و محیط های کار و اشتغال فرصت های بسیار تأثیرگذاری برای اجرای اصلاحات تربیتی است.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، حاج محمدی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان اظهار داشت: در این مراسم با اشاره به اینکه در زندان، باید زندانی توانمند، بازاجتماعی و اصلاح گردد، اظهار داشت: مقرر است بگونه ای عمل نماییم که این فرد شرافتمندانه به زندگی بازگردد و متولی تحول آن بنیاد تعاون زندانیان است.

وی افزود: نباید به جای دغدغه امروز زندگی، نگران آینده زندانیان باشیم و به بهانه ساختن فردای زندانی از وضعیت فعلی او غفلت نماییم.

رئیس سازمان زندان ها اضافه کرد: عصر جدید بنیاد تعاون مقرر است عصر تغییر اولویت ها باشد؛ چونکه بیکاری مقدمه بزهکاری است.

حاج محمدی اظهار داشت: زندانی و خانواده آنها احتیاج به حمایت دارند و باآنکه این مورد دغدغه همه ما است، اما زمان زیادی نداریم.

وی با اشاره به اینکه فرصت اصلاح امور بسیار محدود است، اظهار داشت: در این عصر جدید بنیاد تعاون باید از اموال و امکانات سازمان زندان ها فقط برای توسعه اشتغال زندانیان استفاده کنند و درآمد بنیاد تعاون باید صرف اموری شود که سازمان زندان ها تعیین می کند که این مورد نص اصلاح اساسنامه است.

رئیس سازمان زندان ها تاکید کرد: امروز بحث بر سر اصلاح و تربیت است و محیط های کار و اشتغال فرصت های بسیار تأثیرگذاری برای اجرای اصلاحات تربیتی است.

وی بیان داشت: زندانی مقرر است متحول و تربیت شود و بدون شک هرگونه اشتباه و انحراف ما را در تحقق این آرمان ناکام می گذارد در حالیکه ما به انجام فعالیت شفاف و زلال و پاک اعتقاد داریم.

در ابتدای جلسه مرتضوی رئیس هیأت مدیره بنیاد تعاون، اظهار داشت: در آموزه های دینی بر حقوق زندانیان تاکید شده است و بنابراین باید به آن توجه داشت.

وی با تاکید بر باز اجتماعی کردن زندانیان، اظهار داشت: زمانی که زندانی مجازات خویش را تحمل کرد دیگر نباید گرفتار محرومیت باشد. از سویی دیگر در سند تحول هم در حوزه بنیاد تعاون به بازبینی در نظام، حرفه آموزی و اشتغال توجه شده است.

مرتضوی با اشاره به اینکه مأموریت اصلی بنیاد تمرکز بر حرفه آموزی و اشتغال است، اظهار داشت: حقیقت آن است که عدم داشتن درآمد مکفی یکی از علل اصلی جرم به حساب می آید و نداشتن درآمد بدان معناست که فرد توانایی لازم را ندارد.

رییس هیأت مدیره بنیاد تعاون اضافه کرد: مضایق اقتصادی با ورودی زندان ها رابطه ای معناداری دارد و باید در حوزه اشتغال، حرفه آموزی گام های مؤثری برداریم و به فکر ایجاد درآمد باشیم.

در ادامه رحیم مطهرنژاد مدیرعامل سابق بنیاد تعاون زندانیان، اظهار داشت: در این زمان بنیاد تمام تلاش خویش را کرده تا در حد توان گام های مؤثری بردارد.

وی افزود: بنیاد بیشتر از ۵۰ میلیارد تومان مالیات، عملکرد و ارزش افزوده را پرداخت کرده که تا آخر سال ۹۵ آنرا تسویه و تا سال ۹۷ هم این مبلغ را تقسیط کرده است.

مطهرنژاد اضافه کرد: ما بیشتر از ۳۵ میلیارد تومان به انجمن حمایت کمک کردیم و در ساخت زندان آنچه که وسع بنیاد بود اقداماتی را انجام دادیم.

خسرو مختاری مدیرعامل جدید بنیاد تعاون زندانیان، اظهار داشت: انتظار از ما انتظار تحول است و مدیران تحولگرا باید حمایت شوند و در بستر کار قرار گیرند.

وی افزود: برنامه تحولی مستلزم شناخت و باورهای ذهن است و بکارگیری منابع و استفاده درست از آن زمینه ساز این تحول به حساب می آید.

مختاری بیان داشت: ما باید از امکانات موجود به صورت دقیق استفاده نماییم و به دنبال ارتقای جایگاه و رونق فعالیت هایمان باشیم.

منبع:

1399/10/07
19:36:14
5.0 / 5
1295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است