در گزارش ثبت آسان اعلام شد

صدور ۸۰ اعلان قرمز تا کنون

صدور ۸۰ اعلان قرمز تا کنون به گزارش ثبت آسان مدیر کل امور بین الملل قوه قضاییه از چگونگی صدور اعلان های بین المللی خبرداد و اظهار داشت: از آغاز سال تا کنون ۸۰ اعلان قرمز برای متهمان در بخش های مختلف صادر گردیده است.


علیرضا ساعدی مدیر کل امور بین الملل قوه قضاییه در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی در خصوص این که در زمینه مبارزه با قمار و ایرانیانی که خارج از کشور مبادرت به این فعل مجرمانه می کنند تا کنون چه اقدامی صورت گرفته است، اظهار داشت: قوانین ما اجازه می دهد این افراد را تحت تعقیب قرار دهیم، آنها که در داخل کشور باشند برایشان پرونده کیفری تشکیل می دهیم و آنهایی که در خارج از کشور باشند را برایشان درخواست استرداد صادر می نماییم. وی ادامه داد: از دو مرجع استرداد مجرم پیگیری می شود، یکی از مراجع وزارت امور خارجه است که طی ارسال یادداشت رسمی از سوی دولت ایران به دولت رسمی کشور مورد هدف این درخواست را صادر می کند و مرجع دوم پلیس اینترپل است که به علت این که این پلیس به یک شبکه پلیسی بین المللی متصل است می تواند تعقیب های بین المللی را از این مرجع هم صادر کرد. به قول مدیر کل امور بین الملل قوه قضاییه اعلان قرمز یا همان تحت تعقیب بین المللی را پلیس اینترپل در مجامع بین الملل صادر می کند و پلیس هم او را تحت تعقیب قرار می دهد.
ساعدی افزود: البته در حوزه مبارزه با قمار، بعضی از کشورها این مورد را جرم نمی دانند و یک فعالیت اقتصادی می دانند که همین مبحث در بعضی مواقع ما را با مشکل رو به رو کرده است چونکه بر مبنای مقررات بین المللی برای استرداد یک مجرم، فعل مجرمانه باید در هر دو کشور جرم شناخته شود. وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که اینترپل بر چه اساس اعلام قرمز برای فردی صادر می کند، اظهار داشت: پلیس به هیچ عنوان بدون دستور قضایی اجازه ندارد شخصی را تحت تعقیب قرار دهد. مدیر کل امور بین الملل قوه قضاییه در انتها اظهار داشت: از آغاز سال تا کنون برای ۸۰ متهم درخواست استرداد در جرایم مختلف شامل اقتصادی، عمومی، امنیتی و قمار صادر کرده ایم.


منبع:

1400/10/17
14:31:06
5.0 / 5
260
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است