۳۳ هزار خانواده زندانی زیر پوشش کمیته امدادند

۳۳ هزار خانواده زندانی زیر پوشش کمیته امدادند به گزارش ثبت آسان مدیرکل خدمات مددکاری کمیته امداد از زیر پوشش بودن ۳۳ هزار خانواده زندانی نیازمند در کشور اطلاع داد و اظهار داشت: برای زیر پوشش قرار دادن خانواده زندانیان هیچ قضاوتی پیرامون جرم و علت این که فرد به چه علت داخل زندان است، نداریم.


حمیدرضا علی اکبری در گفتگو با ایسنا، با بیان این که در شرایط فعلی ۳۳ هزار خانواده زندانی در کشور زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند، اظهار داشت: در سطح استان تهران هم ۳۰۰۰ خانواده زندانی زیر پوشش هستند؛ این افراد کسانی هستند که اطلاعات شان در بانکهای اطلاعاتی مبین نداشتن درآمد، بیمه و شغل است.
مدیرکل خدمات مددکاری کمیته امداد ضمن اشاره به حمایت های این نهاد از خانواده های زندانیان نیازمند، اظهار نمود: هیچ خط مرزی برای تقسیم بندی نیازمندان وجود ندارد. برپایه استانداردهای امداد، خدماتی به نیازمندان و محرومان عرضه می شود؛ این که شوهر زنی فوت کرده یا طلاق گرفته است یا شوهرش داخل زندان است برای کمیته امداد تفاوتی ندارد، چونکه نیازمند، نیازمند است.
علی اکبری درمورد نحوه شناسایی خانواده های زندانی نیازمند توضیح داد: خانواده های نیازمند می توانند با ورود به سامانه سها، اطلاعات خویش را وارد کرده و کمیته امداد برپایه استعلام صورت گرفته به هر خانواده ای که نیازمند کمک باشد خدمات عرضه می کند.
وی اضافه کرد: یک تفاوت برداشت وجود دارد؛ خیلی از کارشناسان و همکاران مددکار ما بخصوص کسانی که با خدمات امداد آشنا نیستند معقتدند که باآنکه این افراد زیر پوشش امداد هستند اما مبلغی که کمیته امداد به این خانواده ها پرداخت می کند کفاف زندگی شان را نمی دهد. به نظر ما محروم محروم است و فرقی نمی کند خانواده زندانی است یا مشکلات دیگری دارد. ما به همه نیازمندان به یک صورت عرضه خدمت می نماییم. حتی ساخت مسکن را برای خانواده های با حبس های طویل المدت در چرخه ساخت مسکن هم قرار می دهیم.
علی اکبری در پاسخ به این سؤال که آیا کمیته امداد برای پوشش خانواده های زندانی شرایط ویژه ای ندارد و حتی این نهاد، خانواده های قاچاقچیان مواد مخدر را هم حمایت می کند؟، بیان نمود: برای زیر پوشش قرار دادن خانواده زندانیان هیچ قضاوتی پیرامون جرم و علت این که فرد به چه علت داخل زندان است، نداریم. صرف زندانی بودن کفایت می کند که خانواده فرد زیر پوشش قرار گیرد. این که فردی دزدی، قاچاق مواد مخدر، قتل کرده و حتی مرتکب جرائم سیاسی و امنیتی شده باشد فرقی ندارد و مهم این است که نیاز آن خانواده تشخیص داده شود و زیر پوشش قرار گیرند.
مدیرکل خدمات مددکاری کمیته امداد در پاسخ به این سؤال که آیا پس از آزادی فرد زندانی، خانواده نیازمندِ او از زیر پوشش کمیته امداد خارج می شود؟ تصریح کرد: تصمیم گیری درباره این مورد تابع نظریه و قواعد مددکاری است؛ مددکار امکان دارد برای خانواده ای تشخیص دهد که بمحض آزادی، فرد زندانی باید از زیر چتر حمایتی امداد بیرون برود. هر مددکاری مکلف به همراهی مددجوی خود است. امکان دارد در موارد دیگری مددکار تشخیص دهد که مددجو تا ۶ ماه پس از آزادی بیکار است و مدت زمانی طول می کشد تا فرد شغل پیدا کند اما امکان دارد فردی باشد که خود دارای کسب و کار باشد و بمحض آزادی باردیگر کسب و کار خودش را راه اندازی کند بنابراین برای همه افراد نسخه واحد نداریم و مبحث به مبحث برپایه نظر مددکاری برای خانواده ها تصمیم گیری می شود.
وی درمورد وضعیت پشت نوبتی این خانواده ها هم اظهار داشت: در گذشته محدودیت هایی وجود داشت اما در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هیچ محدودیتی برای پذیرش این گروه از نیازمندان نداریم و مهم این است که استانداردهای امداد برای محرومیت و به تشخیص مددکار پذیرفته شود.
علی اکبری افزود: در شرایط امروز خانواده زندانی نیست که نیاز او تشخیص داده شده باشد اما زیر پوشش کمیته نیامده باشد، مگر آنکه بانکهای اطلاعاتی دارای مشکل باشد.
منبع:

1401/02/17
20:10:10
5.0 / 5
179
تگهای خبر: بانك , بیمه , خدمات , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است