با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح

دیوار پادگان لشکر ۷۷ ارتش در مشهد تخریب شد

دیوار پادگان لشکر ۷۷ ارتش در مشهد تخریب شد به گزارش ثبت آسان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از اجرایی شدن نخستین گام در انتقال پادگان ۷۷ ارتش اطلاع داد.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:

بهمن ماه سال قبل بود که حجت الااسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان خراسان رضوی در جهت درخواست های مطرح شده در ارتباط با انتقال پادگان لشکر ۷۷ ارتش به خارج شهر به سازمان قضایی نیروهای مسلح مأموریت داد.

همچنین رئیس دستگاه قضا در اولین نشست شورایعالی قوه قضاییه بعد از سفر به خراسان رضوی بر حل و فصل این مورد تاکید و در این رابطه دستوراتی را صادر کرد.

در ادامه و بعد از دستور رئیس قوه قضاییه در خصوص رسیدگی به مبحث دیوار پادگان لشکر ۷۷ ارتش در مشهد مقدس، حجت الاسلام و المسلمین احمد رضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح درباره مبحث انتقال پادگان لشکر ۷۷ در مشهد مقدس، بیان نمود: این مورد در ارتباط با ۱۴ سال قبل است که قرار بر این بود تا برای تسهیل رفت و آمد شهروندان در خیابان های منتهی به پادگان لشکر ۷۷ در مشهد مقدس، اقداماتی برای بازگشایی این معابر صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در سالهای گذشته توافقاتی بین مسؤلان امر انجام شد، اما در عمل هیچ اتفاقی نیفتاد و خیابان های منتهی به این پادگان بازگشایی نشدند. همینطور هیچ تخریب اراضی و جاده سازی در این محل صورت نگرفت.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بیان نمود: بر مبنای حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای به سازمان قضایی نیروهای مسلح مأموریت داد تا این مشکل را که بین ارتش، آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد پیش آمده است، به صورت مسالمت آمیز حل کند.

وی اضافه کرد: بعد از چندین جلسه مذاکرات مقدماتی که کارشناسان ما در مشهد مقدس با مسؤلان مربوطه انجام دادند، اوایل اسفند ماه سال ۱۴۰۰ به همراه امیر حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در شهر مشهد مقدس، جلسه ای را با شهردار، رئیس شورای شهر و نماینده سازمان مسکن و شهرسازی مشهد برگزار کردیم و توافقات اولیه برای حل مساله انجام شد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: تمام موارد و نتایج جلسات به کمیسیون ماده ۵ ارسال شد که این کمیسیون امروز نقشه های مربوطه را تایید نمود تا مراتب اداری در استان خراسان رضوی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: هم اکنون نکته مهم دریافت تاییدیه شورایعالی نظارت وزارت راه و شهرسازی است که ظرف یک ماه آینده این اقدام هم صورت خواهد گرفت تا این مسیر که جهت استفاده و تسهیل در عبور و مرور شهروندان است، بازگشایی شود.

پس از اقدامات و برگزاری جلسات مختلف توسط دستگاههای ذیربط، بامداد امروز شنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، اعضای شورای تأمین و استاندار خراسان رضوی، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی خراسان رضوی، اعضای شورای اسلامی و شهردار مشهد مقدس مسیر پادگان لشکر ۷۷ این استان به منظور تسهیل در دسترسی شهروندان مشهد بازگشایی شد.این بازگشایی با تعامل سازمان قضایی نیروهای مسلح، ارتش، شهرداری و استان قدس رضوی به دنبال مأموریت رئیس قوه قضاییه به رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در شورایعالی قضایی صورت پذیرفت.

در حاشیه مراسم امروز، حجت الاسلام و المسلمین احمد رضا پورخاقان بیان نمود: با درایت فرماندهی کل ارتش، فرماندهی نیروی زمینی و همکاری امیر آذریان، فرمانده قرار گاه منطقه ای شمال شرق نزاجا در نخستین گام امروز سیم خاردارهای خیابان ارشاد الرضا برداشته خواهد شد و بلافاصله عملیات آغازین بازگشایی و رها سازی اراضی برای راه اندازی خیابان آغاز خواهد شد و در دهه کرامت رسما این خیابان به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه همه ما خادمان مردم هستیم و در جهت رفع مشکلات آنان باید گام برداریم، اظهار داشت: در مسافرت رئیس قوه قضاییه به مشهد مقدس، وی این قول را داده بود که این مشکل بزرگ حل خواهد شد و امروز شاهد این هستیم که با همت همه مسؤلان مشهد این مشکل برطرف شده است و در آینده شاهد خدمت رسانی بهتر به زائرین و مجاورین حضرت علی بن موسی الرضا (ع) باشیم.

منبع:

1401/03/01
11:29:05
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است